Fotovoltaika Kunštát: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Kunštát

V srdci Jihomoravského kraje, přímo v městě Kunštát, se nachází naše rodinná firma MOBIS. Jsme na trhu s fotovoltaikou již 30 let, díky čemuž oplýváme bohatými zkušenostmi a odbornými znalostmi. Sídlíme přímo v Kunštátě, tudíž máme blízko k zákazníkům a jsme do jedné hodiny u zákazníka.

Vlastníme kompletní realizační tým, který zahrnuje kvalifikované projektanty, elektrikáře, revizní i servisní techniky, připravené reagovat na jakékoliv požadavky či problémy. Všechny tyto služby poskytujeme přímo ve městě Kunštát v Jihomoravském kraji, což nám umožňuje rychlou a efektivní reakci na potřeby našich zákazníků.

Naše služby jsou navíc bez finanční zátěže předem. Nepožadujeme žádné zálohy na solární elektrárnu a zabýváme se její instalací do 60 dnů. Pokud máte o fotovoltaiku zájem, je důležité zanechat nám telefonní číslo. Co nejdříve se vám ozveme a nabídneme bezplatnou konzultaci. Díky našim službám, realizovaným přímo v Kunštátě, nabízíme výhody rychlosti, dostupnosti a osobního přístupu.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním krokem při rozhodování o investici do solární elektrárny je zvážení polohy a orientace vaší střechy. Pro účinnou provozní hodnotu je důležitá jak geografická poloha, tak také sklon a orientace střechy vašeho domu. Město Kunštát v Jihomoravském kraji se nachází v oblasti s velmi příznivou insolační intenzitou, což z tohoto hlediska představuje skvělé podmínky pro instalaci fotovoltaických panelů.

Druhým aspektem, který je třeba zvážit, je ekonomika investice. Finanční návratnost investice do fotovoltaického systému je důležitým faktorem pro rozhodnutí o její provedení. V kontextu města Kunštát v Jihomoravském kraji je třeba vzít v úvahu možné dotace a daňové úlevy na obnovitelnou energii, které mohou výrazně ovlivnit ekonomickou návratnost vaší investice.

Nakonec nezapomínejte na vyřizování potřebných povolení. Bez řádného svolení a administrativní procedury můžete narazit na problémy při instalaci solární elektrárny. V kontextu města Kunštát v Jihomoravském kraji bude nutné projít řadou administrativních kroků, které jsou specifické pro tuto oblast.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Kunštát v Jihomoravském kraji se stále více stává místem, kde lidé volí instalaci solárních panelů na své střechy. Avšak mnozí se ptají: Je moje střecha vhodná pro instalaci solárních panelů?

Je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Velikost střechy je zcela zásadní - pokud je střecha příliš malá, nevejde se na ni dostatek solárních panelů, což může vést k nedostatečné výrobě energie. Orientace střechy je také velmi důležitá, jelikož špatně orientovaná střecha může významně omezit produkci solární energie.

Materiál střechy je další důležitý faktor, jelikož některé materiály, jako je například eternit, nejsou pro instalaci solárních panelů nejvhodnější. A nakonec, neméně důležitá je statická pevnost střechy pro nesení zátěže panelů a konstrukcí. Před instalací solárních panelů v Kunštátu v Jihomoravském kraji je proto vždy nutné provést kompletní technickou kontrolu střechy a domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Kunštát v Jihomoravském kraji se snaží být udržitelným městem a podporuje své občany v instalaci solárních panelů. Umožňuje tak snížení spotřeby energií z fosilních zdrojů a podporuje zdravé obytné prostředí. Díky dotacím na fotovoltaiku se doba návratnosti vaší investice výrazně zkrátí. Je nezbytné detailně prostudovat podmínky pro získání dotace na obnovitelné zdroje energie. V současné době je k dispozici několik dotačních programů, mezi něž patří například RES+, OP TAK a program Nová zelená úsporám, který je určen pro rodinné a bytové domy. Od 1. září 2024 se ale podmínky tohoto programu mění. Město Kunštát v Jihomoravském kraji je perfektním místem pro investici do solárního zdroje energie. Získejte podporu od města a využijte dotačních programů za účelem zlepšení kvality života a udělejte svůj příspěvek k ochraně životního prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna v městě Kunštát v Jihomoravském kraji - je její připojení do distribuční sítě možné? Jeden z klíčových kroků pro úspěšně fungující solární elektrárnu je její připojení do místní distribuční sítě. Bohužel, kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a může být v určitých oblastech již na hranici svého možného zatížení.

Odpovědí je nástroj nabízený EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Zde si můžete snadno zkontrolovat, zda již kapacita sítě v Kunštátě v Jihomoravském kraji není plná (modře označené území znamená, že kapacita je již vyčerpaná). Tento nástroj vám poskytne pouze orientační hodnotu.

Nicméně, abyste zjistili možnost připojení s 100% přesností, je nezbytné odeslat žádost o připojení. Takovou žádost pro vás můžeme v Kunštátě v Jihomoravském kraji vyřídit my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Kunštát v Jihomoravském kraji se stává ideálním místem pro investování do solárních elektráren, díky své výhodné poloze a podpoře fotovoltaických projektů ze strany města. Zvláštní pozornost je nutné upřít na ekonomickou návratnost investice do solární elektrárny, kterou silně ovlivňují různé faktory.

Některé firmy slibují velmi krátkou návratnost investice, ale tyto předpovědi bývají často orientační a mohou se lišit na základě konkrétních podmínek a proměnných. Při posuzování ekonomické výhodnosti investice do solární elektrárny v Kunštátě v Jihomoravském kraji je nutné zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dostupné státní a lokální dotace, velikost a typ elektrárny.

Přestože každá ekonomická analýza je pouze odhad, je důležité mít takový přehled a posoudit výhodnost investice. Údaje pro takový odhad se snažíme shromažďovat s nejvyšší přesností a na základě nejaktuálnějších tržních dat. Vynutit maximální výhodnost investice do solární elektrárny ve Kunštátě v Jihomoravském kraji je naším cílem.

Závěr

Fotovoltaická technologie se v posledních letech stává stále oblíbenější. A to nejenom díky snížení ceny solárních panelů, ale i díky zlepšení jejich účinnosti a dostupnosti státních podpor.

Než se však rozhodnete investovat do fotovoltaické elektrárny v oblasti Kunštátu v Jihomoravském kraji, je třeba zvážit několik důležitých aspektů. Prvním z nich je orientace pozemku, dostatečný prostor pro instalaci panelů a také dostatečné množství slunečního svitu.

Dále je důležité zvážit, zda se investice do fotovoltaické elektrárny ekonomicky vyplatí. I přes počáteční náklady na instalaci se návratnost investice do fotovoltaiky obecně pohybuje v rozmezí 5 až 10 let. Záleží ale na konkrétních podmínkách v oblasti Kunštátu v Jihomoravském kraji, kde může být výnosnost fotovoltaických elektráren ovlivněna místními podmínkami a regulacemi.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je výhodné investovat do fotovoltaického systému v Kunštát?

  Fotovoltaika v Kunštátu je výhodná nejen kvůli rostoucím cenám energie a nestabilitě dodávek, ale také kvůli podpoře obnovitelných zdrojů v oblasti Jihomoravského kraje. Rodinná firma MOBIS, dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky v regionu Kunštát, nabízí komplexní služby od projektu po instalaci.

 • Jaké jsou technické podmínky pro instalaci fotovoltaického systému v Kunštát?

  Pro instalaci fotovoltaiky v Kunštát je důležité zvážit některé technické aspekty, jako je vhodnost střechy pro instalaci panelů a možnosti připojení do distribuční sítě. Tato hodnocení jsou klíčovou částí komplexního servisu, který nabízí MOBIS.

 • Je možné získat dotaci na fotovoltaický systém v Kunštát?

  Ano, investice do fotovoltaiky v Kunštát můžou být podpořeny různými dotačními programy. MOBIS vám rád pomůže s orientací v podmínkách pro získání dotace, což může významně zkrátit dobu návratnosti investice.

Další lokality: