Fotovoltaika Mutěnice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Mutěnice

V Mutěnicích jsme už realizovali více než 1000 instalací solárních panelů. Pomáháme lidem snižovat náklady na energie a investovat do udržitelné budoucnosti.

Naše společnost MOBIS má 30letou zkušenost v oblasti fotovoltaiky. Jsme silným a stabilním hráčem na trhu, který se neustále vyvíjí a přizpůsobuje aktuálním podmínkám. V rámci naší firmy máme v našem realizačním týmu vlastní projektanty, elektrikáře, revizní i servisní techniky.

Žádné zálohy na instalaci solární elektrárny nevybíráme a navíc nabízíme instalaci do 60 dnů. Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Mutěnicích nebo v okolí, zanechte nám své telefonní číslo a my se vám ozveme pro bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a umístění jsou prvními faktory, které by měl investor zvážit. Ne každé místo je pro instalaci solární elektrárny vhodné. Výhodné je například město Mutěnice, které je situované v oblasti s vysokým počtem slunečných dní a optimální sluneční daktilitou.

Dalším podstatným faktorem je legislativa a proces získání dotací a financí. Mutěnice je obec, kde tento proces bývá zprostředkován místními orgány a je velmi příjemný a jednoduchý. Nejlépe je se obrátit na obecní úřad města Mutěnice, kde jsou pracovníci ochotní a nápomocní.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je technické provedení a údržba solární elektrárny. Mutěnice má ve svém okolí několik instalatérů s dlouhodobými zkušenostmi a praxí v oblasti fotovoltaiky. Je tedy důležité zvážit, kdo vám elektrárnu postaví a bude ji pravidelně kontrolovat a udržovat.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Mutěnice nabízí širokou škálu možností pro instalaci solárních panelů na střechy domů a budov, ale nemusí se hodit pro každou střechu. Před instalací je důležité zkontrolovat, zda je střecha dostatečně velká, správně orientovaná a zda je vyrobena z vhodného materiálu.

Eternitové střechy mohou být pro instalaci panelů problémové, protože často způsobují problémy se zatekáním po instalaci. Zároveň je třeba vzít v úvahu i statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo.

V Mutěnicích, nabízíme bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Naše technické hodnocení pomůže zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro solární panely a jaké by byly potenciální výnosy z jejich instalace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V obci Mutěnice jsou tyto dotační programy ve velkém zájmu zájemců o instalaci fotovoltaických panelů. Zvláště pozornost si zaslouží "Nová zelená úsporám," kde může žadatel dosáhnout na až 90% dotaci z celkové ceny instalace solární elektrárny. Rovněž je třeba poznamenat, že od 1. září 2024 se podmínky tohoto dotačního programu mění, což může ovlivnit výši poskytnuté dotace.

Právě proto je důležité neodkládat rozhodnutí o instalaci solární elektrárny a využít současných výhodných podmínek. Pro občany Mutěnice se tak může stát solární energie nejen ekologickým, ale také finančně atraktivním řešením. Nezapomeňte, že investice do solární energie je investicí nejen pro Vás, ale i pro budoucí generace.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v městě Mutěnice, je nejdůležitější otázkou, zda vás distributor připojí do sítě. Bez tohoto připojení by fungovala vaše elektrárna pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že byste nemohli prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Kapacita sítě se v každém místě liší a distributor má k dispozici přesný nástroj zvaný mapa připojitelnosti. V případě města Mutěnice můžete tuto mapu využít k zjištění, zda již není kapacita sítě plná, přičemž modře označené území naznačuje vyčerpanou síťovou kapacitu.

Nicméně se 100 % přesností možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Mutěnicích zjistíte teprve po podání oficiální žádosti o připojení. Tuto žádost pro vás rádi zpracujeme a zařídíme její rychlé vyřízení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V obci Mutěnice dlouhodobě sledujeme růst zájmu o alternativní zdroje energie, zejména o solární elektrárny. Existuje několik faktorů, které je třeba brát v úvahu při ÚVAHOVÁNÍ o investici do solárních elektráren, včetně místních podmínek, celkové spotřeby elektrické energie, CENY elektřiny, a dostupných dotací.

Návratnost investice může v Mutěnicích záviset na množství faktorů, a to i na velikosti a typu vaší elektrárny. Pokud uvážíte, že instalatérské firmy často slibují krátkou návratnost investice, je důležité si uvědomit, že tyto čísla jsou často ORIENTAČNÍ. Pro přesnější odhady je vždy lepší obrátit se na odborníky v oblasti solární energie, kteří disponují nejnovějšími daty a předpovědmi.

Jako obyvatele Mutěnice vás určitě potěší, že vám dokážeme vypracovat EKONOMICKOU analýzu výhodnosti vaší potenciální fotovoltaické elektrárny ZCELA ZDARMA. Tato analýza může hrát klíčovou roli při rozhodování o investici, ačkoliv je třeba si uvědomit, že jedná se stále pouze o odhad.

Závěr

Mezi prvotní kritéria, která je třeba zohlednit před investicí do fotovoltaické elektrárny, patří geografická poloha a pozice nemovitosti, stáří střechy, stínující objekty a konektivita do energetické sítě. Konkrétně pro město Mutěnice, které se nachází v moravské vinné oblasti s relativně vysokým osluněním, budou možnosti umístění fotovoltaických panelů na střechách domů obzvlášť příznivé.

Zároveň je důležité pochopit význam ekonomického rozměru investice, např. zpětnou dobu návratnosti, provozní a údržbové náklady, možnosti získání dotací a dalších ekonomických stimulů. V rámci Mutěnice mají místní občané možnost využít dotací a podpor z regionálních a národních programů pro podporu obnovitelných zdrojů energie.

Dále je důležité uvážit sociální a environmentální výhody fotovoltaických elektráren, jako je snížení emisí CO2, šetření energií a vytváření místních pracovních příležitostí. V případě města Mutěnice, které je známo svým silným vinařským průmyslem, může instalace fotovoltaických elektráren pomoci zlepšit udržitelnost a životní prostředí města.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké výhody přináší instalace fotovoltaického systému od firmy MOBIS v Mutěnicích?

  MOBIS, jako rodná firma z Moravy, má bohaté zkušenosti s instalací fotovoltaických systémů ve vinorodé oblasti Mutěnice. Můžeme vyvinout přizpůsobený solární systém pro jakoukoliv střechu, ať už se jedná o jakékoliv vinárny nebo rodinné domy. Mějte na mysli, že obnovitelné zdroje energie mohou pomoci zlepšit energetickou nezávislost vašeho domácnosti, zatímco přispějí k ochraně prostředí.

 • Jaká je návratnost investice do fotovoltaického systému v Mutěnicích?

  Návratnost investice do fotovoltaického systému může být velmi atraktivní, zvláště s ohledem na rostoucí ceny energií. MOBIS nabízí špičkové technologie a dlouhodobé záruky, které pomáhají zaručit výkon vašeho systému po mnoho let. Dodatečně existují možnosti dotační podpory, které mohou významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice do solární energie.

 • Jaký je postup při instalaci fotovoltaického systému firmou MOBIS v Mutěnicích?

  Proces instalace fotovoltaického systému započne osobní návštěvou a konzultací, během které se podrobě zmapuje váš dům a střecha, aby se posoudilo nejlepší možné umístění solárních panelů. MOBIS se následně postará o vše - od získání všech potřebných povolení až po konečnou instalaci a připojení systému do sítě. Dokonce se postaráme i o zajištění možných dotací. Naše společnost je hrdá na to, že poskytuje komplexní servis - vše zvládneme za vás.

Další lokality: