Fotovoltaika Netolice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Netolice

Netolice Jihočeský kraj se může pochlubit nejen svou nádhernou přírodou, ale také rodinnou firmou MOBIS, která se specializuje na fotovoltaiku už impresivních 30 let.

V rámci svých služeb, MOBIS nabízí konzultace, návrh, prodej, instalaci a servis solárních elektráren na klíč. Fotovoltaika přitom není jen o produkování vlastní tak potřebné elektřiny, ale také o příspěvku do ochrany životního prostředí.

Podstatnou součástí je také fakt, že vše probíhá na profesionální úrovni, kdy instalaci zajištují zkušení elektrikáři, projektanti a technici. Důležitým faktem je, že solární elektrárna je zprovozněna do 60 dnů bez nutnosti platit předem jakékoliv zálohy. Pokud vás fotovoltaika zajímá a chcete se dozvědět více, stačí zanechat telefonní číslo a zkušení odborníci se vám ozvou s nabídkou bezplatné konzultace.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Místo instalace - Poloha vaší nemovitosti může velmi ovlivnit výkonnost vaší solární elektrárny. Volné místo na střeše, orientace střechy k Slunci a míra stínění jsou faktory, které mohou ovlivnit efektivitu vašeho solárního systému.

V případě města Netolice Jihočeský kraj existuje i možnost instalace solární elektrárny na zemědělskou půdu, ale to vyžaduje další úvahy a povolení.

Připojení k síti a spotřeba elektrické energie - Než se rozhodnete investovat do fotovoltaiky v Netolice Jihočeský kraj, měli byste zvážit vaši současnou a plánovanou spotřebu elektrické energie, protože to ovlivní velikost a náklady vaší fotovoltaické instalace. Dále je důležité zjistit, jestli je vaše elektrická síť připravená na připojení fotovoltaického systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Netolice Jihočeský kraj je jedním z oblastí, kde lidé často přemýšlejí o instalaci solárních panelů na svou střechu. Důležitou otázkou však je, zda je vaše střecha technicky připravena na takovou instalaci? Ne každá střecha je v ideálním stavu pro umístění fotovoltaické elektrárny.

Velikost střechy je jedním z kritických faktorů - pokud je příliš malá, nemusí se na ní vejít dostatečné množství solárních panelů. Další velmi důležitou roli hraje orientace střechy - špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit potenciální výrobu fotovoltaiky.

Materiál střechy a její statika jsou také důležité faktory, jež je třeba vzít v úvahu. Některé materiály, jako je eternit, nejsou pro instalaci solárních panelů vhodné a může se stát, že po instalaci do střechy zatéká. Statika střechy je důležitá pro zjištění, zda může unést další zatížení. Netolice Jihočeský kraj nabízí mnoho možností pro využití solární energie, ale je nutné mít k dispozici kvalitní technické zhodnocení stavu střechy. Svůj dům můžete nechat technicky zhodnotit pomocí našich bezplatných služeb, které vám poskytnou jasné závěry o vhodnosti vaší střechy pro instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V městě Netolice v Jihočeském kraji mají obyvatelé možnost využít dotačních programů na solární energii. Nová zelená úsporám je jedním z nejvýhodnějších programů, který nabízí významnou finanční podporu při instalaci solárních panelů.

Město Netolice a jeho obyvatelé tak mají unikátní příležitost přispět k ochraně životního prostředí a ušetřit na nákladech za energie. Jihočeský kraj a město Netolice se tak mohou stát příkladem v rámci udržitelného, ekologicky šetrného bydlení.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny v městě Netolice Jihočeský kraj se stávají stále oblíbenějším řešením pro zajištění energetické sebezajistěnosti. Je důležité zmínit, že proces "připojení" elektrárny do distribuční sítě je nezbytným krokem pro její efektivní provoz.

Provozovatelé distribuční soustavy v Netolici Jihočeský kraj musí poskytnout připojení k síti, ale kapacita sítě může být na některých místech omezena. Mapa připojitelnosti od EGD může poskytnout předběžný představ o možnostech připojení v dané lokalitě. Nicméně, jedinou cestou pro získání 100% jistoty o připojitelnosti je podání žádosti.

Potenciální vlastníci fotovoltaických elektráren v Netolici Jihočeský kraj by měli být vždy důkladně informováni o procesu připojení a o potenciálních výzvách, které může omezená síťová kapacita přinést. Experti na fotovoltaické systémy v místě vždy poskytnou potřebné poradenství a pomoc s vyřízením všech formálních kroků.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je podněcována její potenciální dosažitelnou ekonomickou realizací a pro svou efektivitu je důležité vybrat správnou lokalitu. Město Netolice v Jihočeském kraji je takovou vhodnou destinací s ohledem na její geografickou polohu a dostatek slunečního světla.

Návratnost je klíčovým ukazatelem pro brzký návrat vaší investice. Analýzy však mohou být jen orientační a často jsou závislé na různých proměnných jako například na výši ceny elektřiny, dotacích a typu instalace. Pro skutečné zhodnocení investice do solární elektrárny v městě Netolice v Jihočeském kraji, je důležité provést důkladnou ekonomickou analýzu.

K přesnému vyčíslení potenciálního zisku a přínosu investice do solárního systému v městě Netolice, Jihočeský kraj, je potřeba zohlednit konkrétní parametry a podmínky dané lokality. Přestože se stále jedná o odhadované číslo, může Vám takový odhad poskytnout užitečnou orientaci při rozhodování o investici.

Závěr

Netolice v Jihočeském kraji je ideálním místem pro instalaci fotovoltaických panelů, díky své geografické poloze a celoročnímu množství slunečního svitu. Výstavba fotovoltaické elektrárny však vyžaduje důkladnou přípravu a odborné znalosti, je tedy vhodné obrátit se na odborníka, který vám poskytne nezbytné informace.

Při rozhodování o této investici je důležité zohlednit mimo jiné i velikost vaší střechy, dostatečnou sluneční expozici a životnost samotného systému. Víte například, že produkce solární energie v Netolicích v Jihočeském kraji může být o něco vyšší než na jiných místech díky výhodné poloze města?

Pro optimální výsledky je také potřeba zohlednit jako lokální legislativu a možnosti státní podpory. Nákup a instalace panelů mohou představovat poměrně vysoké náklady, ale státní dotace a možnost prodeje přebytku energie do sítě mohou tyto náklady částečně vykompenzovat. V Netolicích v Jihočeském kraji jsou k dispozici odborníci, kteří vám mohou s těmito otázkami pomoci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je přidaná hodnota instalace solárního systému v Netolice od firmy Mobis?

  Společnost Mobis je rodinná firma s dlouholetou zkušeností v oblasti fotovoltaiky. Instalací solárního systemu ve městě Netolice nejenže přispějete ke snižování emisí CO2, ale také následně ušetříte na nákladech za energie díky vlastní produkci.

 • Na co bych měl dávat pozor, pokud se rozhodnu pro instalaci fotovoltaického systému ve Netolice?

  Před instalací fotovoltaického systému ve městě Netolice je důležité zvážit několik aspektů - technickou vhodnost střechy, možnost připojení do distribuční sítě a ekonomickou výhodnost. Tyto faktory závisí na mnoha prvcích, včetně spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a možné dotační podpory.

 • Jaké jsou dotace na fotovoltaiku ve městě Netolice?

  Dotace na fotovoltaiku mohou významně zkrátit dobu návratnosti investice. Podmínky pro získání podpory je však důležité si důkladně prostudovat. Pro více informací se můžete obrátit na naši firmu Mobis v Netolice, kde Vám rádi pomůžeme s přípravou dokumentace a další administrativou.

Další lokality: