Fotovoltaika Trhové Sviny: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Trhové Sviny

Fotovoltaika Trhové Sviny je rostoucím odvětvím, které se v posledních letech stále více rozšiřuje. Rodinná firma MOBIS, která se na Trhových Svinách zabývá instalacemi solárních panelů, je na trhu již více než 30 let a disponuje vlastním realizačním týmem včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Společnost MOBIS v oblasti fotovoltaiky Trhové Sviny nabízí kompletní řešení, a to od návrhu až po uvedení do provozu. Zajímavé je, že na solární elektrárny od firmy MOBIS nevybíráme žádné zálohy a navíc instalační práce realizujeme do 60 dnů.

Kontakt na společnost MOBIS je snadno dostupný. Pokud máte o instalaci solárních panelů zájem, stačí nám zanechat e-mail nebo telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Naše zkušené týmy v oblasti fotovoltaiky v Trhových Svinách se pak s vámi co nejdříve spojí.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Do plánování vaší solární elektrárně v městě Trhové Sviny se můžete pustit s námi, nicméně předtím je důležité zvážit následující. Zaprvé, plocha a orientace střechy vašeho domu v Trhové Sviny jsou klíčové. Dále je důležitá spotřeba a následná výroba elektrické energie.

Dalším faktorem je hloubka vaší peněženky. Uvažujete-li například o samoobslužné solární stanici v Trhové Sviny, tak investice začínají na pěti milionech korun. Naštěstí existuje řada dotací a úvěrů, které mohou snížit náklady na instalaci.

Poslední, ale rozhodně nejméně důležitou věcí je legislativa. Zákony a nařízení týkající se fotovoltaických systémů se v poslední době v České republice a tedy i v Trhové Sviny dost mění. Ujistěte se, že jste vždy v souladu s místními právními předpisy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Příprava střechy pro instalaci solárních panelů je klíčová pro jejich efektivní využití. Každý typ střechy má své unikátní charakteristiky a ne všechny jsou vhodné pro instalaci těchto systémů. Velikost střechy, její orientace a materiál, z kterého je vyrobená, jsou hlavní faktory, které ovlivňují efektivitu a možnost instalace solárních panelů.

Na malé střeše se nevejdou dostatečný počet panelů potřebných pro výrobu dostatečného množství elektřiny. Orientace střechy je také klíčová, protože pokud není správně orientovaná, může dojít k podstatnému snížení výroby elektrické energie. Nevhodným materiálem pro instalaci solárních panelů je například eternit, protože se často stává, že do takových střech po instalaci zatéká.

Statika střechy je další důležitý faktor, který je třeba zohlednit při instalaci solárních panelů. Zatížení konstrukcí a panelů nesmí střechu deformovat. Jedním z nástrojů pro kontrolu technické vhodnosti střechy pro instalaci fotovoltaiky je naše bezplatná služba technického zhodnocení vašeho domu, kterou provádí náš technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

První podmínkou je, že budova, kde se bude fotovoltaická elektrárna instalovat, musí být kolaudovaný bytový dům, rodinný dům nebo bytový dům. Dále musí být fotovoltaická elektrárna nově instalovaná a nesmí být v provozu před podáním žádosti o dotaci.

Je to obecná informace, podmínky se mohou lišit dle města. Například, město Trhové Sviny může mít specifické lokální podmínky k získání dotací. Proto je nezbytné se podrobně informovat o možnostech podpory na daném úřadě v Trhových Svinech.

Výše dotace je až 45% z celkových nákladů, avšak ne více než 100 000 Kč na byt, což je pro majitele ve městě Trhové Sviny velmi lákavé. Tato podmínka se nevztahuje na investice do fotovoltaických elektráren pod 30 kWp. Dodavatelů fotovoltaických elektráren nabízí možnosti konzultace s odborníky, a tak je možné získat dotace i ve městě Trhové Sviny.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Trhové Sviny je jedním z měst, kde je stále vysoký zájem o instalaci fotovoltaických elektráren a kapacita distribuční sítě se rychle blíží svému maximu. Proto je nezbytné si zjistit, zda je v dané lokalitě ještě kapacita pro připojení do distribuční sítě.

Uživatele z Trhové Sviny mohou využít nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ). Tato mapa jim umožní zjistit, zda je v jejich lokalitě ještě dostatek kapacity pro připojení jejich fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě.

Se 100% přesností však mohou zákazníci z Trhové Sviny zjistit možnost připojení až po podání žádosti o připojení. Tento proces je pro zákazníky komplexní, a proto se doporučuje obrátit na odborníky, kteří vám s připojením pomohou.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Často diskutovanou otázkou v současné době v důsledku narůstajícího zájmu o obnovitelné zdroje energie je, zda se vyplatí investice do solárních elektráren. Ve městě Trhové Sviny narůstá zájem o fotovoltaiku a lidé zde hledají odpověď na otázku, jak je to s návratností těchto investic.

Průměrná doba návratnosti investice do solárních elektráren se v posledních letech pohybuje mezi 7-12 lety, nicméně záleží na mnoha faktorech. Do celkového výpočtu by měli zájemci z Trhových Svin zahrnout cenu za pořízení a instalaci, údržbu, výši očekávaných příjmů z prodeje elektrické energie, ale i možný vývoj cen elektřiny.

Zkrátka, rozhodnutí o investici do solární elektrárny v Trhových Svinách by mělo být vždy založeno na důkladné analýze a zhodnocení všech relevantních faktorů. Ekonomická efektivita solárních panelů se může výrazně lišit na základě individuálních podmínek a potřeb majitele. Proto by se měli zájemci vždy obrátit na odborníky a nechat si vypracovat detailní rozbor.

Závěr

V jednom z nejkrásnějších koutů České republiky, v malebném městě Trhové Sviny, se nachází sídlo naší společnosti, která nabízí kvalitní a komplexní služby spojené s fotovoltaikou. Nabízíme konzultace, projektování, realizaci i možnost zvýhodněného financování instalace fotovoltaických panelů.

Důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je orientace střechy a celkové podmínky prostředí. Naše zkušené týmy se vyznají nejen v podmínkách počasí a jejich vlivu na ohřívání panelů, ale také ovládají finanční oblast a znají aktuální státní dotace a možnosti jejich čerpání.

Finálním krokem na cestě k vlastní fotovoltaické elektrárně je volba správného dodavatele. V Trhových Svinách jsme zastánci osobního přístupu, a tak si každého zákazníka rádi pozveme k nám do kanceláře a přesvědčíme o kvalitě našich služeb na vlastní oči. Naše snaha je postavit komplexní službu na důvěře a dlouhodobé spolupráci, proto je náš přístup vždy individuální.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl/a investovat do fotovoltaiky v Trhové Sviny?

  Investování do fotovoltaiky je v Trhové Sviny velice populární volbou pro majitele nemovitostí. Rostoucí ceny energie, nestabilita dodávek a podpora obnovitelných zdrojů jsou jen některé z důvodů. Jako dlouholetý hráč na trhu fotovoltaiky nabízí naše rodinná firma MOBIS kompletní služby od plánování po instalaci, takže máte jistotu, že vše bude probíhat hladce a profesionálně.

 • Jak mohu zjistit, zda je moje střecha vhodná pro instalaci solárního systému v Trhové Sviny?

  Jedním z prvních kroků při plánování instalace solárního systému je zjistit, zda je vaše nemovitost vhodná. Naše firma MOBIS má zkušenosti s posouzením tohoto faktoru a může vám poradit, zda je vaše střecha technicky vhodná pro instalaci solárních panelů. Toto posouzení zahrnuje několik faktorů, jako je výstavba střechy, její orientace k slunci a stín dalších budov.

 • Jaké jsou možnosti dotací na fotovoltaické systémy v Trhové Sviny a jak mi MOBIS může pomoci v tomto procesu?

  Dotace a různé státní a regionální programy podpory mohou významně snížit náklady na instalaci fotovoltaických systémů. Ve firmě MOBIS máme bohaté zkušenosti s přihlašováním na tyto programy a rádi vám pomůžeme zjistit, na jaké podpory máte nárok a jak optimálně naplánovat celý proces instalace, aby vám dodatečná podpora umožnila dosáhnout co největší efektivity vaší investice do solární energie.

Další lokality: