Fotovoltaika Klobouky U Brna: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Klobouky U Brna

Fotovoltaika Klobouky U Brna se stává klíčovým tématem v roce 2024. Naše firma, MOBIS, působící v oblasti fotovoltaiky, se může pochlubit třicetiletou historií v oboru. Nabízíme kompletní služby v oblasti solárních elektráren, a to od návrhu až po instalaci.

Náš realizační tým se skládá z profesionálních projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, vše pod jednou střechou ve městě Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj. Kromě toho nepožadujeme žádné zálohy na solární elektrárnu, náš realizační tým má možnost instalaci provést do 60 dnů od objednání.

Je nám ctí vám přinést nejnovější technologie v oblasti fotovoltaiky a rádi vám je představíme při bezplatné konzultaci. Pro zajištění konzultace nám prosím zanechte své telefonní číslo. Jste jen krůček od přechodu na čistou a udržitelnou energii s MOBIS Fotovoltaika Klobouky U Brna.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace vaší fotovoltaické elektrárny je jedním z klíčových faktorů, které mohou výrazně ovlivnit její výkonnost. Před instalací je tedy důležité zvolit takové místo, kde bude elektrárna moci efektivně využít sluneční světlo. Řeč je o místech jako Klobouky U Brna Jihomoravský kraj, které jsou ideální pro umístění vaší fotovoltaické elektrárny kvůli ideálním podmínkám.

Další věc, kterou musíte zvážit je velikost vaší fotovoltaické elektrárny. To znamená, že byste měli zvážit jaký výkon budete potřebovat a jak velká bude vaše spotřeba elektrické energie. Existuje mnoho různých velikostí elektráren, takže byste měli vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a možnostem. Klobouky U Brna Jihomoravský kraj je opět vhodnou volbou pro instalaci velkých i malých fotovoltaických projektů.

Nakonec je důležité se zaměřit na ekonomický aspekt takové investice. Velkou roli zde hraje dotace od státu a možnosti jejich získání. Místo jako Klobouky U Brna Jihomoravský kraj může být ideální volbou pro takové investice díky podpůrným programům a dotacím o kterých se můžete dozvědět na místní radnici nebo na jiných relevantních místech.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při rozhodování o instalaci solárních panelů je třeba vzít v potaz několik důležitých faktorů. Prvořadý je rozměr střechy - pokud je příliš malá, mohou být solární panely těsně poskládány, což negativně ovlivňuje jejich výkon. Dalším faktorem je orientace střechy - pokud nevede směrem k slunci, výrobě energie může bránit nedostatek světla.

Rovněž důležitý je materiál střechy - některé firmy se zdráhají instalovat panely na eternitové střechy kvůli riziku zatečení. Dále je třeba dbát na statiku střechy, aby byla schopna unést zatěžení od panelů a konstrukcí, bez rizika deformace střechy.

Jednoduchým řešením, jak zjistit zda je váš dům vhodný pro instalaci fotovoltaiky, je využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš odborník v obci Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nová zelená úsporám je nyní klíčovým programem pro podporu instalace fotovoltaických elektráren na rodinných a bytových domech. Díky němu je možné získat až 220.000 Kč na jednu realizaci.

Při aplikaci na tuto dotaci je však důležité vzít v úvahu, že její výše závisí na výkonu fotovoltaické elektrárny a na lokaci. Nejvyšší podporu může získat rodinný dům v obci do 2000 obyvatel, jakými jsou například Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj.

Požadavek na počet obyvatel v obci k získání maximální dotace je indikativní a je možné jej ověřit na stránkách Státního fondu životního prostředí. Závěrem zdůrazňujeme, že při získávání dotace je vhodné využít odborných konzultací a zejména se důkladně seznámit s podmínkami a termíny jednotlivých výzev. Pokud máte zájem o instalaci solární elektrárny v Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj, je nyní ideální čas se dozvědět více o dostupných dotačních programech.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny v městě Klobouky U Brna Jihomoravský kraj, prvním důležitým krokem je zjistit, zda vás místní distributor energie připojí do jeho distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné vaši elektrárnu provozovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že byste neměli možnost prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Kapacita připojení do distribuční sítě se liší míst od místa. Pro zjištění dostupnosti připojení v městě Klobouky U Brna Jihomoravský kraj lze využít nástroje jakým je mapa připojitelnosti od EGD, ale nejvíce spolehlivé informace poskytne přímý kontakt s distributorem.

My jako dodavatelé fotovoltaických elektráren pro vás tuto žádost o připojení můžeme vyřídit. Tímto způsobem se zaručíme za přesné informace o možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny v Klobouky U Brna Jihomoravský kraj.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Pokud hledáte příležitost pro ekologické investice, měli byste zvážit solární elektrárnu v městě Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj. První krokem k úspěšné investici je pochopit faktory, které ovlivňují návratnost vaší investice, jako je celková spotřeba energie, hodnota energie generované fotovoltaickými panely a dostupné finanční pobídky.

Podle některých provozovatelů by mohla být doba návratnosti vaší investice velmi krátká, ale výsledky jsou často jen orientační. Získat profesionální a podrobnou ekonomickou analýzu vaší potenciální solární elektrárny v Klobouky U Brna je klíčovým krokem k ziskové a udržitelné investici. I když se jedná jen o předpověď, učiníte tak informované rozhodnutí.

Investice do solární elektrárny může být nejen ekonomicky výhodná, ale také přináší pozitivní dopad na životní prostředí. Ve městě Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj, můžete udělat rozhodnutí, které prospěje jak vaší peněžence, tak naší planetě.

Závěr

Když přemýšlíte o fotovoltaice, měli byste nejdříve posoudit finanční odhad a geografickou polohu vaší nemovitosti. Pozemky v městečku Klobouky U Brna v Jihomoravském kraji jsou tím pravým místem pro tento typ investice kvůli obecně vysokému počtu slunečních dní v roce.

Systém fotovoltaických elektráren může přinést značnou úsporu na energii a vyrobit elektrickou energii, kterou potřebujete pro chod domácnosti nebo podnikání. V Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj, se nám podařilo realizovat řadu úspěšných projektů, což nás řadí na přední příčky ve využití solární energie.

Při instalaci fotovoltaické elektrárny je také důležité, aby byla splněna technická kritéria. Například v Klobouky U Brna, Jihomoravský kraj, se musí splnit požadavky na výškové a orientační rozměry střechy. Proto je důležité mít představu o těchto kritériích a konzultovat je s odborníky ještě před realizací projektu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou výhody fotovoltaických systémů v Klobouky U Brna?

  Fotovoltaické systémy v Klobouky U Brna představují výhodnou investici do budoucnosti. Nejenže přispívají k ochraně životního prostředí a snižují závislost na dodavatelích elektřiny, ale z dlouhodobé perspektivy mohou přinést výrazné finanční úspory. Díky dlouholeté zkušenosti firmy Mobis s instalací a provozem fotovoltaických systémů mají zákazníci jistotu, že jejich investice bude dobře využita.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaických panelů firmou Mobis v Klobouky U Brna?

  Proces instalace fotovoltaických panelů firmou Mobis v Klobouky U Brna je komplexní a zahrnuje vše od projektování po konečnou implementaci. Experti z Mobis posuzují technickou vhodnost stavby, provádí návrh a kalkulaci systému, a pak starostlivě realizují instalaci. Kompletní servis a kvalitní průběh práce je garantován.

 • Mohu v Klobouky U Brna získat dotace na instalaci fotovoltaického systému?

  Ano, v Klobouky U Brna je možné získat dotace na instalaci fotovoltaického systému. Pro podrobné informace je potřeba se obrátit na příslušné orgány nebo odborníky. Před instalací by měl zákazník zvážit několik faktorů, od technické proveditelnosti po ekonomickou výhodnost, včetně možné dotační podpory. Tým firmy Mobis je připraven poskytnout poradenství a pomoc při získávání dotační podpory.

Další lokality: