Fotovoltaika Moravská Nová Ves: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Moravská Nová Ves

Moravská Nová Ves, malá obec v Jihomoravském kraji, je nyní na popředí využití obnovitelných zdrojů energie díky společnosti MOBIS. MOBIS, rodinná firma s třicetiletou působností na trhu s fotovoltaikou, je těžištěm přechodu obce Moravská Nová Ves k udržitelné energii.

Fotovoltaika v Moravské Nové Vsi je realizována firmou MOBIS, která má vlastní realizační tým, včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, zajistivších efektivní a kvalitní instalaci solárních elektráren v obci. Zásadní je, že firma MOBIS nevybírá žádné zálohy na solární elektrárnu a zajišťuje rychlou montáž do 60 dnů od objednání.

Pokud byste měli zájem o fotovoltaiku v Moravské Nové Vsi, neváhejte kontaktovat společnost MOBIS. Důležité je zanechat telefonní číslo pro rychlé a bezplatné konzultace s odborníky přímo z MOBIS. Moravská Nová Ves a společnost MOBIS se těší na vaši podporu v transformaci energie na udržitelnější formy.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a místo nainstalovani vaší solární elektrárny je klíčové k úspěchu vaší investice. Například Moravská Nová Ves v Jihomoravském kraji je považována za ideální místo pro stavbu solárních panelů, díky optimálním podmínkám pro produkování solární energie.

Dalším důležitým faktorem je velikost vašeho pozemku. Fotovoltaické elektrárny vyžadují dostatek prostoru pro optimální výkon. Pokud jste majitel velkého pozemku, například ve Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji, máte velkou výhodu.

Před investicí je také třeba pečlivě zvážit finanční aspekty výstavby solární elektrárny. Náklady na instalaci mohou být vysoké, ale na druhou stranu státní podpora a úspory na ceně elektrické energie mohou tuto investici rychle zaplatit.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Moravská Nová Ves v Jihomoravském kraji je ideální místo pro instalaci solárních panelů. Avšak, je nutné zkontrolovat širokou škálu technických parametrů, aby bylo možné určit, zda je vaše střecha vhodná pro fotovoltaický systém.

Nejdůležitějším faktorem je velikost střechy. Střecha musí být dostatečně velká, aby mohla pojmout potřebný počet solárních panelů. Dále musí být střecha správně orientovaná vůči slunci pro optimální výrobu energie. Totéž platí pro použitý materiál střechy - eternitové střechy často nejsou vhodné pro instalaci panelů.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem, je statika střechy. Střecha musí být schopna nést zatížení solárních panelů a konstrukcí. V Moravské Nové Vsi poskytujeme bezplatné služby, jako je technický průzkum vašeho domu s cílem určit, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji je vysoký zájem o tyto programy a je důležité sledovat nové podmínky předtím, než se rozhodnete pro konkrétní investici. Programy se mění každý rok a mohou být ovlivněny i současnou politickou situací v regionu.

Jednou z možností financování je například státní program Nová zelená úsporám. Tento program byl aktualizován a od 1.9.2024 nabízí možnost získat až 70% dotace na výstavbu a provoz solární elektrárny. Jak samotné podmínky tak i procentuální návrh dotace se dají zjistit na stránkách ministerstva.

Informativní základ pro Váš web je tedy vytvořený, ale pro přizpůsobení obsahu konkrétním podmínkám ve Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji bude nutné přizpůsobit tento základ aktuální situaci. Je to proto, že i malé změny v pravidlech mohou ovlivnit rozhodnutí o zahájení stavby solární elektrárny.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Moravská Nová Ves v Jihomoravském kraji je jednou z lokalit, kde můžete zvážit instalaci solární elektrárny. Provozovatelé distribuční soustavy zde mají předpověď, zda je možné novou fotovoltaickou elektrárnu připojit do sítě. Tato informace je klíčová pro jakoukoli investici do solárních panelů.

Mapa připojitelnosti pro Moravskou Novou Ves ukazuje, že je zde stále ještě volná kapacita pro připojení nových solárních elektráren. Pamatujte, že konečné rozhodnutí o schválení připojení učiní distributor elektrické energie na základě vaší individuální žádosti.

Pokud tedy uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v oblasti Moravská Nová Ves v Jihomoravském kraji, doporučujeme se obrátit na provozovatele distribuční soustavy a zahájit proces žádosti o připojení. Jako profesionálové v oblasti fotovoltaiky vám rádi pomůžeme s celým procesem od začátku do konce.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji je dostatek slunečních dnů pro efektivní provoz solární elektrárny. Pokud jde o náklady, ty se v průměru pohybují kolem 40 000 Kč za kWp instalovaného výkonu fotovoltaické elektrárny. Endotermické systémy jsou však dražší než fotovoltaické systémy, a to i přes státní dotace, které mohou pokrýt až 30% nákladů.

Ale výnosy z fotovoltaických elektráren v Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji mohou být velmi atraktivní. Můžete očekávat roční výnosy kolem 4 - 8% p.a. v prvních letech provozu a následně i více, jelikož ceny elektřiny rostou. Dokonce i při nejnižší hodnotě návratnosti 4% je investice do fotovoltaických panelů velmi atraktivní v porovnání s dalšími investičními příležitostmi.

Závěrem lze říci, že pokud máte dostupnou plochu pro instalaci na střechu a finance pro počáteční investici, nákup solární elektrárny se může vyplatit i v Moravské Nové Vsi v Jihomoravském kraji. Pamatujte však, že každá situace je specifická a finanční analýza by měla vždy zohlednit všechny parametry a individuální okolnosti.

Závěr

Moravská Nová Ves, Jihomoravský kraj, je oblastí s velkým potenciálem pro využití obnovitelných zdrojů energie. Před instalací fotovoltaické elektrárny je důležité posoudit několik faktorů, jako jsou poloha, typ střechy a množství dostupného slunečního záření.

Poloha je klíčová pro efektivní využití fotovoltaické elektrárny. V Moravské Nové Vsi, Jihomoravský kraj, je dostatek slunečního svitu, což umožňuje optimální výrobu energie. Vyžadováno je také hodnocení typu střechy, velikosti dostupné plochy a instalace elektrárny.

I přes tyto výzvy, fotovoltaická energie je ekonomicky a ekologicky šetrnou volbou, která může výrazně snížit náklady na energie. Nicméně, je důležité uvědomit si, že návratnost investice se může lišit v závislosti na konkrétních podmínkách. V Moravské Nové Vsi, Jihomoravský kraj, jsou k dispozici odborníci, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace a orientační cenovou nabídku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je situace ohledně fotovoltaiky v Moravské Nové Vesi na Jihomoravu?

  V Moravské Nové Vesi, lokalitě Jihomoravského kraje, roste zájem o instalaci fotovoltaických systémů. Důvody jsou především rostoucí ceny energií a nestabilita dodávek. Naše rodinná firma MOBIS, jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky, nabízí komplexní služby, od projektu po instalaci.

 • Jak může náš tým MOBIS pomoci při rozhodování o instalaci solárního systému?

  Naše zkušený tým vám pomůže s technickou vhodností střechy, podmínkami pro připojení do distribuční sítě a s projektem na míru vašim potřebám v Moravské Nové Vesi. Navíc poradíme jak využít možné dotační programy, což může významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice.

 • Proč si vybrat právě MOBIS pro instalaci fotovoltaického systému?

  Jako rodinná firma s lokalitou v Moravské Nové Vesi jsme silně orientovaní na zákaznický servis a kvalitu naší práce. Pečlivě hodnotíme ekonomickou výhodnost projektu na základe mnoha faktorů, teprve potom navrhujeme řešení. Spolehlivost, dlouholeté zkušenosti a osobní přístup, to jsou hlavní důvody proč si vybrat právě nás.

Další lokality: