Fotovoltaika Kamenný Újezd: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Kamenný Újezd

Fotovoltaické systémy představují jedno z hlavních řešení v oblasti udržitelné energetiky a Kamenný Újezd Jihočeský kraj je ideálním místem pro jejich implementaci. Naše společnost MOBIS je předním dodavatelem fotovoltaických systémů a máme dlouholeté zkušenosti s realizací těchto projektů v Kamenný Újezd Jihočeský kraj.

Naše 30letá přítomnost a zkušenosti na trhu s fotovoltaikou nám umožňují nabídnout kompletní servis, od návrhu až po provoz solárních elektráren. Vývoj a instalace fotovoltaických systémů provádíme vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, servisní a revizní techniky. Naše zásada je, že na solární elektrárnu nevybíráme žádné zálohy a instalaci dokážeme zajistit do 60 dnů.

Pokud máte zájem o instalaci fotovoltaického systému v Kamenný Újezd Jihočeský kraj, neváhejte nám zanechat své telefonní číslo. My se Vám ozveme co nejdříve a nabídneme bezplatnou konzultaci, při které Vám představíme možnosti využití fotovoltaiky pro Vaši nemovitost.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Kamenný Újezd Jihočeský kraj se stává populárním místem pro instalaci fotovoltaických elektráren. Toto město v Jihočeském kraji je ideálním místem pro výstavbu solárních panelů, protože je zde dostatek přímého slunce a také je zde dostupná půda vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů.

Vždy je důležité zvážit, jaká bude návratnost investice do fotovoltaických elektráren. Doba návratnosti se liší podle lokality, ve které se nachází nemovitost, velikosti fotovoltaického systému a také podle měsíční spotřeby elektrické energie. Město Kamenný Újezd Jihočeský kraj má vzdělání od nejbližšího transformátoru, které je pro fotovoltaiky důležité a také konkrétní podmínky spojené s napojením na síť distribuční společnosti, podle kterých se určuje cena instalace.

Zároveň je důležité zohlednit technické a právní aspekty související s instalací fotovoltaiky. Ve městě Kamenný Újezd Jihočeský kraj je třeba získat povolení od městského úřadu pro instalaci fotovoltaických panelů a určit, zda je půda vhodná pro jejich instalaci. Jedná se o proces, který může být časově náročný a vyžaduje detailní znalosti o fotovoltaice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Kamenný Újezd Jihočeský kraj je svědkem stále rostoucího zájmu o instalaci solárních panelů na domácnostech. Ale ne všechny střechy jsou ideálním místem pro tyto systémy; některé střechy mohou být buď příliš malé nebo špatně orientované, což může negativně ovlivnit výrobu elektrické energie.

Navíc střechy z nesprávného materiálu, jako je eternit, jsou často problematické pro instalaci solárních panelů, protože mohou způsobovat průsaky vody. Je také třeba zohlednit statické zatížení střechy, aby instalace panelů a dalších konstrukcí nestrukturovala střechu.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů, je využít bezplatných technických služeb poskytovaných v obci Kamenný Újezd Jihočeský kraj. Tyto služby zahrnují technické zhodnocení domu pro účely fotovoltaiky, které provádí profesionální technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Kamenný Újezd Jihočeský kraj je jedním z mnoha míst, kde je možné získat finanční podporu pro solární elektrárny skrze dotační programy.

Každý rok jsou vyhlášeny nové dotační programy na podporu obnovitelných zdrojů a solárních elektráren. Proto je důležité sledovat aktuální dotační výzvy, nenechat se zaskočit příznivými podmínkami a podat žádost o dotaci včas. Například v případě Nové zelené úsporám je možné podávat žádosti až do 1.9.2024.

Těchto dotačních programů mohou využít jak fyzické osoby, tak právnické osoby, a to nejen v Kamenném Újezdu Jihočeský kraj. Díky dotacím se návratnost vaší investice do solárních panelů výrazně zkrátí a vaše elektřina bude nejen šetrná k životnímu prostředí, ale také finančně výhodná.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V rámci města Kamenný Újezd v Jihočeském kraji, existují určité možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě. Pokud si na mapě připojitelnosti všimnete modrého území, to znamená, že kapacita sítě je zde již vyčerpaná.

Nicméně, to neznamená, že je vše ztrácelé. V měste Kamenný Újezd, Jihočeský kraj, existuje několik vetvení distribuční sítě, které ještě nemusí být zcela vyčerpané. Tedy i přes vyčerpanou kapacitu v hlavní části města můžete svou fotovoltaickou elektrárnu připojit k síti na jiném místě.

Důležité je předejít všem možným komplikacím a proto Vám doporučujeme obrátit se na odborníky, kterým důvěřujete a kteří Vám s procesem připojení dokáží pomoci. Naše společnost je připravena pomoci právě Vám, našim zákazníkům. V měste Kamenný Újezd v Jihočeském kraji je stále ještě několik možností, jak připojit fotovoltaickou elektrárnu do distribuční sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Kamenný Újezd v Jihočeském kraji je ideálním místem pro investici do solární elektrárny. Důležitým faktorem, který určuje výhodnost takové investice, je míra slunečního záření, kterou oblast během roku přijímá, a tato lokalita je v tomto ohledu nadprůměrná.

Při zvažování investice do solární elektrárny je nutné zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a dostupnost dotační podpory. S ohledem na to, že Kamenný Újezd Jihočeský kraj má příznivé podmínky pro provoz solárních elektráren, může být návratnost investice relativně krátká. Nicméně, je důležité podotknout, že takové výsledky jsou často orientační a nezahrnují nepředvídatelné faktory, jako jsou budoucí změny cen elektřiny.

K získání co nejpreciznějších dat a předpovědí cen pro ekonomickou analýzu výhodnosti investice do solární elektrárny můžete využít naše služby v Kamenném Újezdu Jihočeský kraj. I když se vždy jedná pouze o odhad, je taková analýza důležitá pro informované rozhodování o investici do solární energetiky.

Závěr

Začátek každého projektu je lokalita. Mistrovství týmu v rámci našeho procesu je konzultace a návrhová fáze. Provádíme detailní analýzy, které zahrnují meteorologické podmínky, elevation, sklon a orientace střechy, stínové poměry a další faktory. Tyto analýzy zajišťují, že vaše solární systém v Kamenný Újezd Jihočeský kraj bude optimálně navržen pro maximalizaci návratnosti investice. Dalším důležitým aspektem, který je třeba zvážit před instalací fotovoltaických panelů, je legislativa. Budovy v Kamenný Újezd Jihočeský kraj musí splňovat určité stavební normy a regulace. Požadavky na stavební povolení a další regulace, které mohou ovlivnit instalaci solárního systému, mohou být v různých oblastech různé. Posledním, ale neméně důležitým faktorem při rozhodování o fotovoltaice, je ekonomická rentabilita. Je důležité pochopit, jak dlouho trvá návratnost investice do fotovoltaického systému a jaké jsou náklady na údržbu postupem času. Každá lokalita může mít odlišný sluneční záření a tedy i odlišnou výkonnost systému, a to je třeba zohlednit při výpočtech návratnosti investice. Pro majitele nemovitostí v Kamenný Újezd Jihočeský kraj je zvážení těchto faktorů klíčové pro rozhodování o instalaci fotovoltaického systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jak efektivní jsou fotovoltaické systémy v Kamenný Újezd od společnosti MOBIS?

  Fotovoltaické systémy MOBIS jsou v Kamenný Újezd extrémně efektivní. Detailní technický rozbor a precizní instalace zaručují maximální využití sluneční energie pro všechny naše zákazníky v Kamenný Újezd a okolí.

 • Jaké jsou ekonomické výhody investice do fotovoltaiky v Kamenný Újezd?

  Investice do fotovoltaických systémů od společnosti MOBIS v Kamenný Újezd přinese značné dlouhodobé úspory nákladů na energii, stabilní dodávky elektřiny a potenciální zisk z prodeje přebytku energie do sítě.

 • Jaké jsou možnosti získání dotací na fotovoltaiku v Kamenný Újezd?

  Ve Kamenný Újezd existují různé možnosti získání dotací na fotovoltaiku. Společnost MOBIS poskytuje konzultační služby a pomáhá při vyhledání nejvhodnějších financí pomocí dotací na instalaci fotovoltaických systémů.

Další lokality: