Fotovoltaika Lanžhot: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Lanžhot

Fotovoltaika Lanžhot je úžasná příležitost pro všechny, kteří hledají ekologické a ekonomické řešení pro jejich domácnosti či firmy. Díky 30leté působnosti na trhu se naše firma MOBIS stala jedním z nejspolehlivějších partnerů v této oblasti.

Naším cílem je nejen dodávat kvalitní produkty, ale také poskytnout komplexní služby, takže vedle prodeje a instalace fotovoltaických panelů nabízíme také vlastní projektování, zajišťujeme elektrikáře, revizní a servisní techniky. Navíc, pro větší pohodlí našich zákazníků nevybíráme žádné zálohy a instalaci dokážeme zajistit do 60 dnů.

Pokud jste z Lanžhotu nebo jeho okolí a máte o fotovoltaiku zájem, neváhejte nás kontaktovat. Je důležité, aby jste nám zanechal telefonní číslo, v tom případě se Vám ozveme a nabídneme bezplatnou konzultaci ohledně možností, jak může fotovoltaika Lanžhot vylepšit váš život.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha objektu je jedním z klíčových faktorů, které dopadají na efektivitu solárních panelů. V některých lokalitách, jako je Lanžhot, je možné zařízení do solárního panelu instalovat na většinu domů, zatímco v jiných oblastech může být instalace komplikovanější.

Dalším důležitým bodem je orientace budovy. V České republice je nejlepší orientace pro instalaci solárních panelů na jih, pokud je to možné. Toto pravidlo platí i pro město Lanžhot.

Nakonec je třeba zvážit i ekonomický hledisko. Ceny solárních panelů se snižují, ale stále se jedná o značnou investici. Pro Lanžhot a ostatní oblasti je třeba pečlivě zvážit návratnost investice a možnosti pro její financování.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Lanžhot se stává stále populárnějším místem pro instalaci solárních panelů. Nicméně, před instalací solárních panelů na střeše vašeho domu v Lanžhotu, je důležité zvážit několik faktorů.

Prvním je velikost a orientace střechy. Na malé střeše se nemusí vejít dostatečně mnoho solárních panelů, což by mohlo omezit jejich efektivitu. Kromě toho, pokud je vaše střecha v Lanžhotu orientována ve špatném směru, může to také negativně ovlivnit produkci energie. Jde o to, že střecha musí být orientována tak, aby solární panely vystavovala maximálnímu množství slunečního světla.

Dalším důležitým faktorem je materiál vaší střechy. Solární panely se obecně nedoporučují instalovat na eternitové střechy, které mohou být náchylné k únikům vody po instalaci panelů. Konečně, je důležité zvážit i statiku vaší střechy ve městě Lanžhot. Instalace solárních panelů může přidat dodatečné zatížení na střechu vašeho domu, které by mohlo vést k její deformaci. Proto se doporučuje provést technické zhodnocení vašeho domu před instalací solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V obci Lanžhot máte nyní možnost získat dotační podporu na instalaci solární elektrárny. V rámci dotačního programu "Nová zelená úsporám" lze získat finanční podporu až do výše 200 tisíc korun na solární systémy do 10 kWp.

Je nutné zdůraznit, že podmínky dotačního programu jsou velmi konkrétní a je důležité s nimi být obeznámen, aby nedošlo k neočekávaným komplikacím při žádání o dotační podporu. V rámci programu bude bodově hodnocena jak energetická náročnost budovy na kterou se solární elektrárna instaluje, tak technické parametry a ekonomické aspekty instalace samotné. Proto je nezbytné detailně plánovat Vaší investici již před podáním žádosti.

Chtěli byste nainstalovat solární elektrárnu a bydlíte v Lanžhot? Nezapomeňte na možnost získat dotační podporu. Informace o dotačním programu pro instalaci solárních elektráren a o tom, jak jej úspěšně získat, naleznete přímo na oficiálních webových stránkách obce Lanžhot.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pri zvažovaní inštalácie fotovoltaické elektrárne je dôležité zistiť, či vás prevádzkovateľ distribučného systému "pripojí" do distribučnej siete, čo je zásadou fungovaní solárnej štúdie. Bez takého pripojenia by ste mohli spustiť elektráreň len ako tzv. ostrovný režim, avšak to znamená, že nemôžete predať nadbytok energie späť do siete a vaša elektráreň by bola "odrezaná" od siete.

Kapacita distribučných sietí sa líši v každom meste. Mesto Lanžhot má veľmi dobrú kapacitu siete, vhodnú pre pripojenie fotovoltaické elektrárne. Nástroj EGD ponúka mapu pripojiteľnosti, ktorá môže byť užitočným nástrojom pri rozhodovaní o umiestnení elektrárne.

Používanie tejto mapy ale nemusí byť 100% presné. Zákazníci v meste Lanžhot by sa mali preto obrátiť na dodávateľa s požiadavkou na pripojenie, aby získali presné informácie o možnosti pripojenia fotovoltaické elektrárne. Správu tejto žiadosti môžu pre našich zákazníkov vybaviť naši odborníci. Vyberte si našu službu pre bezpečné a efektívne pripojenie vašej fotovoltaické elektrárne v Lanžhot.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Lanžhot je obec s bohatými možnostmi pro využití solární energie. Před investicí do solárních panelů je třeba posoudit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dostupnost dotační podpory. Dále je klíčové promyslet velikost a typ navrženého systému.

Na druhou stranu, přestože se investiční návratnost odvíjí od mnoha faktorů, i předběžná ekonomická analýza může být užitečná. Nezávislé studie a predikce cen elektřiny mohou nabídnout důležitý kontext pro potenciální investory v oblasti Lanžhot.

Neměli byste věřit slepě slibům instalatérských firem o rychlé návratnosti investice. Jejich výpočty jsou často jen orientační a mnohdy nezohledňují všechny relevantní faktory. V obci Lanžhot můžeme vám pomoci s detailní analýzou návratnosti vaší potenciální investice do fotovoltaické elekrárny.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny jsou stále populárnějším způsobem výroby čisté energie. Před investicí do takového zařízení byste však měli zvážit několik faktorů.

Lokalita, jako je město Lanžhot, je jedním z nejdůležitějších aspektů při instalaci fotovoltaiky. Především byste měli zjistit, jak je to s úrovní slunečního záření v Lanžhotu, neboť právě slunce je zdrojem energie pro tato zařízení.

Dále je důležité zvážit technické aspekty – například to, zda je vaše nemovitost v Lanžhotu vhodná pro instalaci takového zařízení. Musíte být připraveni na to, že instalace fotovoltaické elektrárny může vyžadovat určité stavební úpravy. Pro konkrétní informace a pomoc se obraťte na odborníky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl volit fotovoltaiku v Lanžhot od společnosti MOBIS?

  Společnost MOBIS je rodinná firma se silnými kořeny v Lanžhot a má velkou zkušenost s fotovoltaikou. Naše práce se vyznačuje kvalitou, profesionálním přístupem a hlubokým porozuměním pro jedinečné aspekty místního prostředí. Máme velké znalosti o regionálních klimatických podmínkách a technických požadavcích, které nám umožňují navrhnout a instalovat fotovoltaické systémy pro optimální účinnost a výnos.

 • Jaká je ekonomická návratnost fotovoltaických systémů od MOBIS v Lanžhot?

  Návratnost investice do fotovoltaiky závisí na mnoha faktorech, včetně vaší spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a dostupných dotačních podporech. S naší odbornou znalostí přizpůsobenou místním podmínkám v Lanžhotu vám můžeme pomoci optimalizovat výkonnost vašeho systému a maximalizovat jeho ekonomickou návratnost. Velmi často se investice do fotovoltaických systemů návratí během 5-7 let, a to i bez dotační podpory.

 • Jaký je postup instalace fotovoltaického systému od MOBIS v Lanžhot?

  V první řadě posoudíme technickou vhodnost vaší střechy pro instalaci fotovoltaiky a možnosti připojení do distribuční sítě. Následně připravíme projekt a zajistíme všechny potřebné povolení. Po schválení realizujeme instalaci a zapojení systému. Kompletní servis zahrnuje také zajištění případných dotací a odbavení další administrativy, abyste mohli komfortně využívat výhod obnovitelné energie.

Další lokality: