Fotovoltaika Slavonice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Slavonice

Fotovoltaická společnost MOBIS, která má působení ve městě Slavonice, Jihočeský kraj, je v sektoru solární energie předním hráčem již třicet let. Rovněž disponuje kvalifikovaným týmem projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, což zajišťuje přední pozici na trhu s fotovoltaikou.

MOBIS nabízí instalaci solárních elektráren v rámci 60 dnů bez jakýchkoli záloh, čímž se firma odlišuje od svých konkurentů na trhu. Díky svému zavádějícímu byznys modelu a firemní politice, která klade důraz na zákaznickou spokojenost, si firma vybudovala silnou pozici ve městě Slavonice.

Pokud se návštěvníci webu zaujímají o služby v oblasti fotovoltaiky, důležitým krokem je zanechání telefonního čísla pro následnou bezplatnou konzultaci. Společnost MOBIS je připravena nabídnout cenné informace a služby týkající se solární energie a to vše ve městě Slavonice, Jihočeský kraj.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Do popředí se dostává především poloha nemovitosti. Nejlepší polohou pro instalaci fotovoltaického panelu je na jih orientovaná střecha bez stínu. V oblasti Slavonice Jihočeský kraj je těchto poloh mnoho, takže pokud máte nemovitost v této oblasti, můžete mít velký potenciál pro instalaci.

Dále je důležitá orientace a sklon střechy. Optimální sklon pro fotovoltaické panely je 30 - 45 stupňů a orientace zhruba mezi JZ a JV. Tato orientace a sklon střechy je v dané oblasti Slavonice, Jihočeský kraj poměrně běžný a tím pádem velmi vhodný pro instalaci.

Posledním důležitým faktorem je dostupnost státních dotací a podpory. V Slavonice, Jihočeský kraj je šance na úspěšné získání dotace na instalaci fotovoltaické elektrárny nad průměrem. Provést předem důkladnou analýzu a zvážit všechny možnosti je proto naprosto zásadní.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Nesprávná konstrukce nebo nesprávný materiál střechy může způsobit problémy při instalaci solárních panelů. Nesprávná orientace střechy také ovlivňuje efektivitu solárních panelů a pokud je střecha příliš malá, nemusí být místo pro dostatečný počet panelů.

Dalším důležitým faktorem, který je potřeba zohlednit při instalaci solárních panelů, je statika střechy. Střecha musí být dostatečně pevná, aby unesla váhu instalovaných panelů a konstrukcí, aniž by došlo k její deformaci.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení. Naše profesionální a zkušené týmy vám poskytnou přesné informace o možnostech instalace solárních panelů na střeše vašeho domu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Slavonice Jihočeský kraj se tak může těšit na velký příliv nových solárních elektráren. Dotace na solární elektrárny nejen podporuje udržitelný rozvoj, ale také přispívá k energetické nezávislosti a snižování ekologické stopy. Zmíněné dotace jsou v převážné části směřovány na podporu instalace fotovoltaických panelů na střechách rodinných a bytových domů.

Slavonice Jihočeský kraj je takto ideální destinací pro ty, kdo chtějí investovat do solární energie. Důležitým krokem je správně vyplnit žádost o dotaci a dodržet veškeré podmínky stanovené programem Nová zelená úsporám. Doporučuje se využít odborné poradenství, které pomůže maximalizovat šance na úspěšné získání dotace a tím pádem urychlí návratnost investice do solárních panelů.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny ve Slavonicích v Jihočeském kraji, je důležité si v prvé řadě ověřit, zda Vás distributor souhlasí připojit do sítě.

Distribuční sítě mají jen omezenou kapacitu a místní podmínky se mohou případ od případu lišit. Nástroj pro zjištění kapacity distribuční sítě nabízí například EGD pod názvem mapa připojitelnosti.

Slavonice v Jihočeském kraji se mohou nacházet v oblasti s naplněnou kapacitou, kterou na mapper lze identifikovat modrou barvou. Ikdyž tento nástroj poskytuje dobrý přehled, konečnou výpověď o možnosti připojení zjistíte až na základě podání oficiální žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Slavonice Jihočeský kraj je ideální oblastí pro investici do solárních elektráren díky svému slunečnému klimatu. Díky tomuto jevognitovanxpoužití přírodních zdrojů energie, jako je slunce, stává se stále populárnější. Investice do solárních elektráren jsou považovány za ekonomicky výhodné, zejména v tomto regionu, kde může být využití solární energie maximální.

Nicméně, je důležité vzít v úvahu řadu faktorů při rozhodování o investici do solární elektrárny. Celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpory jsou faktory, které je třeba zvážit v kombinaci s velikostí a typem navrženého systému. Některé instalační firmy slibují rychlý návrat investice, ale je důležité si uvědomit, že všechny výsledky těchto analýz jsou orientační.

Pro zajištění nejlepšího odhadu ekonomické výhodnosti fotovoltaické elektrárny v Slavonice Jihočeský kraj můžeme nabídnout bezplatnou ekonomickou analýzu. Tato analýza bude založena na nejpřesnějších datech a předvídání cen. Přesto je třeba si uvědomit, že se jedná pouze o odhad. Ale takový odhad může být velmi užitečný při posuzování ekonomických výhod investice.

Závěr

Investice do fotovoltaické elektrárny může být lukrativní, avšak vyžaduje důkladné zhodnocení a technické znalosti. Jasné pochopení funkčnosti a účinnosti očekávané energie z fotovoltaických panelů je klíčové.

Jestliže se nacházíte ve městě Slavonice Jihočeský kraj, a o fotovoltaickou elektrárnu máte zájem, podívejte se, zda je instalace na vaši nemovitost možná a zda to pro vás je ekonomicky výhodné. Důležité je vzít také na vědomí, že kvalita a typ použitých materiálů, orientace k slunci a úhel instalace mají významný vliv na efektivitu a výkon vaší nové fotovoltaické elektrárny.

Pokud však nejste zcela rozhodnuti a potřebujete odbornou poradu, jsou k dispozici profesionálové, kteří vám poskytnou bezplatnou konzultaci. Využijte této šance, stačí poskytnout telefonní číslo a specialisté na fotovoltaické elektrárny v Slavonice Jihočeský kraj vám zavolají co nejdříve, aby vám pomohli pojmenovat vaše požadavky a případné obavy.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Co může nabídnout firma Mobis v oblasti fotovoltaiky pro obyvatele města Slavonice?

  Firma Mobis, jako dlouholetý hráč na trhu s fotovoltaikou, může pro občany Slavonice nabídnout komplexní služby v oblasti solární energie. Od počátečního projektu až po kvalitní instalaci solárních panelů včetně následné údržby.

 • Jaké výhody přináší investice do fotovoltaiky pro obyvatele Slavonice?

  Investice do fotovoltaických systémů se ve Slavonice stává stále populárnější, z důvodu rostoucích cen energie a nestabilních dodávek. Solární elektrárny umožňují nezávislost na dodavatelích energie a potenciál pro ušetření finančních prostředků, což ocení každý obyvatel Slavonice.

 • Jaké jsou možnosti dotací na instalaci fotovoltaických systémů ve Slavonice?

  Ve Slavonice jsou k dispozici různé možnosti dotací na instalaci fotovoltaických systémů od různých agentur a programů. Jako zkušená firma v oblasti, Mobis může poskytnout podrobné informace a poradenství o dostupných dotacích a podpoře, čímž pomůže zkrátit dobu návratnosti investice.

Další lokality: