Fotovoltaika Blučina: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihomoravský kraj > Blučina

Blučina Jihomoravský kraj se může těšit na projekt rozvoje fotovoltaické energie v roce 2024, díky tamní rodinné firmě MOBIS. Tato společnost, specializující se na fotovoltaiku, má na trhu již 30 let a může se pochlubit významnými realizacemi.

MOBIS zdůrazňuje, že má vlastní realizaci včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Zajímavostí je, že na instalaci solární elektrárny nevyžadují žádné zálohy a slibují realizaci do 60 dnů.

Pokud máte o instalaci fotovoltaických panelů v Blučina Jihomoravský kraj zájem, doporučuje firma MOBIS zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. V firmě se pak s vámi co nejdříve spojí a odpoví na všechny vaše dotazy.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace: Nejdůležitějším faktorem při rozhodování o instalaci fotovoltaiky je poloha a orientace vaší střechy. Pro maximální výkon je nejlepší mít střechu orientovanou na jih. Například střecha v Blučině Jihomoravský kraj, by měla být orientovaná na jih.

Velikost a sklon střechy: Dalším důležitým faktorem je velikost a sklon vaší střechy. Příliš malá nebo příliš strmá střecha může snížit výkon vaší elektrárny. Opět, pokud váš dům v Blučině Jihomoravský kraj má optimální sklon a velikost střechy, máte velkou výhodu.

Zastínění: Zastínění od okolních stromů nebo budov také ovlivňuje výkon vaší fotovoltaické elektrárny. Před instalací je tedy důležité se podívat, zda vašemu domu v Blučině Jihomoravský kraj nic nezastíní. Pro maximální efektivitu by mělo být vaše solární zařízení osazené tak, aby bylo vystaveno slunci co nejvíce hodin během dne.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Blučina Jihomoravský kraj představuje ideální lokaci pro instalaci solárních panelů díky výraznému množství slunečního svitu. Jednou z klíčových otázek, které se musí řešit při rozhodování o instalaci solárních panelů, je technická vybavenost střechy.

Na začátku je nezbytné zhodnotit velikost střechy, orientaci a materiál, z něhož je střecha vyrobena. Pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ní vejít dostatek solárních panelů. V případě špatné orientace může být potenciál výroby energie omezen. Pokud je střecha vyrobena z nevhodného materiálu (například eternitu), může to znamenat problémy s instalací a možnost úniku vody.

Také je důležité zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukce nestálo za deformací střechy. V Blučině Jihomoravský kraj jsme připraveni vám bezplatně poskytnout technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Díky tomuto zhodnocení budete mít jasno, zda je vaše střecha připravena pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pro obec Blučina Jihomoravský kraj je tato novinka zvláště relevantní, protože zde se nachází mnoho rodinných a bytových domů, které by mohly z tohoto dotačního programu těžit. Solární panely jsou ideální pro udržitelné využívání energie a tato změna v dotačním programu Nová zelená úsporám může obyvatelům Blučina Jihomoravský kraj poskytnout více příležitostí k instalaci těchto systémů.

Důležité je uvědomit si, že prostředky z dotačních programů jsou omezené a poptávka je vysoká. Aby byla možnost získání dotace co největší, je doporučeno si dělat pravý přehled o podmínkách a termínech vyhlášení dotačních kol. Je také důležité si uvědomit, že návratnost investice do solárních panelů může být ovlivněna různými faktory, jako jsou aktuální ceny elektrické energie, úrokové sazby a úroveň slunečního svitu v oblasti Blučina Jihomoravský kraj.

Suma sumárum, investice do solárních panelů může být velmi výhodná pro obyvatele Blučina Jihomoravský kraj, zvláště pokud využijí příležitosti, které nabízí dotační programy. S připravenou dokumentací a pečlivým sledováním termínů mohou obyvatelé Blučina získat významnou finanční pomoc na zavedení udržitelných energetických systémů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte v Blučině Jihomoravský kraj, v plánu instalaci fotovoltaické elektrárny, je základním kritériem pro úspěšnou realizaci tohoto projektu schopnost se připojit do elektrické sítě. Bez tohoto kroku bude fungování vaší elektrárny výrazně limitováno, připojení je proto nezbytné pro efektivní a rentabilní provoz.

Mapa připojitelnosti poskytuje v prvním kroku orientační informaci o dostupnosti kapacity v elektrické síti v daném místě. Tento nástroj je přístupný například na webu společnosti EGD. Pokud je vaše oblast ve Blučině Jihomoravský kraj na mapě označena modře, znamená to, že kapacita je již vyčerpána.

Nicméně, konečnou platnou informaci o dostupnosti kapacity sítě v Blučině Jihomoravský kraj zjistíte až po podání žádosti o připojení. Toto vyřízení může být složité a náročné, proto se doporučuje obrátit se na profesionálního poskytovatele těchto služeb.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve Blučině, Jihomoravský kraj, jsou výsledky analýz investic do solárních elektráren víceméně shodné s celostátními trendy. Inverze do fotovoltaiky jsou zde z ekonomického hlediska rozhodně zajímavé. Středu zájmu přitom zaujímají především solární panely, které jsou schopné vyrábět energii i za méně slunečných dní.

Důležitým kritériem při výběru solárního systému pro domácnost či pro firmu v Blučině je však také cenová dostupnost technologie. Navzdory tomu, že ceny solárních panelů stále mírně klesají, je pro řadu zákazníků rozhodující faktor, zda je možné využít dotační programy či výhodné úvěry na jejich pořízení.

Každá investice by měla být dobře promyšlená a to platí dvojnásob pro investice, které se mají vrátit během delší doby. Proto je kromě cenové dostupnosti důležité zohlednit i další faktory jako jsou výrobní kapacita, místní podmínky, délka životnosti systému a další provozní náklady. Rovněž je vhodné se poradit s odborníky i na úrovni Blučiny, kde se na tyto otázky specializujeme.

Závěr

Investování do fotovoltaické elektrárny je rozhodnutí, které vyžaduje důkladnou přípravu a zhodnocení různých faktorů. Při plánování projektu fotovoltaické elektrárny v Blučině, Jihomoravský kraj, je prvním krokem provést detailní průzkum lokality.

Analyzujte, zda je váš pozemek vhodný pro fotovoltaickou elektrárnu, zohledněte povrchové a podpovrchové podmínky, přístup k slunečnímu záření a možnosti připojení k elektrické síti. Důležitým krokem je také získání potřebných stavebních a provozních povolení pro instalaci a provoz fotovoltaické elektrárny v Blučině, Jihomoravský kraj.

Poslední, ale neméně důležitým krokem, je posouzení ekonomické návratnosti investice. Doporučujeme konzultovat s odborníkem, který vám pomůže s výpočty a umožní vám učinit informované rozhodnutí o vaší potenciální investici do fotovoltaické elektrárny v Blučině, Jihomoravský kraj.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak může firma MOBIS pomoci s instalací fotovoltaických systémů v Blučina?

  Společnost MOBIS, dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky v Blučina Jihomoravský kraj, nabízí komplexní služby v oblasti solární energie. Tato rodinná firma se zavázala poskytnout zákazníkům ve městě Blučina odborné znalosti a zkušenosti při projektování, instalaci a následné údržbě fotovoltaických systémů.

 • Jaké jsou výhody instalace fotovoltaických systémů v Blučina Jihomoravský kraj?

  Investování do fotovoltaických systémů ve městě Blučina se stává populární možností především z důvodu rostoucích cen energie a nestabilních dodávek. Díky podpoře obnovitelných zdrojů energie je možno dosáhnout významných úspor a navíc přispět k ochraně životního prostředí. Ekonomická výhodnost instalace solární elektrárny závisí na mnoha faktorech, jako je spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a možná dotační podpora.

 • Jaké jsou možnosti získání dotací na fotovoltaické systémy v Blučina?

  Dotace na fotovoltaické systémy mohou podstatně zkrátit dobu návratnosti investice. I v Blučina Jihomoravský kraj je možné získat dotace na instalaci solární elektrárny, avšak podmínky pro získání podpory je třeba důkladně prostudovat. Společnost MOBIS je připravena pomoci zákazníkům s orientací v dotačních programech a s přípravou dokladů pro jejich získání.

Další lokality: