Fotovoltaika Volary: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Volary

Volary se stává centrem inovace v oblasti fotovoltaiky díky společnosti MOBIS. Firma, která je na trhu již 30 let, neustále posouvá hranice využití solární energie.

Vyznačujeme se vlastním realizačním týmem; projektanty, elektrikáři, revizními a servisními techniky, což garantuje vysokou kvalitu všech realizovaných projektů. Naše zásada je jasná – nevybíráme žádné zálohy a dodáváme instalace do 60 dnů.

Pokud máte zájem o fotovoltaiku a žijete v Volarech či okolí, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Jedním z našich cílů je poskytnout nejlepší možnou službu a neustále rozvíjet fotovoltaický průmysl ve Volarech a širokém okolí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Prvním zásadním faktorem je lokalita instalace, zda je to střecha domu, políčko nebo nákladního auta. Příkladem může být město Volary, kde je vysoký potenciál slunečního záření pro využití solárních panelů.

Je důležité znát také orientaci a tvar budovy na kterou budete panel umísťovat - právě tato skutečnost ovlivňuje množství energie, kterou budete schopni získat z Vašeho fotovoltaického systému. Velmi důležitý je také fakt, zda je střecha v místě umístění ve stínu jiných budov, nebo pokud jde o město jako jsou Volary, zda je střecha v stínu vysokých hor.

Dalším faktorem je financování a návratnost investice. Záleží na ceně elektřiny, dotacích na obnovitelné zdroje, době návratnosti investic a dalších financích. U města Volary je to výhodné také proto, že zdejší obyvatelé mají výhodné podmínky pro výrobu a prodej přebytků elektřiny do sítě. Důležité je také nezapomenout na daňové aspekty a povolení stavebního úřadu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Instalace solárních panelů vyžaduje pečlivou analýzu a vhodnou konstrukci střechy, přičemž ne každá střecha je pro tento účel ideální. Malá střecha může omezovat počet instalovaných panelů, zatímco špatná orientace může negativně ovlivnit potenciální výrobu energie.

Je také důležité zkontrolovat materiál střechy, neboť ne všechny materiály jsou pro instalaci solárních panelů vhodné. Například střechy z eternitu mohou po instalaci zatékat, což vede k tomu, že většina instalačních firem od takového typu střechy upouští. Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je statika střechy - zda je schopna unést zatížení panelů a jejich konstrukce, aniž by došlo k deformaci.

Pro ověření technické vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárních panelů doporučujeme využít naše bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu, které provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Významnou změnou v programu Nová zelená úsporám je rozšíření podpory na instalaci solárních elektráren pro rodinné domy a bytové domy v celé České republice, včetně oblasti města Volary. V případě instalace solární elektrárny může být výše dotace až do 50% z celkových nákladů a to v maximální výši 250 tisíc korun.

Doplňkovou podporu k programu Nová zelená úsporám může tvořit i program RES+. Ten je určen pro podporu instalace menších fotovoltaických elektráren do 30 kWp a poskytuje rovnou podporu 30 000 Kč na každý instalovaný kWp. I obyvatelé Volary mohou z tohoto programu využívat.

Je třeba připomenout, že dotace jsou poskytovány na principu "kdo dříve přijde, ten dříve bere", takže je důležité sledovat termíny výzev a včas se přihlásit. Neztrácejte čas a investujte co nejdříve do solární elektrárny pro Vaše bydlení ve Volarech, a tak přispějte k ochraně životního prostředí a ušetřete na nákladech za elektrickou energii.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaické elektrárny, jedním z klíčových faktorů je možnost připojení k distribuční síti. Provozovatelé distribuční soustavy mají povinnost připojit elektrárnu, ale kapacita sítě je omezená a může se lišit v závislosti na lokalitě.

V obci Volary se kapacita distribuční sítě neustále aktualizuje. Komplexní informace nabízí EGD prostřednictvím nástroje nazývaného "mapa připojitelnosti", kde stávající i potenciální vlastníci fotovoltaických zdrojů mohou ověřit kapacitu sítě ve své lokalitě.

Nicméně s 100% přesností lze možnost připojení ve Volarech ověřit až při podání žádosti o připojení. To je další nezbytný krok, který je třeba podniknout při plánování instalace fotovoltaického zdroje.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny může být pro mnohé majitele nemovitostí ve městě Volary ekonomicky výhodným rozhodnutím. Hlavním faktorem, o kterém je třeba přemýšlet, je návratnost a prospěšnost investice. Důležité je vzít v úvahu celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dostupně dotační podpory ve spojení s velikostí a typem navrhovaného systému.

Bezpečně se vyvarujte slibům instalačních firem o extrémně krátké návratnosti investice. Výstupy z jejich analýz jsou často jen hrubými předpoklady. To znamená, že i když může být Volary ideálním místem pro solární elektrárny, je důležité provést vlastní nezávislý výzkum.

Naše firma je zde, aby Vám pomohla s tímto procesem. Provedeme pro Vás bezplatnou ekonomickou analýzu možnosti instalace solární elektrárny ve vaší nemovitosti ve Volarech, postavenou na nejpřesnějších datech a cenových předpovědích. Pamatujte však, že i když se jedná o dobrou orientaci, vždy to bude jen odhad.

Závěr

Pro realizaci fotovoltaického projektu v Volarech je důležité zvážit několik faktorů. Prvním a základním krokem je posouzení vhodnosti lokality, kde se bude elektrárna nacházet.

Přechod na solární energii může být nákladný a tak je důležité provést pečlivé hodnocení, zda je investice do fotovoltaické elektrárny výhodná. Důležitou roli přitom hraje například dostupnost slunce v konkrétní lokalitě v Volarech.

Dalším důležitým prvkem k zvážení je finanční stránka - jaké jsou počáteční náklady, jaká je možná návratnost investice a jaké jsou možnosti financování. Pro přesnější zhodnocení je však nezbytné konzultovat projekt s odborníkem na fotovoltaické elektrárny v Volarech.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Je výhodné investovat do fotovoltaiky v oblasti Volary?

  Investování do fotovoltaiky může být velmi výhodné. Díky své poloze, Volary disponuje velmi příznivými podmínkami pro fungování a využití solární energie. Naše firma Mobis má v oblasti mnoholetou praxi a dokážeme zajistit kompletní proces přípravy a realizace projektu. S ohledem na rychlý rozvoj technologií, stoupající ceny energie a dostupné dotace je investice do fotovoltaiky jak ekonomicky, tak ekologicky rozumnou volbou.

 • Jakou roli hraje firma Mobis v rozvoji fotovoltaiky ve Volary a okolí?

  Firma Mobis působí v oblasti solární energie již řadu let a má za sebou mnoho úspěšně realizovaných projektů. Naší hlavní prioritu vidíme v kvalitě našich služeb a v poskytnutí komplexních řešení na míru. Svými aktivitami v regionu Volary přispíváme ke snižování emisí CO2 a k rozvoji obnovitelných zdrojů energie. Pomáháme zákazníkům orientovat se v možnostech a podmínkách dotačních programů a poskytneme jim odborné poradenství při výběru a instalaci solárních systémů.

 • Jaké jsou přínosy instalace solární elektrárny pro obyvatele Volary?

  Instalace solární elektrárny vám umožní snížit vaše náklady na elektřinu, získat nezávislost na dodavateli energie a přispět k ochraně životního prostředí snížením emisí CO2. Jako zákazník firmy Mobis se navíc můžete spolehnout na naši profesionální podporu a servis. Díky stále se zlepšujícím technologiím a rostoucí efektivitě solárních panelů se doba návratnosti investice neustále zkracuje. Využijte naše dlouholeté zkušenosti a investujte do solární elektrárny ve Volary s firmou Mobis. Díky našemu zákaznickému přístupu a zkušenostem s místními podmínkami vám nabídneme řešení přizpůsobené právě vám.

Další lokality: