Nabíjecí baterie pro auto - energický zdroj na zdi

Fotovoltaická elektrárna obecně

Fotovoltaická elektrárna (FVE) vám výrazně sníží účty za elektřinu. Ušetřit může až 70 % nákladů, které byste zaplatili svému dodavateli elektřiny.

FVE vyrobí elektřinu zdarma, a to díky fotoelektrickému jevu. Sluneční světlo vytváří elektrický proud tím, že dopadá nasolární panely, které jsou vyrobené z polovodičového materiálů.

Aby vám fotovoltaika vyráběla co nejvíce elektřiny a mohli jste její potenciál využít naplno, existuje několik tipů, jak toho dosáhnout. Důležitý je správný sklon solárních panelů. Při úhlu 35˚ - 45˚ dosahuje fotovoltaika nejvyšší účinnosti.

Nejefektivnější bude fotovoltaika za slunečných a bezmračných dnů. Vyrábět elektřinu vám ale bude za každého počasí a v každém ročním období. Fotoelektrický jev totiž funguje vždy, když je světlo.

Charakteristiky fotovoltaické elektrárny s bateriovým úložištěm

Fotovoltaická elektrárna s baterií zahrnuje bateriové úložiště. se pořízením baterií cena fotovoltaiky o něco zvýší, výhody převažují. Díky baterii totiž budete moci využít potenciál FVE naplno. Zatímco nebudete doma, vaše fotovoltaika bude díky fotoelektrickému jevu vyrábět elektřinu.

Část vyrobené energie se použije provoz v tu chvíli zapnutých spotřebičů, část například na ohřev vody, pokud používáte bojler. Zbylá elektřina by bez baterie byla odprodána do sítědistributora elektřiny, což se ale v dnešní době nevyplatí.

Díky FVE s bateriovým úložištěm se ovšem přebytky uloží do baterií. A až se večer vrátíte domů, budete ji moci využít dle uvážení a o to méně budete muset využívat elektřinu od dodavatele.

Díky FVE s baterií navíc dosáhnete na vyšší dotaci od státu. Tu můžete získat také na tzv. wallbox, neboli dobíjecí stanici pro elektromobil. Ta nabíjí elektromobil pomocí střídavého proudu a jde o pokročilou možnost, jak baterii elektromobilu nabíjet.

Chci FVE s baterií a dobíjecí stanicí!

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin