Fotovoltaika Praha: Bez záloh a do 60 dní

Celá ČR > Hlavní město Praha > Praha

Fotovoltaika Praha je rostoucím a významně se rozvíjejícím odvětvím. Na trhu je přítomna společnost MOBIS, která se specializuje právě na fotovoltaické systémy a působí zde již 30 let.

MOBIS nabízí komplexní servis, včetně vlastního realizačního týmu, projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků. Důležitou výhodou je, že pro solární elektrárnu klienti nevybírají žádné zálohy a instalace je realizována do 60 dnů od uzavření smlouvy.

Návštěvníkům webu, projevujícím zájem o fotovoltaiku v Praze, je doporučené poskytnout své telefonní číslo pro rychlou a efektivní komunikaci. Po podání kontaktu jsou kontaktováni pro bezplatnou konzultaci a zodpovězení všech dotazů týkajících se fotovoltaických systémů v Praze.

Mobilní fotovoltaická elektrárna Mobis

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co je potřeba zvážit před investicí do fotovoltaické elektrárny?

Povolení k postavení fotovoltaické elektrárny je jedna z prvních věcí, na které byste měli myslet. V některých městěch, jako je Praha, mohou být přísnější právní předpisy týkající se instalace solárních panelů. Je dobré zjistit, jaké jsou místní předpisy v městě Praha a jaké jsou vaše možnosti.

Lokalita instalace je také důležitou otázkou. Fotovoltaické panely jsou efektivní, pokud jsou instalovány tam, kde je dostatek slunce. V městě Praha mohou být některé části města vhodnější pro instalaci než jiné. Před investicí do fotovoltaiky zvažte, zda je vaše nemovitost v Praze v dostatečně slunečné oblasti.

Náklady na investici do fotovoltaiky nejsou nízké. Při investování do fotovoltaiky je potřeba zvážit počáteční náklady a dobu návratnosti. Náklady na instalaci fotoelektrárny se mohou v Praze lišit v závislosti na konkrétní lokalitě nebo velikosti vašeho projektu. Před investováním do fotovoltaiky je tedy důležité zvážit všechny tyto faktory.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při rozhodování o instalaci solárních panelů na střechu vašeho domu je nezbytné zvážit několik technických faktorů. Velikost střechy, její orientace, materiál i statika jsou všechny klíčové aspekty, které ovlivní úspěšnost instalace tohoto formy obnovitelné energie.

Střecha, která je příliš malá, nebude hostit dostatečné množství solárních panelů pro optimální výrobu energie, zatímco špatně orientovaná střecha může snížit potenciální výrobu fotovoltaické energie. Stejně tak, pokud je střecha z nevhodného materiálu, například z eternitu, mohou se objevit problémy s instalací nebo následnými úniky vody.

Naše firma nabízí bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu v Praze pro účely instalace fotovoltaiky. Naše odborníky z Prahy provádí tuto službu s cílem zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů a jaký bude potenciální výkon instalace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V Praze je řada firem, které Vám mohou pomoci se získáním těchto dotací, na příklad E.ON, ČEZ nebo I&C Energo. Obraťte se na odborníky, kteří Vám pomohou sestavit žádost o dotaci a zařídí vše potřebné, včetně kontrol inspekcí Energetického regulačního úřadu. Profesionálové z těchto firem představují velkou pomoc při získávání dotací, stejně tak jako při instalaci solárních panelů a jejich provozu.

Je důležité zdůraznit, že čas na podání žádosti o tuto dotaci je omezen, takže je nutné vyřídit vše včas. Umištění solárních panelů v Praze může být náročnější kvůli památkovým omezením, přestože tyto technologie se stávají stále více běžným prvkem městské krajiny. Ať již žijete v Praze či jiném městě, zvažte kroky k udržitelnější a šetrnější energetické budoucnosti.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna může být skvělým způsobem, jak jak generovat vlastní zelenou energii a případně dosáhnout finančních úspor. Prvním důležitým krokem při plánování fotovoltaické elektrárny je ověření možnosti připojení k distribuční síti. Bez připojení k síti může být elektrárna spuštěna pouze v ostrovním režimu – bez možnosti prodeje přebytků energie zpět do sítě.

Připojení do sítě je ovšem limitováno kapacitou distribuční sítě, která se liší v různých lokalitách, včetně města Praha. Mapa připojitelnosti nabízená EGD umožňuje získat relativně přesnou představu o dostupné kapacitě. Modře označené území indikuje vyčerpanou kapacitu distribuční sítě, například v Praha.

Jediným způsobem, jak získat stoprocentní jistotu o možnosti připojení do sítě je žádost o připojení. Tuto službu nabízíme našim zákazníkům, a zajistíme tak potřebnou jistotu pro výstavbu fotovoltaické elektrárny i pro obyvatele Prahy.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny v Praze může být velice výhodná, ovšem je nutné zohlednit mnoho faktorů.

Například celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu a také velikost a typ navrženého systému. Je třeba také být obezřetný vůči nadměrným slibům instalačních firem ohledně krátké návratnosti investice.

Bezplatnou ekonomickou analýzou výhodnosti fotovoltaické elektrárny nabízíme na základě nejpřesnějších dat a předpovědí cen. Výsledky těchto analýz jsou však stále orientační, ale i tak představují důležitou součást zhodnocení výhodnosti investice.

Závěr

Aktaulizace v legislativě a technologii jsou kritické faktory, které je potřeba sledovat pri rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny. Pro ty, kdo chtějí, aby jejich investice do fotovoltaiky v Praze byla úspěšná, je důležité sledovat nejen změny v legislativě, ale i případné technologické inovace, které by mohli využít.

Při investování do fotovoltaiky v Praze bude velmi důležitý i výběr správné nemovitosti. Většina dnešních fotovoltaických systémů vyžaduje dostatečný prostor pro panely a optimální orientaci k Slunci.

Finanční rozhodování je další klíčový krok při investování do fotovoltaické elektrárny. Před učiněním rozhodnutí je nutné pečlivě vyhodnotit všechny náklady spojené s instalací, provozem a údržbou elektrárny, ale i potencionální výnosy z prodané elektřiny. Pokud jste nejistí, rádi Vám na těchto krocích pomůžeme při osobní konzultaci v Praze.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

 • Jaká je výhodnost instalace fotovoltaických systémů v Praze od firmy MOBIS?

  Společnost MOBIS, jako dlouholetý hráč v oboru fotovoltaiky, nabízí kompletní služby v Praze – od plánování, přes instalaci až po servis. Díky naší rozsáhlé zkušenosti a odbornosti můžeme garantovat nejefektivnější využití sluneční energie pro vaši domácnost nebo firmu. Třešničkou na dortu jsou atraktivní cenové nabídky a možnost získání dotačních programů, které mohou významně přispět k návratnosti vaší investice.

 • Jak hodnotíte aktuální trend fotovoltaiky v Praze?

  Praha, díky své poloze a hustotě osídlení, je ideálním místem pro využití solární energie. Vidíme, že stále více Pražanů se rozhoduje pro investici do fotovoltaických systémů, což je dáno rostoucími cenami energie a nestabilitou dodávek. MOBIS je hrdý na to, že přispívá k této změně a nabízí obyvatelům Prahy komplexní řešení v oblasti solární energie.

 • Jaké jsou podmínky pro připojení fotovoltaického systému do distribuční sítě v Praze?

  Podmínky pro připojení fotovoltaického systému do distribuční sítě se mohou v jednotlivých oblastech lišit. V Praze je však proces relativně přímočarý. Naše odborníci z MOBIS vám pomohou s veškerou administrativou a zajištěním potřebných povolení. Díky naší dlouhodobé praxi a znalostem lokálního prostředí vám můžeme zajistit hladký průběh celého procesu.

Další lokality: