Fotovoltaika Břeclav: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Břeclav

Firma MOBIS, s více než 30 lety zkušeností v oboru, se specializuje na instalaci fotovoltaických systémů v Břeclavě. Naše společnost je obklopena týmem odborníků, včetně projektantů, elektrikářů a techniků pro revize a servis, připravených poskytnout bezkonkurenční služby v naší branži.

Co nás odlišuje, je naše finanční politika - pro instalaci solární elektrárny v Břeclavě nevyžadujeme žádné zálohy a proces instalace dokončíme do 60 dnů. Tento rychlý a efektivní postup poskytuje zákazníkům pohodlí a jistotu, které potřebují.

Pokud máte o fotovoltaiku zájem, několik kroků nám umožní sloužit vám lépe. Začněte tím, že nám na webu zanecháte své telefonní číslo; my se vám poté co nejdříve ozveme, abychom pro vás zařídili bezplatnou konzultaci ve věci fotovoltaiky v Břeclavě.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Břeclav je město, které v poslední době přitahuje pozornost mnoha investorů do obnovitelných zdrojů energie, zejména do fotovoltaiky. Díky svému geografickému umístění je Břeclav ideální pro instalaci a využití solárních panelů. Ve městě Břeclav se také nachází mnoho kvalifikovaných odborníků a společností, které nabízejí komplexní služby v oblasti instalace a údržby fotovoltaických elektráren.

Při plánování vaší investice do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit několik kritických faktorů. Tyto faktory zahrnují ekonomickou návratnost investice, dostupnost státních a soukromých dotací, technické specifikace a životnost solárních panelů, a také možnosti využití přebytečné energie. Dále je třeba zvážit také faktory jako je orientace budovy, sklon střechy a množství slunečního svitu v místě instalace.

Není třeba zdůrazňovat, že je vždy dobré se obrátit na odborníky a poradit se s nimi před provedením tak zásadní investice jako je stavba fotovoltaické elektrárny. Z hlediska jejího využití je také důležité zvážit připojení na veřejnou elektrickou síť a možnost prodeje nadbytečné energie. Pamatujte, že investice do obnovitelných zdrojů energie může mít významný dopad na životní prostředí a také na vaši peněženku. V Břeclavi najdete mnoho odborníků ochotných vám poradit a pomoci vám s rozhodováním o investici do fotovoltaiky.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud uvažujete o instalaci solárních panelů na svou střechu v Břeclavi, je nezbytně důležité zjistit, zda je vaše střecha technicky vhodná. Rozhodujícími faktory jsou rozloha střechy, orientace střechy, materiál střechy a statika střechy.

Střechy, které jsou příliš malé, mohou znamenat, že na ně nevejdou dostatečné množství solárních panelů, zatímco špatně orientované střechy mohou významně omezit výrobu elektrické energie. Materiál střechy je dalším důležitým aspektem, protože některé materiály, jako je například eternit, mohou způsobit problémy s instalací a vedou k tomu, že mnoho instalatérů se těmto střechám vyhýbá. Pokud jde o statiku, je důležité zajistit, aby střecha byla schopna nést zátěž panelů a instalace bez deformace.

Nejjednodušší a nejjistější cestou, jak zjistit, zda je vaše střecha v Břeclavi vhodná pro instalaci solárních panelů, je využití bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro učely instalace fotovoltaiky, které nabízíme. Naše posouzení vedené odborným technikem zabere málo času a pomůže vám ušetřit peníze a stres spojený s nevhodnou instalací.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležité je, že do Nová zelená úsporám mohou žádat o podporu fyzické osoby, které jsou majiteli nemovitosti nebo uživateli nemovitosti, a také právnické osoby. Glosa Obnovitelné zdroje energie zahrnuje také energeticky pasivní a nízkoenergetické domy.

Základní podmínkou pro získání dotace je to, že Vaše nemovitost musí být kvalifikačně schopná obnovitelných zdrojů energie. Takže máte-li například rodinný dům v Břeclavi, můžete požádat o dotaci na instalaci solárního systému. Faktory, které ovlivňují získání podpory, zahrnují charakteristiky domácnosti, místo umístění (jako Břeclav), velikost solárního systému a jeho předpokládanou efektivitu.

Dotace na solární elektrárny jsou velmi žádané a to nejen v Břeclavi. Je totiž potřeba podat žádost co nejrychleji, protože omezený počet dotací se rychle vyčerpává. Program Nová zelená úsporám proto umožňuje získat finanční podporu na instalaci solární elektrárny, zatímco se zároveň zvyšuje energetická efektivita a snižuje dopad na životní prostředí.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny v Břeclavě, je klíčové zjistit, zdali Vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Bez připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že není možné prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě, tedy možnost připojit fotovoltaickou elektrárnu k síti, se v Břeclavi může lišit. Mapa připojitelnosti od EGD je nástrojem, kterým můžete zjistit, jestli je kapacita sítě ve vaší oblasti již vyčerpána. Toto je relevantní pro všechny, kteří se zajímají o instalaci fotovoltaické technologie v Břeclavi.

Nicméně, se 100 % přesností zjistíte možnost připojení až po vyplnění žádosti o připojení. Pro naše zákazníky v Břeclavi vyřizujeme tento proces, abychom zjistili, zda je možné jejich fotovoltaickou elektrárnu úspěšně připojit k distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny může být velmi ekonomicky výhodná, ale je důležité pečlivě zvážit všechny faktory. Nejprve je nutné zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie, která je klíčovou složkou při určování potenciální návratnosti vaší investice.

Dalším důležitým aspektem je cena elektřiny a dotační podpora. Například v Břeclavi jsou úroveň cen a dostupnost státních dotací obzvlášť příznivé pro investice do solárních panelů.

Takové informace mohou být rozhodující pro konečné rozhodnutí o investici do solární elektrárny v regionu Břeclav . Přesto je důležité mít na paměti, že jakékoli předpovědi jsou pouze orientační a konečná návratnost investice vždy závisí na konkrétních situacích. Navštivte nás a získejte nejpřesnějši analýzu výhodnosti vaší potenciální investice do solární elektrárny v Břeclavi!

Závěr

Před rozhodnutím investovat do fotovoltaické elektrárny, je třeba zvážit několik důležitých faktorů. Prvotně se zaměřte na polohu a orientaci vaší nemovitosti, dostupnost slunce a legislativní omezení v dané lokalitě.

Další zásadní faktorem je finanční stránka celé investice. Velice důležité je pečlivě propočítat návratnost investice a potenciální úsporu nákladů na energii. K výpočtu těchto dat je vhodné přizvat odborníka na solar energetiku.

V neposlední řadě je vhodné zmapovat dostupnost a kvalitu služeb v oblasti instalace a údržby fotovoltaických elektráren, jako je nabízené služby v městě Břeclav. Pro úspěšnou implementaci fotovoltaické elektrárny je klíčová dobrá komunikace a odbornost instalatérů a servisních techniků, které najdete v Břeclav. Ve všech těchto aspektech Vám může pomoci naše bezplatná konzultace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je Břeclav ideálním místem pro instalaci fotovoltaických systémů?

  Břeclav, kvůli své poloze na jižní Moravě, je považován za jedno z nejslunnějších míst v České republice. Díky tomu je energetický výnos z fotovoltaických systémů v Břeclavi nadprůměrný. Naše firma, MOBIS, má bohaté zkušenosti s instalací takových systémů právě v tomto regionu. We know the local climate, regulations and network capabilities, making us a reliable partner for your project.

 • Jaká je návratnost investice do fotovoltaiky v Břeclavi s firmou Mobis?

  Návratnost investice do fotovoltaických systémů se liší podle mnoha faktorů, jako je velikost systému, spotřeba elektrické energie nebo ceny elektřiny. Díky naší dlouholeté praxi v oboru a dobrému porozumění místním podmínkám v Břeclavi, jsme schopni maximalizovat efektivitu vaší fotovoltaické elektrárny a zkrátit dobu návratnosti investice. Navíc můžeme pomoci s vyhledáním možných dotačních programů, které mohou významně snížit počáteční investici.

 • Proč zvolit rodinnou firmu Mobis pro instalaci fotovoltaického systému v Břeclavi?

  Rodinná firma Mobis nabízí personalizovaný přístup, kvalitní služby a víceleté zkušenosti v oblasti fotovoltaiky. Jsme lokální firmou, která rozumí místním podmínkám a potřebám našich zákazníků v Břeclavi. Vždy poskytujeme komplexní řešení - od návrhu systému, přes jeho instalaci, až po servis a údržbu. Naše prioritou je spokojenost zákazníků a dlouhodobá udržitelnost jejich investic do fotovoltaiky.

Další lokality: