Fotovoltaika Milevsko: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Milevsko

Firma MOBIS je vždy připravena poskytnout odbornou pomoc na poli fotovoltaiky v Milevsku. S naším 30letým působením na trhu máme nezbytné zkušenosti, aby náš realizační tým, včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, dokázal splnit i nejvyšší požadavky našich zákazníků.

Preferujeme férový přístup, proto při instalaci solární elektrárny v Milevsku nevybíráme žádné zálohy a zaručujeme realizaci do 60 dnů. Kdykoli můžete očekávat transparentnost a profesionalitu v našem přístupu.

Milevsko a jeho okolí mohou využít naše služby v oblasti fotovoltaiky. Pokud máte zájem o bezplatnou konzultaci, nechejte nám své telefonní číslo, a my vám co nejdříve zavoláme zpět. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Místo instalace: Je důležité zvážit polohu vaší fotovoltaické elektrárny. Poloha může ovlivnit množství a kvalitu slunečního záření, které je klíčové pro výrobu elektrické energie. V České republice je město Milevsko známé svým klimatem, které je ideální pro provoz solárních elektráren.

Velikost investice: Velikost vaší fotovoltaické elektrárny je další důležitý faktor, který je potřeba zvážit. Velké elektrárny většinou vyžadují více investic, ale mohou také produkovat více elektrické energie. Na druhou stranu, menší elektráreny mohou být efektivní v oblastech s omezeným prostorem jako je Milevsko.

Technologie: Je také důležité zvážit jakou technologii chcete použít pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Silikonové solární panely jsou spolehlivé a široce dostupné, ale mohou být dražší. Na druhou stranu, tenkovrstvé solární panely jsou levnější, ale mohou mít nižší výkon. V oblasti Milevska je několik dodavatelů, kteří mohou poskytnout různé technologické možnosti pro vaši fotovoltaickou elektrárnu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V dobrém případě, instalace solárních panelů na střechu vašeho domu může být ideální řešení pro snížení vašich energetických nákladů. Nicméně, několik faktorů musí být splněno, aby byla instalace provedena správně a efektivně.

Velikost střechy, orientace k Slunci a materiál střechy jsou nejdůležitějšími faktory při rozhodování o instalaci solárních panelů. Malé střechy nemusí mít dostatek prostoru pro instalaci požadovaného množství panelů, zatímco střechy orientované nesprávným směrem mohou znamenat nízký výkon solárních panelů. Některé materiály, jako je eternit, mohou být problematické pro instalaci, protože mohou způsobit potíže po instalaci, jako je například zatekání.

Dále je potřeba zohlednit statickou zátěž na střechu od panelů a jejich konstrukce, aby se zabránilo deformaci střechy. Nejjednodušší způsob, jak se ujistit, zda je střecha vhodná pro fotovoltaiku, je využití bezplatného technického zhodnocení, které provádíme pro potenciální zákazníky v našem pobočce v Milevsku.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V městě Milevsko je k dispozici řada certifikovaných montážních firem, které vám dokážou poradit se správným výběrem a instalací solární elektrárny. Vyplatí se využít jejich zkušenosti a odborné poradenství související se ziskem dotací.

Milevsko také disponuje dobými klimatickými podmínkami pro provoz solárních panelů. Sluneční svit je zde silný a dostatečně dlouhý, což představuje výhodu pro efektivní výrobu elektrické energie.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Milevsko se stává stále oblíbenějším místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Místní distributor však musí elektrárnu připojit do své distribuční sítě, aby bylo možné využít všechny její výhody.

Připojení elektrárny do sítě umožňuje nejen využití produkované energie pro vlastní spotřebu, ale také prodej přebytku zpět do sítě. Samostatný provoz, tzv. ostrovní režim, je možný, avšak bez připojení do sítě nelze využívat možnost prodeje přebytků. Kapacita sítě se však může v různých místech lišit, což platí i pro Milevsko.

Přesně zjistit možnosti připojení lze pomocí nástroje EGD - mapy připojitelnosti, který ovšem nemusí poskytnout 100% přesné informace. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je možné fotovoltaickou elektrárnu v Milevsku připojit do sítě, je podání žádosti o připojení - tuto pro vás můžeme vyřídit my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve městě Milevsko je možné pozorovat rostoucí trend instalace solárních elektráren. Důvodem je nejen trendy snaha o ekologický život, ale také ekonomická výhodnost této investice. Ale je tato investice opravdu finančně výhodná?

Jak se zdá, v Milevsku může být poměrně rychle dosažena návratnost investice do solární elektrárny. Na druhou stranu, je třeba mít na paměti, že takové tvrzení je vždy jen odhadem založeným na dostupných datech a predikcích.

Nicméně, i tento odhad je důležitý pro rozhodování o investici v Milevsku. Bez ohledu na to, má-li být vaše investice výdělečná či nikoliv, je důležité mít představu o potenciální návratnosti. Tato analýza je klíčová pro váš finanční úspěch.

Závěr

Fotovoltaické elektrárny jsou vůdcem v obnovitelné energetice, ale investice do nich není jednoduchá a vyžaduje důkladné promyšlení. Před investicí je nutné zvážit několik faktorů jako jsou poloha nemovitosti, dostupnost slunečního svitu či regulace na místní i národní úrovni.

Milevsko, s jeho geografickou polohou a slunečními dny, je jedním z míst, kde by se investice do fotovoltaické elektrárny mohla vyplatit. Avšak, i tak je nutné pečlivě zvážit všechny aspekty, a proto jsme v Milevsku připraveni Vám při rozhodování pomoci. Nabízíme nezávazné konzultace a poskytujeme nejaktuálnější informace a podporu při realizaci Vašeho projektu.

Milevsko je ideálním místem pro fotovoltaické elektrárny a my jsme tu, abychom Vám pomohli udělat ten nejlepší investiční rozhodnutí. Nebojte se nám zanechat Vaše kontaktní údaje a my se Vám brzy ozveme pro nezávaznou konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč je dobré investovat do fotovoltaických systémů v Milevsku právě s firmou MOBIS?

  Firma MOBIS je dlouholetým hráčem na trhu fotovoltaiky s mnohaletou praxí a širokou základnou spokojených zákazníků v Milevsku a přilehlém okolí. Spolehlivost, odbornost a komplexní servis od návrhu přes instalaci a až po servis, jsou hlavní důvody proč se rozhodnout pro nás. Naše solární systémy jsou efektivní investicí, která vám umožní výrazně snížit náklady na elektrickou energii.

 • Jaké jsou přednosti instalace solárních elektráren v oblasti Milevsko?

  Kromě ekologického přínosu, díky kterému přispějete ke snižování emisí CO2, vám investice do fotovoltaiky může přinést významné finanční úspory. Díky vysokému počtu slunečních dní v roce je Milevsko optimální lokalitou pro využití solární energie. Navíc, v Milevsku je solidní infrastruktura pro připojení do distribuční sítě, což je důležitý aspekt pro účinné fungování solárních systémů.

 • Jaké jsou možnosti získání dotací na fotovoltaiku v Milevsku?

  V Milevsku, stejně jako v celém České republice, existují různé státní a regionální programy, které poskytují finanční podporu pro instalaci fotovoltaických systémů. Naši odborníci vám rádi pomohou s přípravou potřebné dokumentace a poradí vám, jaké dotační programy jsou pro vás nejvýhodnější. Investice do fotovoltaiky se tak může stát ještě atraktivnější.

Další lokality: