Fotovoltaika Pohořelice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Pohořelice

Fotovoltaika je čím dál více populární průmyslový sektor, a to nejen celosvětově, ale také v regionu Pohořelice. Jeden z nejdůležitějších hráčů na tomto trhu je rodinná firma MOBIS, která působí v oboru již více než 30 let.

MOBIS má silný realizační tým, který zahrnuje odborníky jako jsou projektanti, elektrikáři, revizní a servisní technici. Jednou z jejich hlavních výhod je dokonalá organizace práce - na instalaci solární elektrárny nevybírají žádné zálohy a zvládnou ji realizovat do 60 dnů od objednání.

Pokud máte o služby firmy MOBIS zájem, firmě stačí zanechat své telefonní číslo. Někdo z týmu se vám brzy ozve a poskytne vám případnou konzultaci zcela zdarma. To je zaručený způsob, jak nejlépe využít výhod obnovitelné energie v Pohořelicích.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Pohořelice se nachází v regionu, který je vysoce slunečným, což je klíčový faktor pro instalaci fotovoltaických panelů. Dále, je důležité zjistit, jestli střecha vaší nemovitosti v Pohořelice je vhodná pro instalaci panelů a zda se nachází ve směru jih-jihovýchod, což je ideální směr pro získání co největšího výnosu.

Dalšími důležitými body k zvážení před investicí do fotovoltaické elektrárny v Pohořelice jsou náklady na instalaci a údržbu, doba návratnosti investice a možnost dotací od státu. Je také důležité zjistit a pochopit související legislativní požadavky a regulační rámec.

Poslední, ale neméně důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny v Pohořelice, je volba dodavatele a instalatéra. Vyberte si dodavatele, který má dobré reference, zkušenosti a nabízí seriózní záruky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Jedním z klíčových aspektů při rozhodování o instalaci solárních panelů je typ a stav vaší střechy. Je třeba zvážit, zda je střecha dostatečně velká, správně orientovaná a z vhodného materiálu, aby mohla hostit efektivní fotovoltaickou elektrárnu.

Dalším důležitým faktorem je statika střechy. Zatížení panelů a konstrukcí nesmí deformovat střechu. Pokud se střešní materiál (například eternit) považuje za nevhodný, většina instalatérů se bude těžko rozhodnout pro instalaci panelů kvůli riziku zatékání.

V Pohořelicích je k dispozici prověřená služba určená k technickému zhodnocení střechy vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Tato služba je bezplatná a provádí ji vyškolení technici přímo z Pohořelic.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V obci Pohořelice mohou žadatelé z řad občanů či podnikatelů využít tyto dotační programy a zpětně získat část investice do zakoupení a instalace fotovoltaických panelů. Každá dotační akce má jiné podmínky a obrácení se na odborníka může být vysoce užitečné, aby nedošlo k prošvihnutí jakékoli možnosti finanční podpory.

Podmínky pro získání dotace pro bytové a rodinné domy v obci Pohořelice jsou založeny především na energetické náročnosti budovy a roku jejího výstavby - vhodné jsou především starší stavby, které potřebují zateplení, a kde se instalace solárních panelů pojí s celkovou rekonstrukcí. Je důležité také nezapomenout, že žádosti se podávají v konkrétním časovém termínu během roku a je nutné zachovat veškeré podklady o zakoupení a instalaci. Dotační programy se tedy mohou stát atraktivním řešením pro občany Pohořelice, kteří se rozhodli pro ekologické využití energie slunce a chtějí investovat do solárních panelů. Pomocí dostupných dotací a správného plánování je možné výrazně snížit náklady na tyto technologické inovace a do budoucna snížit své energetické účty.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny v obci Pohořelice, klíčovou otázkou je, zda vás místní distributor připojí do své distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné provozovat elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což by vám neumožnilo prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Dostupnou kapacitu distribuční sítě v Pohořelice je možné zjistit pomocí nástroje nazývaného mapa připojitelnosti, který poskytuje Energetický regulační úřad. Tato mapa vám přináší představu o tom, zda je kapacita sítě ve vaší oblasti již naplněná.

Nicméně, pro zjištění možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Pohořelice s 100% přesností, je nutné podat žádost o připojení. Tuto službu pro naše zákazníky zajišťujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Při výběru solární elektrárny je pohořelický trh jedním z nejdůležitějších faktorů k zvážení. Typy panelů, úroveň jejich výkonu, náklady na instalaci a dostupnost dotačních programů se v Pohořelicích mohou lišit od jiných regionů.

Ekonomická efektivita investice do solárních panelů v Pohořelicích je závislá na místní spotřebě elektrické energie, aktuálních cenách elektřiny i na úrovni státní podpory. Chcete-li získat přesný odhad návratnosti a ekonomické výhodnosti, je velmi důležité nechat si vypracovat detailní analýzu.

Vždy je nutné se ujistit, zda jsou všechny informace o investici do fotovoltaiky v Pohořelicích poskytnuty průhledně a bez zkreslení. Je také důležité si uvědomit, že i přesto, kolik výhod může solární energetika přinést, vždy se jedná o odhad a konečný výsledek může být ovlivněn mnoha faktory.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny je vážným krokem, který vyžaduje řádné zhodnocení a porozumění několika klíčových aspektů. Důležité je zjistit, zda jsou podmínky pro instalaci do fotovoltaických panelů na vámi vybrané nemovitosti v Pohořelicích vhodné.

Rozumění technologii je také nepostradatelné. Je důležité se seznámit se všemi technickými aspekty, které provoz fotovoltaické elektrárny v Pohořelicích zahrnuje. To Vám umožní vyhnout se častým chybám a naopak využít všechny potenciální výhody.

Pokud jste si jisti, že jste připraveni na tento krok, nabízíme vám bezplatnou konzultaci. Stačí nám poskytnout vaše telefonní číslo a náš tým vám pro Vaši možnou investici v Pohořelicích zavolá co nejdříve.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaických systémů od rodinné firmy MOBIS v Pohořelici?

  Investování do fotovoltaických systémů s rodinnou firmou MOBIS v Pohořelici je výhodné z několika důvodů. Především nabízíme komplexní služby v oblasti solární energie, což zahrnuje vše od návrhu až po instalaci. Díky naší dlouholeté působnosti na trhu máme bohaté zkušenosti a odborné znalosti, které umožňují optimalizovat systém tak, aby co nejlépe vyhovoval individuálním potřebám zákazníka. Navíc, investice do solární energie přináší řadu ekonomických a environmentálních výhod, včetně úspory nákladů na energii, snížení emisí CO2 a nezávislosti na nestabilních dodávkách elektrické energie.

 • Jaké jsou technické aspekty instalace fotovoltaiky v Pohořelici?

  U instalace fotovoltaických systémů v Pohořelici je důležité zvážit několik technických aspektů. Zaprvé je třeba zhodnotit vhodnost střechy pro instalaci solárních panelů, včetně jejího sklonu, orientace, stínu a stavebních materiálů. Dále je třeba zjistit, zda je možnost připojit systém do distribuční sítě. Naše rodinná firma MOBIS poskytuje odborné poradenství a provede technickou analýzu před instalací, aby zajistila, že systém bude fungovat optimálně a splní očekávání zákazníka.

 • Jaké jsou ekonomické výhody instalace fotovoltaických systémů v Pohořelici?

  Instalace fotovoltaických systémů v Pohořelici může přinést významné ekonomické výhody. Solární energie umožňuje výrazně snížit náklady na elektřinu a v důsledku rostoucích cen energie a možnosti vysoce efektivních solárních systémů se doba návratnosti investice stává stále kratší. Díky potenciálním dotacím na fotovoltaiku může být tato doba ještě více zkrácena. Navíc, výroba vlastní energie vede k větší energetické nezávislosti a stabilitě. Naše firma MOBIS v Pohořelici je připravena pomoci vám optimalizovat ekonomické výhody instalace fotovoltaiky.

Další lokality: