Nákres zeleného auta, znak šetření

Fotovoltaická elektrárna obecně

Fotovoltaická elektrárna (FVE) vám pomůže výrazně snížit vaše účty za elektřinu. Pokud chcete za elektřinu platit co nejméně, využijte kombinace fotovoltaické elektrárny, baterie, tepelného čerpadla a dobíjecí stanice. Jak to funguje?

Fotovoltaická elektrárna vám skrze solární panely vyrobí elektřinu zdarma, a to za jakéhokoli počasí. Může za to fotoelektrický jev, kdy světlo dopadající na solární panely z polovodičového materiálu vytváří stejnosměrný elektrický proud.

K tomu, aby fotoelektrický jev fungoval, není zapotřebí jen slunečného a bezmračného počasí. V takových chvílích je FVE nejefektivnější. Fotoelektrický jev ale funguje vždy, když je světlo, a tak vám vyrobí elektřinu i během zamračených dní.

Pokud zrovna nejste doma, vyrobená elektřina se spotřebuje jen na aktuálně zapnuté spotřebiče. Zbytek by putoval do sítě vašeho distributora, což pro vás ale není výhodné. Mnohem výhodnější je pořídit si k fotovoltaice i vlastní baterii. V ní se nespotřebovaná elektřina uloží a až se vrátíte domů, využijete ji dle svého uvážení. Ušetříte díky tomu peníze, které byste jinak dali za odebranou elektřinu svému dodavateli.

Výhoda tepelného čerpadla ve fotovoltaickém systému

Efektivitu své FVE zvýšíte pořízením tepelného čerpadla. Moderní systémy rozpoznají, že máte přebytek elektřiny a zregulují tepelné čerpadlo tak, aby byla spotřebovaná a vyrobená elektřina v rovnováze. V zimě si pomocí tepelného čerpadla zatopíte, v létě si domácnost ochladíte. A při využití fotovoltaiky navíc zdarma. A pokud vlastníte elektromobil, vyplatí se vám v rámci pořízení FVE zvolit variantu s dobíjecí stanicí. Ta bude navázána na fotovoltaiku a elektřina vyrobená ze slunečního svitu vám bude kromě domácnosti částečně pokrývat i nabíjení vašeho vozu .

Při pořízení FVE s tepelným čerpadlem, baterií a dobíjecí stanicí navíc dosáhnete na jednu z nejvyšších dotací, které stát nabízí.

Chci komplexní fotovoltaický systém!

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin