Fotovoltaika Borovany: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Jihočeský kraj > Borovany

Borovany je opětovně upřednostňován jako místo pro instalaci nových fotovoltaických elektráren. Díky své poloze a dostupnosti zdrojů je považováno za ideální lokalitu pro alternativní zdroje energie. Naše společnost se specializuje na instalaci fotovoltaických systémů specificky pro Borovany.

Naše služby ve městě Borovany jsou unikátní v tom, že každý projekt je přizpůsobený podmínkám a potřebám našich zákazníků. Spoléháme se na strojové učení a umělou inteligenci pro optimalizaci výkonu vytvořené energie a maximalizaci účinnosti instalace. Zároveň jsme s naším silným týmem odborníků schopni realizovat jakékoli řešení v oblasti fotovoltaiky v Borovanech.

Jako dlouhodobý hráč ve světě fotovoltaiky, jsme si vytvořili reputaci jako spolehlivý a důvěryhodný partner v Borovanech. Vždy dbáme na to, aby naše služby byly transparentní, efektivní a nákladově efektivní. Máme systémy na místě pro minimalizaci jakýchkoli problémů a zajištění toho, že jakmile je instalace dokončena, naši zákazníci můžou začít těžit z jejich investic do fotovoltaiky v Borovanech co nejdříve.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny se nejdříve vyplatí posoudit střešní plochu své nemovitosti. Velikost střešní plochy ovlivňuje, kolik solárních panelů je možné na střechu umístit a tím i výkon celého systému. V Borovanech, jak mnoho jiných měst v České republice, jsou velké možnosti pro instalaci solárních panelů.

Dále je důležité zohlednit geografickou polohu nemovitosti. V Borovanech, nacházejících na jihu České republiky, jsou slunečné dny častější, než v severních oblastech země, což je důležitý faktor pro efektivitu elektrárny.

Konečně, je potřeba zvážit také ekonomickou stránku investice. Základní náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny jsou vysoké, ale díky vládním programům podpory obnovitelných zdrojů energie, se návratnost takové investice posouvá na přijatelnou dobu. V Borovanech se navíc nacházejí několik firem, které poskytují kvalitní služby v oblasti instalace a servisu takových elektráren, což je pro investory dalším přínosem.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V Borovanech je rostoucí zájem o instalaci solárních panelů na domovní střechy. Přes to všechno je důležité vědět, že ne každá střecha je opravdu vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Existují totiž některá omezení, jako například velikost a orientace střechy. Příliš malá střecha nemůže pojmout dostatečný počet solárních panelů a pokud je střecha špatně orientovaná, může být výroba fotovoltaiky omezená.

Další vznesenou otázkou je materiál střechy. Střechy z eternitu tvoří komplikaci, protože po instalaci se může stávat, že do střechy zatéká. Za důležitý faktor je také považována statika střechy, protože váha panelů a konstrukce může střechu deformovat. V Borovanech lze využít bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Borovany, stejně jako další mimořádně výhodou lokalita ve svitu slunce, je ideální pro výstavbu solární elektrárny. Nyní je vhodná doba pro přístup k dotacím na výstavbu solárních elektráren, které významně zkracují dobu návratnosti investice.

S existencí rostoucího počtu dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů, jako jsou RES+, OP Tak, je zásadní podrobně prostudovat podmínky získání dotace. Je důležité poznamenat, že program Nová zelená úsporám, který je vhodný pro rodinné a bytové domy, se od 1.9.2024 mění.

Díky příznivé situaci v oblasti dotací pro solární elektrárny mohou obyvatelé Borovanů výrazně zvýšit své energetické nezávislosti a ušetřit na nákladech za energie. Nezapomeňte, že každá investice do obnovitelných zdrojů je investicí do budoucnosti naší planety.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete provozovat fotovoltaickou elektrárnu v obci Borovany, je klíčové zjistit, zda Vás místní distributor připojí do svojí distribuční sítě. Bez tohoto připojení bude Vaše elektrárna v tzv. "ostrovním režimu", což znamená, že nedokáže prodávat přebytky zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší místo od místa a v Borovanech je neméně důležitá. Můžete využít mapu připojitelnosti od EGD pro zjištění, zda je kapacita sítě v Borovanech již vyčerpaná. Radost, či zklamání z možnosti připojení lze ale potvrdit až po podání žádosti o připojení, kterou za Vás vyřizujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Borovany se připojuje ke stále rostoucímu seznamu měst, které usilovně investují do obnovitelných zdrojů energie. Ekonomické přínosy solárních elektráren jsou důležitým faktorem při uvažování nad touto moderní technologií.

Speciální pozornost je věnována analýze návratnosti a efektivity investice do solárních panelů. Cenové výkyvy elektřiny, velikost instalačního systému a dostupné státní dotace jsou hlavní složky, které určují výhodnost investice.

Borovany nabízí detailní ekonomickou analýzu pro potenciální investory, která umožňuje důkladné zhodnocení výhodnosti takových projektů. I přes možnou nepřesnost prognóz, tyto odhady hrají klíčovou roli při rozhodování o investici do této vznikající oblasti energetiky.

Závěr

Při zvažování investice do sluneční elektrárny je několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Prvním a nejdůležitějším je samozřejmě lokalita nemovitosti - sluneční panely budou nejúčinnější v oblastech s vysokou intenzitou slunečního záření, tak jako v městě Borovany.

V návaznosti na to je třeba zvážit také velikost a orientaci střechy, na kterou bude fotovoltaická elektrárna instalována. Plochá střecha ve směru na jih je ideální pro maximalizaci produkce energie. Kvalitu a typ tepelné izolace nemovitosti v Borovanech je také důležité zvážit.

Nakonec je zásadní také zhodnocení potenciálu pro získání dotací nebo jiných forem finanční podpory k instalaci solární elektrárny. V Borovanech mohou být k dispozici různé možnosti pro získání finanční podpory, což může významně přispět k návratnosti investice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Proč bych měl zvolit společnost MOBIS pro instalaci fotovoltaických systémů v Borovany?

  Naše rodinná firma MOBIS je důvěryhodným partnerem s dlouholetou tradicí v oboru fotovoltaiky. Nabízíme komplexní služby na klíč, od návrhu až po instalaci. Naše předchozí projekty v Borovanech a okolí svědčí o naší vysoké odbornosti a znalosti místních podmínek. Zároveň hluboko rozumíme potřebám zákazníků, což nám umožňuje poskytnout vám nejen technologicky dokonalé, ale také ekonomicky efektivní řešení.

 • Jaké jsou hlavní výhody investice do fotovoltaických systémů v Borovanech v roce 2024?

  Investice do fotovoltaiky přináší několik klíčových výhod. Z dlouhodobého hlediska vám může ušetřit značné náklady na energii vzhledem k rostoucím cenám elektřiny. Díky fotovoltaice se můžete stát energeticky soběstačnými a nemusíte se obávat přerušení dodávek. Navíc v roce 2024 je možné získat atraktivní dotace na fotovoltaiku, což může výrazně zkrátit dobu návratnosti vaší investice. A nezapomínejme na pozitivní dopad na životní prostředí.

 • Jak může společnost MOBIS pomoci při získání dotací na fotovoltaické systémy v Borovanech?

  V naší firmě MOBIS máme širokou zkušenost s procesem získání dotací na fotovoltaiku. Podporujeme naše zákazníky v celém procesu - od přípravy žádosti, přes komunikaci s orgány poskytujícími dotace, až po předání kompletně realizovaného projektu. Díky naší expertíze a znalosti aktuálních podmínek v Borovanech, vám umožníme z maximálně využít dostupné podpory a zefektivnit vaši investici do fotovoltaiky.

Další lokality: