Fotovoltaika Dubňany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Dubňany

Firma MOBIS, se sídlem v městě Dubňany, je významným hráčem v oboru fotovoltaických systémů. Prodělali jsme úspěšných 30 let na trhu, a to především díky našemu vlastnímu realizačnímu týmu, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

V rámci našeho služebního modelu při nákupu solární elektrárny nevybíráme žádné zálohy a zajišťujeme instalaci do 60 dnů. Sledujeme také heslo "zákazník na prvním místě", a proto jsme v Dubňanech zaváděli systém rychlého zpětného kontaktu.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku v Dubňanech nebo máte dotazy, neváhejte nám zanechat vaše telefonní číslo. Naši zkušení specialisté se vám obratem ozvou a poskytnou bezplatnou konzultaci.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním zásadním faktorem je výběr správného místa pro instalaci fotovoltaických panelů. Orientace domu výrazně ovlivňuje efektivitu fotovoltaických panelů a tedy i celkovou návratnost investice. Například v Dubňanech je ideální orientace pro maximalizaci výnosu směrem na jih.

Další důležitým hlediskem je výběr kvalitních panelů a inverzní jednotky. Kvalitní fotovoltaické panely a inverzní jednotka jsou klíčem k dlouhodobé funkčnosti a efektivitě instalace. Zaznamenalo se, že v Dubňanech mají nejlepší zkušenosti s panely od výrobců jako je LG nebo SunPower.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Dubňany je svou polohou ideální pro instalaci solárních panelů, nicméně před jakoukoliv instalací je nutné technicky zhodnotit střechu domu.

Ne každá střecha je pro instalaci fotovoltaické elektrárny vhodná. Orientace střechy, její materiál i statika, jak ji náš technik prověřuje během jejího zhodnocení v Dubňanech, jsou kritické pro rozhodnutí, zda je střecha na solární panely vhodná.

V Dubňanech nabízíme bezplatnou službu technického zhodnocení domu před instalačními pracemi. Použijte naše služby a ujistěte se, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Italská společnost Toniolo Costruzioni, působí na trhu už více než 30 let a nyní plánuje vstoupit na český market. Dubňany se staly městem, které bylo vybráno pro první projekt. Toniolo Costruzioni přijala rozhodnutí o výstavbě solární elektrárny, která bude fungovat na principu obnovitelných zdrojů energie.

Firma ještě není příliš známá na českém trhu, ale v Dubňanech má velké plány. Toniolo Costruzioni plánuje postavit solární park, který bude produkovat čistou a udržitelnou elektřinu. Celková plocha projektu se bude pohybovat kolem 10 hektarů.

Je důležité upozornit, že současné dotační programy Nová zelená úsporám mohou výrazně zkrátit návratnost investice. Proto by měli obyvatelé Dubňan zvážit možnost využití těchto dotačních programů pro vlastní investice do fotovoltaických zařízení.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Nabývá na popularitě investování do fotovoltaických elektráren, ale je důležité mít na paměti několik faktorů. Dubňany je jednou z lokalit, kde se hodně lidí o tomto druhu investic zajímá.

Fotovoltaická elektrárna je nutné ,,připojit'' do distribuční sítě provozovatele distribuční soustavy, jinak by bylo možné její spuštění jen na tzv. ostrovní režim, v němž není možné prodávat přebytky zpět do sítě. K vyčerpané kapacitě sítě může docházet v různých oblastech, včetně Dubňany.

Na tuto problematiku dává odpověď mapa připojitelnosti od EGD, která přehledně ukazuje, jestli je v konkrétní lokalitě kapacita sítě již vyčerpaná. Pokud je to ve Dubňany váš případ, nezoufejte, je možné zjistit 100 % přesnost možnosti připojení až po žádosti o připojení, kterou můžeme pro naše zákazníky vyřídit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Dubňany, malé město na Moravě, se stává centrem pro solární investice.

Hlavní důvodem pro to je skutečnost, že se v Dubňanech nachází široké portfolio možností pro instalaci solárních panelů. Také je nutno zmínit, že Dubňany mají dostatek slunečního svitu, což je klíčové pro efektivní fungování solárních panelů.

Pokud tedy uvažujete o solární investici, mohly by pro Vás být Dubňany ideálním místem. Je důležité si uvědomit, že teprve po pečlivém zhodnocení všech faktorů a provedení ekonomické analýzy se můžeme dozvědět, zda se investice do solárních panelů v Dubňanech skutečně vyplatí.

Závěr

Při zvažování investice do fotovoltaické elektrárny v Dubňanech je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Poloha, orientace a sklon střechy, stejně jako průměrné roční množství slunečního svitu, jsou klíčové parametry pro určení výnosnosti investice.

Aby bylo možné optimalizovat návratnost investice, je také nutné zvážit možnost využití dotací a úvěrových programů. Právě pro občany Dubňan je důležité se seznámit s aktuálním stavem dostupných podpůrných programů v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Na základě výše uvedených informací je tedy jasné, že investice do fotovoltaické elektrárny v Dubňanech vyžaduje pečlivou přípravu a analýzu. Nicméně, při správném přístupu a využití dostupných podpůrných programů se může jednat o velmi lukrativní investici.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou hlavní výhody instalace fotovoltaických systémů v Dubňany?

  Firma Mobis nabízí mnoho výhod pro obyvatele města Dubňany hledající spolehlivé řešení pro generování ekologické energie. Fotovoltaické systémy umožňují dlouhodobé úspory na účtech za elektřinu a přispívají k ochraně životního prostředí tím, že využívají obnovitelný zdroj energie - slunce. Navíc, podpora ze strany města a státu může výrazně snížit počáteční náklady na investici do fotovoltaického systému.

 • Proč si vybrat Mobis pro instalaci fotovoltaických systémů v Dubňany?

  Mobis je rodinná firma s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi v oblasti fotovoltaiky. Naši odborníci se starají o celý proces, od návrhu projektu až po instalaci a údržbu solárního systému. Mobis je vaše jediná zastávka pro všechny vaše solární potřeby. Jsme hrdí na to, že naše služby jsou k dispozici pro obyvatele Dubňan a okolí a že poskytujeme zákaznickou péči na nejvyšší úrovni.

 • Jaké podpory mohu získat při investování do fotovoltaiky v Dubňany?

  Fotovoltaické systémy jsou podporovány jak na národní, tak na místní úrovni. Pro obyvatele Dubňan zahrnuje tato podpora různé dotace a daňové úlevy. Dotace na fotovoltaiku mohou významně zkrátit dobu návratnosti vaší investice. Náš tým v Mobis má všechny aktuální informace a bude vás vést skrz celý proces, aby bylo zajištěno, že využijete všechny možnosti podpory, které jsou k dispozici.

Další lokality: