Fotovoltaika Vodňany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Vodňany

Město Vodňany se může pyšnit několika světovými premiérami v oblasti obnovitelných zdrojů energie, ale v roce 2024 se zde otevírá nová kapitola - fotovoltaika. Firma MOBIS, která je lídrem na trhu s fotovoltaickými panely, se rozhodla investovat do tohoto regionu, známého svým hospodářským rozmachem a příznivým klimatem pro solar energii.

Vytváříme unikátní projekt, který přinese Vodňanům kompletní servis v oblasti solárních panelů - od projektování, přes instalaci až po revize a servis. Naše týmy projektantů, elektrikářů a techniků mají dlouholeté zkušenosti a jsou připraveny reagovat na veškeré požadavky klientů. A přestože naše úroveň služeb je na vysoké úrovni, nevyžadujeme žádné zálohy a snažíme se o instalaci do 60 dnů.

Pokud máte zájem o nové možnosti, které nabízí fotovoltaika ve Vodňanech, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. Naše společnost MOBIS vám nabízí bezplatnou konzultaci a ráda vám ukáže, jak můžete využít slunce pro snížení nákladů na energie.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Vodňany jako oblast, se ukazuje jako ideální pro instalaci fotovoltaického zařízení, vzhledem k vysokému počtu slunečných dnů za rok. Díky tomu je Vodňany mezi nejlepšími lokalitami pro instalaci fotovoltaického zařízení v České republice.

Před samotnou investicí do fotovoltaické elektrárny je však důležité se zabývat také legislativou, ekonomickými aspekty a technickými požadavky. Vodňany a jejich okolí nabízí širokou škálu možností pro umístění solárních panelů, ať už na střechách domů či na volných plochách, které se do značné míry využívají k pěstování plodin.

V případě zájmu o instalaci fotovoltaické elektrárny v oblasti Vodňany je také potřeba ocenit celkové energetické výnosy a uvědomit si, že výnosy z takové investice přicházejí v průběhu několika let a ne okamžitě. Provozovatelé solárních elektráren ve Vodňanech samozřejmě čelí také různým technickým výzvám spojeným s údržbou a správou těchto zařízení.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Informace o vhodnosti střechy pro instalaci solárních panelů jsou pro majitele nemovitostí klíčové. Dobrá volba může výrazně zvýšit užitkovou hodnotu nemovitosti a dopřát majiteli značné úspory na elektře. Ne na všechny typy střech je ovšem možno solární panely instalovat - mnoho faktorů musí být vzato v úvahu, aby následná instalace byla kvalitní a bezpečná.

Vodňany je město, které si jistě uvědomuje výhody solárních panelů, a tak se řada majitelů nemovitostí v této lokalitě zajímá o jejich instalaci. Mezi hlavní faktory, které je potřeba pro instalaci solárních panelů zohlednit, patří velikost a orientace střechy, materiál střechy a její statika.

Pokud je střecha malá, možná nebude moci pojmout dostatek solárních panelů pro efektivní výrobu energie. Stejně tak je důležitá orientace střechy - pokud není vhodně orientována, může to výkonnost panelů negativně ovlivnit. Statika střechy je také důležitá, aby nebyla střecha nedeformována zatížením panelů a konstrukcí. K materiálům střechy je třeba přistupovat s opatrností, například eternit není vhodný materiál.

V Vodňanech je ovšem možné využít službu technického zhodnocení vašeho domu pro potřeby instalace fotovoltaiky. Jedná se o bezplatnou službu, která vám umožní zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů. Službu provádí technik, který je schopen posoudit všechny klíčové aspekty vaší střechy. Tato služba může být cenným pomocníkem pro zájemce o instalaci solárních panelů v Vodňanech.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nabídka programů na dotační podporu je pestrá, ale důležitý je vhodný výběr na základě Vašich konkrétních potřeb a očekávání. Zejména v oblasti Vodňan je dobré se obrátit na spolehlivého partnera pro realizaci projektu, který podpoří vaše kroky v rámci celého procesu získávání dotace. Společně je tak možno stanovit optimální strategii jak pro samotnou instalaci, tak pro následnou údržbu systému.

Při uvádění solárních elektráren do provozu v Vodňanech je důležité nezapomínat i na další povinnosti, jako je například oznámení distribučnímu operátorovi. Nezapomeňte, že i přes výhodnou dotační podporu jde o investici, která vyžaduje adekvátní péči a sledování výkonnosti. Při správné údržbě a provozu může být vaše solární elektrárna v Vodňanech skutečně efektivní a dlouho fungující.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny ve městě Vodňany, měli byste se prvně seznámit s předpisy a pravidly, které regulují připojení k distribuční síti. Bez připojení není možné prodávat přebytky energie zpět do sítě a měli byste se spokojit pouze s tzv. "ostrovním režimem", kdy je vaše elektrárna plně nezávislá a "odříznutá" od sítě.

Důležitým faktorem je i kapacita distribuční sítě, která se může v různých městech, včetně města Vodňany, lišit. Přesné informace o dostupnosti kapacity vám poskytne EGD prostřednictvím nástroje zvaného "mapa připojitelnosti". Na této mapě můžete ověřit, czy je kapacita sítě ve Vodňanech již plná, nebo ně.

Nicméně, se 100% přesností může možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny podle vaší lokality ve Vodňanech potvrdit pouze přímo distributor. Za naše zákazníky žádost o připojení vyřizujeme my sami.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Když se ptáte, zda stojí za to investovat do solární elektrárny v oblasti Vodňany, existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu k provedení odpovídající ekonomické analýzy. Zahrnuje to celkovou spotřebu elektrické energie v domácnosti nebo podniku, aktuální a předpovězené ceny elektřiny, dostupné dotační programy a rozměry a typ navrženého solárního systému.

Obvykle firmy, které instalují solární panely, nabízejí analýzu nákladů a návratnosti vaší potenciální investice, avšak tyto odhady mohou být silně orientační. Můžeme pro vás vytvořit bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny pro Vodňany pomocí nejpřesnějších dat a předpovědí cen. Pamatujte však, že i přes nejpřesnější odhady je to stále jen předpověď.

Přesto úvaha o těchto odhadech může být důležitá při rozhodování o výhodnosti investice do solární energie pro Vodňany. Důležité je zvážit všechny faktory a posoudit, zda se pro vás investice do solárních panelů vyplatí.

Závěr

Před přemýšlením o investicích do fotovoltaických elektráren v městě Vodňany je důležité zhodnotit několik klíčových faktorů. První a zásadní faktor je skutečnost, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci takového zařízení.

Postavte si několik základních otázek - je střecha vaší nemovitosti orientována ke slunci správným směrem? Máte dostatečně velkou plochu pro instalaci? Jaká je stáří a kvalita střechy? Všechny tyto otázky je důležité zvážit před tím, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaiky v Vodňanech.

Pokud vám tyto otázky připadají příliš složité nebo nejste přesvědčeni o svých odpovědích, můžete vždy požádat o profesionální radu. Ve městě Vodňany je k dispozici řada odborných společností, které vám poskytnou bezplatné konzultace a pomohou vám posoudit, zda je instalace fotovoltaických elektráren pro vás vhodná.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč by měl někdo z Vodňan investovat do fotovoltaiky s firmou MOBIS?

  Firma MOBIS je dlouhodobě ověřeným hráčem na trhu fotovoltaiky s řadou úspěšných projektů v oblasti solární energie. V naší firmě se zaměřujeme na kvalitní a profesionální služby, včetně důkladné přípravy projektu a pečlivé instalace. Mohou vás potěšit rostoucí úspory na energii, stejně jako vědomí, že přispíváte k ochraně životního prostředí. Navíc náš tým má zkušenosti s komplexním zajišťováním dotační podpory, což může významně snížit dobu vaší návratnosti investice.

 • Jaké jsou specifické výhody fotovoltaických systémů v oblasti Vodňan?

  Oblast Vodňan je skvělá pro instalaci solárních panelů, díky své poloze a počasí. Její relativně vysoký počet slunečných dní v roce znamená, že fotovoltaické systémy zde mohou produkovat více energie než v mnoha jiných částech České republiky. To znamená, že byste mohli vidět rychlou návratnost vaší investice a dlouhodobé úspory. Firma MOBIS se navíc nachází přímo ve městě, což zajišťuje rychlou a efektivní servis.

 • Jak firma MOBIS zvládá technické a administrativní aspekty instalace solárních panelů?

  Naše firma MOBIS se zabývá všemi aspekty instalace solárních panelů, od technického návrhu až po samotnou instalaci. Máme zkušenosti s různými typy střech, takže vždy najdeme řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Před instalací provedeme detailní technickou a ekonomickou analýzu. Kromě toho vám pomůžeme s administrativními úkoly, včetně zajištění případné dotační podpory a připojení do distribuční sítě.

Další lokality: