Fotovoltaika České Velenice: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > České Velenice

Ve městě České Velenice se řeší otázka využití fotovoltaiky za účelem výroby čisté energie. Místní specializovaná firma MOBIS, působící v oblasti fotovoltaiky již více než 30 let, nabízí komplexní služby v tomto sektoru.

Společnost MOBIS disponuje vlastním týmem odborníků, zahrnující projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky, což zajišťuje efektivitu a kvalitu práce. Firma nabízí zákazníkům v České Velenice snadno dostupné solární elektrárny bez potřeby záloh a s garancí instalace do 60 dnů.

Zájemci o fotovoltaiku mohou firmě zanechat své telefonní číslo pro bezplatnou konzultaci. Rychlá a kvalifikovaná odpověď od společnosti MOBIS umožňuje obyvatelům České Velenice snadno integrovat čistou energii do svých domovů.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Poloha a orientace střechy je první a klíčovým faktorem, který ovlivňuje výhodnost investice. Fotovoltaické panely by měly být orientovány přímo na jih a nacházet se v ideální úhlu 30-40 stupňů vůči horizontu pro optimální výkon. České Velenice by mohlo být ideální místo pro investici do fotovoltaické elektrárny, vzhledem ke své poloze.

Pokud v lokalitě České Velenice nejsou splněny ideální podmínky, je zapotřebí zvážit velikost a kapacitu instalace - zda je výhodnější instalovat menší solární elektrárny se skromnějším výkonem, nebo se vrhnout do více nákladného projektu s větší kapacitou a větším potenciálem. Tento výběr má například dopad na možnost prodeje vyrobené elektrické energie distributorovi nebo na potřebě velikosti úložiště pro případné uskladnění vyrobené energie.

Dalším důležitým faktorem je zatížení obecních a státních regulací a legislativy v oblasti provozu solárních elektráren. Pro provoz fotovoltaického zařízení v České Velenice je nutno počítat s povinnostmi v oblasti odvodů za použití ploch, povolovacích řízeních atd. Je tedy nutné tyto aspekty zvážit, získat veškeré potřebné povolení a připravit se na náklady spojené s touto problematikou.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

České Velenice je místo, kde může být velice výhodné instalovat solární panely na střechu vašeho domu. Záleží však na charakteristikách vaší střechy: její velikosti, orientaci, materiálu a statické zatížitelnosti.

Jestliže je vaše střecha příliš malá, nebude schopná pojmout dostatek solárních panelů pro optimální výrobu elektrické energie. Špatná orientace může rovněž snížit efektivitu výroby elektrické energie. Střecha z nevhodného materiálu, například z eternitu, může být pro instalaci panelů problematická, protože je vysoké riziko zatečení.

Je rovněž důležité zohlednit statiku vaší střechy, aby zvládla nároky zatížení panelů a konstrukcí. Pokud žijete v České Velenice a uvažujete o instalaci solárních panelů, doporučujeme využít našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu, které provádí náš zkušený technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V České Velenici tito odborníci pomáhají občanům s celým procesem žádosti o dotaci až do jejího případného schválení. Investice do solární elektrárny tak může být díky dotační podpoře výrazně výhodnější a tato technologie se tak stává dostupnější širší veřejnosti.

Do žádosti o dotaci je nutné zahrnout podrobnou specifikaci technického řešení, výpočet návratnosti a také detailní rozpočet. Všeobecnými požadavky na žadatele jsou například vlastnictví nemovitosti, nebo minimálně dlouhodobý nájem. Ve České Velenici je však dostupná odborná pomoc, která dokáže s tímto procesem pomoci.

Budoucnost je ve fotovoltaice a díky dotacím ji můžete mít i Vy. Nechcete-li přijít o výhody, které s sebou přináší investice do solární elektrárny, nepodceňte význam informovanosti. V České Velenice jistě naleznete spoustu odborníků, kteří Vám s tímto procesem pomohou.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Bez ohledu na to, zda jste domácí uživatel nebo podnikatel, strategie vytvoření fotovoltaické elektrárny může být komplikovaná. Nejdůležitějším aspektem, kterým musíte při instalaci solárních panelů projít, je jejich připojení do distribuční sítě. Na to, aby bylo vaše zařízení efektivní, je třeba zajistit, že vaše fotovoltaická elektrárna bude připojena do sítě distributorů.

Mapa připojitelnosti je nástroj, který nabízí EGD, a pomáhá zjistit kapacitu distribuční sítě v určité oblasti, například v České Velenice. I když je tato mapa užitečná pro výchozí orientaci, je důležité vědět, že konečnou jistotu ohledně možnosti připojení získáte jen prostřednictvím oficiální žádosti o připojení.

Zásadním krokem je tedy vyřízení žádosti o připojení, kterou pro naše zákazníky z České Velenice a dalších míst vyřizujeme my. Bez těchto kroků by byla vaše fotovoltaická elektrárna v České Velenice omezena jen na tzv. ostrovní režim, kdy není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla ,,odříznutá'' od sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaické systémy mohou jednoznačně přinést úsporu v nákladech na elektřinu, ale kolik úsporu to bude, je nutné pečlivě zhodnotit. S každým rokem technologie pokročil a tak jsou solární panely stále efektivnější a longevity.

Využití sluneční energie v České Velenice se tedy může ekonomicky vyplácet, avšak neúměrné náklady na instalaci a údržbu mohou být odstrašující. Při komplexním hodnocení ekonomické výhodnosti je nutné zohlednit nejen cenu technologie, ale také cenu za instalaci, údržbu a především případnou výrobu elektřiny a její cenu. Zde v České Velenice například podmínky pro solární energii jsou velmi příznivé a místní infrastruktura je na vysoké úrovni.

Na závěr, investice do solárních panelů je dlouhodobý závazek a investice, která se výhodně uplatňuje spíše v případě, že plánujete zůstat v České Velenice delší dobu a využívat volný prostor na střeše domu nebo pozemku pro instalaci solárních panelů. Právě dlouhodobý pohled je klíčový při rozhodování o investici do fotovoltaického systému.

Závěr

Při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit několik klíčových aspektů. Měli byste posoudit stávající energetický profil vaší nemovitosti, předpokládané náklady na instalaci a provoz, stejně jako možnou návratnost investice.

Výhodou fotovoltaických systémů je jejich schopnost generovat čistou, obnovitelnou energii, což může snížit vaše energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Nicméně, abyste mohli plně využít tyto přínosy, je důležité provést důkladnou technickou a finanční analýzu.

Pokud jste v oblasti České Velenice a potřebujete odbornou pomoc s rozhodováním, neváhejte se na nás obrátit. Nabízíme zdarma konzultace a odpovídáme na všechny vaše otázky ohledně nákladů, výnosů a dalších faktorů spojených s instalací a provozem fotovoltaické elektrárny. Dejte nám vědět, kdy se vám to hodí, a my se vám ozveme co nejdříve to bude možné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaké jsou specifické aspekty instalace fotovoltaických systémů v městě České Velenice?

  České Velenice je oblast s relativně vysokým počtem slunečních dnů v roce, což znamená ideální podmínky pro instalaci fotovoltaických systémů. Náš tým z firmy MOBIS má bohaté zkušenosti s výstavbou solárních elektráren v tomto regionu a porozumění konkrétním podmínkám a regulacím.

 • Jak MOBIS podporuje své zákazníky při získávání dotací na fotovoltaiku v České Velenice?

  MOBIS má rozsáhlé zkušenosti s asistencí našich zákazníků při získávání státních a regionálních dotací na fotovoltaické systémy. V České Velenice a okolí pomáháme zákazníkům v rámci celého procesu, počínaje zpracováním potřebné dokumentace až po přípravu podkladů pro získání dotací.

 • Jaký výkon by měl mít ideální fotovoltaický systém pro domácnost v České Velenice?

  Velikost a výkon fotovoltaického systému závisí na konkrétních požadavcích a podmínkách každého domu. Pro domácnosti v České Velenice, které se chtějí stát energeticky soběstačnými, doporučujeme systémy s vyšším výkonem nad 10 kWp. Tím lze pokrýt zvýšenou spotřebu energie a také prodávat přebytečnou energii zpět do sítě. Naši odborníci z firmy MOBIS vám rádi pomohou zjistit, jaký systém je pro vás ideální.

Další lokality: