Úvěr na FVE a tepelné čerpadlo obecně

Pořízení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla vyžaduje finanční investici v řádech statisíců korun. Část této investice se vám vrátí formou dotace, kterou poskytuje stát. I při včasném podání žádosti se ale dotace vyplácí až se zpožděním. Nejprve proto zaplatíte za pořízení celého systému a až následně si investici snížíte díky vyplacené dotaci.

Ne vždy ale máte dostatek vlastních zdrojů, abyste si mohli FVE pořídit jen za peníze z vlastní kapsy. V takovém případě můžete fotovoltaiku i tepelné čerpadlofinancovat úvěrem.

Úvěr ze stavebního spoření

Jednou z možností je financování úvěrem ze stavebního spoření. To je poměrně rychlé a dostupné řešení, u kterého nemusíte ručit nemovitostí. Dlouhá splatnost takového úvěru vám navíc umožní snížit si měsíční splátky na částku velmi vstřícnou k vašemu rodinnému rozpočtu. A po vyplacení dotace úvěr splatíte formou mimořádné splátky. Musíte ale splnit podmínku bonity. To znamená, že vás stavební spořitelna vyhodnotí jako osobu, která zvládne úvěr splácet. A k tomu musíte mít založené stavební spoření a několik let spořit.

Další formy úvěru

Pokud takovou možnost nemáte, nabízí se spotřebitelský úvěr nebo zajištění či nezajištěný úvěr. Rozdíly u jednotlivých poskytovatelů jsou jen v úrokových sazbách a celkovém RPSN, a tak je dobré si před podepsáním úvěru udělat malý průzkum trhu.

V MOBISu nabízíme možnost spojení pořízení fotovoltaické elektrárny i tepelného čerpadla súvěrem na bydlení díky našim partnerům z Darfin Finance. V rámci sestavování nabídky na míru vašemu domu vytvoříme také cenovou nabídku s výpočtem dotace. Společně s tím vám navrhneme možnosti úvěrového financování. Následně vám pomůžeme s vyřízením jak úvěru pro účely financování FVE, tak s vyřízením dotací. Naše ekonomické oddělení vám automaticky zažádá o předschválení maximální výše dotace pro vaše řešení.

Až dotaci získáte, pomůžeme vám část nebo celý úvěr doplatit skrze mimořádnou splátku úvěru.

MOBIS, spol. s r.o.

Úvěrová kalkulačka na FVE

Víte že FVE nebo tepelné čerpadlo můžete financovat s úvěrem na bydlení nebo hypotékou? Díky našim partnerům z Darfin Finance Vám můžeme zařídit výhodné úvěrové financování.

Výše úvěru na FVE

200,000

Doba splácení FVE

10 roků

Vaše měsíční splátka FVE

Výše úvěru200,000

Doba splácení10 roků

Výše splátky2666.67

Chci nabídku

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin