Fotovoltaika Jedovnice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Jedovnice

Společnost MOBIS, působící již 30 let v oboru fotovoltaiky, je se svým vlastním realizačním týmem jedním z předních dodavatelů tohoto typu technologií v městě Jedovnice, Jihomoravský kraj.

Naše firma nepožaduje žádné zálohy na instalaci solární elektrárny a garantuje rychlou realizaci do 60 dnů v lokalitě Jedovnice a Jihomoravském kraji.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, neopomeňte nám zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Profesionálové z firmy MOBIS vám rádi poskytnou veškeré potřebné informace a doporučení pro optimální využití fotovoltaických technologií v Jedovnicích a Jihomoravském kraji.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Dostatečné proslunění: Lokalita je klíčová. Je důležité, aby váš majetek byl dostatečně prosluněný pro maximální využití solárních panelů. Víte například, že na jeden kWp (kilo watt peak - maximální výkon fotovoltaických panelů při ideálních podmínkách) potřebujete cca 8 m2 plochy?

Státní podpory a dotace: Významným faktorem je také financování. Existují různé státní dotace a podpory na instalaci solárních panelů, které mohou výrazně snížit počáteční investici. Příkladem je Operační program Životní prostředí, který poskytuje dotace na instalaci fotovoltaických panelů.

Dostupnost odborníků: Je také důležité mít přístup k odborníkům, kteří se specializují na instalaci a údržbu solárních panelů. Při plánování instalace solárních panelů v Jedovnice Jihomoravský kraj je důležité zvážit, zda jsou v lokalitě dostupní odborníci, kteří mají zkušenosti s instalací a údržbou fotovoltaických elektráren.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Jedovnici, Jihomoravský kraj, je instalace solárních panelů stále populárnější možností jako způsob, jak snížit energetické náklady a podpořit udržitelnost. Avšak ne všechny střechy jsou vhodné pro instalaci solárních panelů.

Velikost a orientace střechy jsou klíčovými faktory. Malá střecha nemá dostatek místa pro instalaci dostatečného počtu solárních panelů pro efektivní výrobu elektřiny. Navíc střecha orientovaná jinak než na jih může výrazně snížit možnou produkci elektřiny.

Rozhodující je také materiál střechy. Pokud je střecha vyrobená z nevhodného materiálu, jako je eternit, může dojít k problémům s netěsností po instalaci. Statika střechy je dalším důležitým faktorem k zvážení - střecha musí být schopna nést zátěž panelů a konstrukce. Pro technickou kontrolu střechy v Jedovnici, Jihomoravský kraj, doporučujeme využít naše bezplatné služby.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

A ty se nyní soustředí na podporu solárních elektráren na rodinných a bytových domech. Ale získání dotace není jen tak, vyžaduje to spoustu administrativy a je důležité podávat žádosti včas.

Nabízíme Vám kompletní servis od přípravy projektu, přes podání žádosti, až po instalace solární elektrárny. Oslovte nás pro detailní konzultaci a zjistěte, zda je taková investice vhodná pro Váš dům v Jedovnici v Jihomoravském kraji. Navštivte naší pobočku a pořádáme také on-line konzultace pro všechny občany Jedovnice a celého Jihomoravského kraje.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny v obci Jedovnice Jihomoravský kraj, je nezbytné zjistit, zda Vás provozovatel distribuční soustavy připojí do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by byla vaše elektrárna omezena na tzv. ostrovní režim, což znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a byla by odříznutá od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě. Relativně přesný nástroj vám nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ) pod názvem mapa připojitelnosti. Tato mapa vám umožní zjistit, zda již není kapacita sítě v obci Jedovnice Jihomoravský kraj vyčerpaná.

Přestože mapa připojitelnosti nabízí užitečné informace, se 100% přesností zjistíte možnost připojení až pomocí žádosti o připojení. Tuto žádost vám vyřídíme my, pokud se rozhodnete pro instalaci fotovoltaické elektrárny v Jedovnice Jihomoravský kraj.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Jedovnice, malé město v Jihomoravském kraji, je perfektní místem pro solární energii s optimálními podmínkami pro fotovoltaické projekty. Vzhledem k délce slunečního svitu a dostupnosti podpory v regionu je investice do solárních panelů v Jedovnici atraktivní.

Při investici do solárních panelů v Jedovnici je nezbytné zvážit různé faktory, jako je velikost systému a množství slunečního svitu. Je také vhodné zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie a její cenu. Podpora od Jihomoravského kraje a poskytovatelů dotační podpory může rovněž ovlivnit návratnost investice.

I instalatéři v Jedovnici často slibují rychlou návratnost investice do solární energie, ale je důležité mít na paměti, že jejich odhady jsou často jen orientační. Bezplatná ekonomická analýza výhodnosti solárních panelů, založená na nejpřesnějších datech, může poskytnout užitečnější informace při zhodnocení, zda je investice do solární energie správnou volbou. Pro více informací o investicích do solární energie v Jedovnici a okolí se obraťte na naše specialisty.

Závěr

První věc, kterou je třeba zvážit, je přístup k slunci. Je nutné mít na mysli, že fotovoltaické panely potřebují dostatečné sluneční světlo pro optimální výrobu elektřiny.

Dalším faktorem je velikost střechy. Zvlášť v těch městech, jako je Jedovnice Jihomoravský kraj, je důležité zjistit, zda je střecha dostatečně velká pro instalaci fotovoltaických panelů.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou věcí je financial budgeting. Výnosnost fotovoltaické elektrárny je značná, avšak počáteční investice může být vysoká. Proto je důležité zvážit všechny náklady a možné úspory, než se rozhodnete pro investici, především v městech jako Jedovnice Jihomoravský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaký je přínos instalace fotovoltaických systémů v Jedovnice, Jihomoravský kraj?

  Instalace fotovoltaických systémů je v Jedovnice velmi populární díky výhodným klimatickým podmínkám. Mnoho obyvatel města Jedovnice se rozhodlo investovat do solární energie k dosažení energetické nezávislosti a úspor na nákladech za elektřinu.

 • Proč bych měl zvolit firmu Mobis pro instalaci fotovoltaických systémů v Jedovnice?

  Mobis je rodinná firma s dlouholetou zkušeností v oblasti fotovoltaiky. Nabízíme komplexní služby od návrhu po instalaci a provoz systému. Naše zákaznický servis a neustálý důraz na kvalitu nás vyčleňuje jako vašeho ideálního partnera pro solární projekty v Jedovnice, Jihomoravský kraj.

 • Jaké jsou nejčastější dotace na fotovoltaiku dostupné pro obyvatele Jedovnice, Jihomoravský kraj?

  Existují různé formy státních a regionálních dotací pro podporu instalace fotovoltaických systémů v Jedovnice. Specifické informace získáte přímo od našich odborníků z Mobis, kteří vám pomohou najít tu nejlepší možnost pro vaši investici do solární energie.

Další lokality: