Pořízení fotovoltaické elektrárny nebo tepelného čerpadla můžete financovat i hypotékou. Potřebujete k tomu odhad nemovitosti, kterou budete chtít ručit a zapsat zástavní právo na Katastru nemovitostí.

Financování FVE hypotékou pro vás může být za určitých okolností výhodnější, než financování klasickým úvěrem. Pokud vám například v bance končí fixace úrokové sazby, máte možnost vyjednávat s bankou o lepších podmínkách pro další období. Pokud se nedomluvíte, může vám lepší podmínky nabídnout jiná banka, ke které následně svou hypotéku převedete formou refinancování.

Hypotéka se vám vyplatí i v případě, že máte více jiných závazků a zvažujete pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla. V takovém případě všechny své závazky zkonsolidujte do jedné hypotéky a z té zároveň zaplatíte také pořízení fotovoltaiky.

Hypotéky mají jedny z nejnižších úrokových sazeb na českém trhu, což znamená, že se vám tento typ financování vyplatí více, než například nezajištěný či spotřebitelský úvěr.

Vyřízení hypotéky s pomocí MOBISu

V MOBISu spolupracujeme s partnery z Darfin Finance, díky kterým vám nabízíme financování pořízení FVE nebo tepelného čerpadla za zvýhodněných podmínek. Návrh na variantu výhodného úvěrového financování vám bezplatně přiložíme zároveň k cenové nabídce.

Pokud se obáváte přílišného zatížení rodinného rozpočtu, doporučujeme zvolit si co nejdelší dobu splácení hypotéky. V takovém případě zaplatíte o něco více na úrocích, ale měsíční splátka klesne na mnohem vstřícnější hodnotu, než u hypoték, které se sjednávají například na 5 či 10 let.

Následně vám s vyřízením hypotéky na financování FVE pomůžeme, ať už zvolíte variantu s tepelným čerpadlem či bez něj. Zároveň vám pomůžeme s vyřízením dotaci. Naše ekonomické oddělení pro vás automaticky zažádá o nejvyšší možnou dotaci, na kterou máte nárok.

Po vyplacení dotace můžete tyto finance použít formou mimořádné splátky na splacení hypotéky.

Chci poradit s hypotékou na pořízení FVE

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin