Potraviny, palivo i energie, ceny těchto nezbytností rostou a stále se nezastavují. Přemýšleli jste už třeba i o tom, že byste například přestali topit nebo nevyužívali tolik spotřebičů jen, abyste ušetřili co nejvíce to jde? Máme pro vás řešení, kvůli kterému se nebudete muset omezovat. Co kdyby tedy energie byla zdarma nebo alespoň téměř zdarma?

Plánovanie ekonomickej udržateľnosti v projekte so solárnymi panelmi

Existuje důvod, proč je v mnoha zemích fotovoltaika již standardem. Je to totiž výhodná investice, díky které ušetříte spoustu peněz. Systémy solárních panelů vydrží 25 let i více a každý měsíc vykompenzují většinu vašeho účtu za elektřinu. Tyto měsíční úspory se rychle sčítají: pokud dnes utratíte tři a půl tisíce korun měsíčně za elektřinu, v příštích 25 letech utratíte za elektřinu přes více než milion korun. Investicí do solární energie se tak můžete vyhnout většině budoucím výdajům za elektřinu.

Po dobu devíti měsíců v roce navíc získáte dostatek energie pro elektřinu díky slunečnímu svitu, což vám umožní být nezávislým na dodavatelích energií. Přechod na obnovitelné zdroje energie je efektivním řešením pro řešení energetické krize a zbavení se závislosti na fosilních palivech jako zemním plynu. A investujete-li při instalaci solárních panelů do baterie, můžete například ochránit vaše zařízení před výpadky proudu od dodavatele energie. Kromě toho můžete také ukládat přebytečnou energii pro použití v době nedostatku slunečního záření.

Dotace na fotovoltaiku se vyplácí až po kompletní instalaci solární elektrárny

Chcete ušetřit na energetických nákladech? Pořiďte si fotovoltaiku, radí dnes každý. Pomocnou rukou vám při pořizování mohou být státní dotace, Program Nová zelená úsporám vám může zajistit dotace od 40 tisíc do maximálně 200 tisíc korun. Mají však jednu nevýhodu – vyplácí se až zpětně. To znamená, že zákazník, který si chce zařízení pořídit, musí na začátku celou částku zajistit sám a peníze obdrží až za několik týdnů nebo měsíců.

Ale věděli jste, že fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo můžete financovat s úvěrem na bydlení nebo hypotékou? Komplikaci s dotacemi lze vyřešit jednoduše, a to financováním půjčkou. Při získání půjčky budete moci okamžitě disponovat potřebnými finančními prostředky a po instalaci zařízení začnete okamžitě šetřit peníze na energiích. Díky dotacím budou splátky pokryty, což znamená, že nebudete muset navíc zatížit rodinný rozpočet žádnými dalšími výdaji.

Díky našim partnerům z Darfin Finance Vám můžeme zařídit výhodné úvěrové financování. Naše online kalkulačka vám zdarma a okamžitě spočítá, jaká bude návratnost pořízení fotovoltaické elektrárny a jaké budou celkové náklady vzhledem k rostoucím cenám elektřiny. Tuto kalkulačku můžete využít, abyste zjistili, zda je pro vás pořízení fotovoltaické elektrárny výhodné.

Úvěr ze stavebního spoření

Tento způsob financování je rychlý a snadno dostupný, aniž by bylo nutné poskytovat zástavu nemovitosti. Dlouhodobá splatnost takového úvěru vám dává možnost snížit měsíční splátky na částku, která bude příznivá pro vaši rodinnou ekonomiku. Po obdržení dotace pak můžete tuto formu úvěru splatit jednorázovou mimořádnou platbou. Nicméně, musíte splnit podmínku bonity, což znamená, že stavební spořitelna musí vyhodnotit vaši schopnost splácet úvěr. Pro dosažení této podmínky musíte mít založené stavební spoření a spořit několik let.

Nejste-li schopni využít výše uvedenou možnost, můžete zvážit nabídky na nezajištěný nebo zajištěný spotřebitelský úvěr. Mezi různými poskytovateli se liší úrokové sazby a celkové RPSN. Proto před podepsáním úvěru doporučujeme provést malý průzkum trhu.

„Pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny vám zajistí energetickou nezávislost a osvobodí vás od placení vysokých účtů za energii. S využitím úvěru na pořízení fotovoltaiky budete schopni nahradit vaše měsíční platby za energii a po splacení úvěru za pět až sedm let, budete mít výhody fotovoltaiky k dispozici dalších zhruba dvacet let,“

Dominik Ondrůšek
 • Jak mohu ušetřit na energii s fotovoltaikou?

  Fotovoltaika vám umožní ušetřit peníze na energii tím, že vytváří elektrickou energii ze slunečního záření. Systémy solárních panelů mohou vydržet 25 let i více a každý měsíc vykompenzují většinu vašeho účtu za elektřinu.

 • Jaká je výhoda fotovoltaiky ve srovnání s tradičními zdroji energie?

  Fotovoltaika je obnovitelný zdroj energie, který vám umožňuje být nezávislý na dodavatelích energie a zároveň přispívá k ochraně životního prostředí.

 • Jaké dotace mohu získat pro instalaci solární elektrárny?

  Program Nová zelená úsporám nabízí dotace od 40 tisíc do maximálně 200 tisíc korun. Tyto dotace se však vyplácí až zpětně, po dokončení instalace.

 • Jak mohu financovat instalaci solární elektrárny?

  Instalaci solární elektrárny můžete financovat s úvěrem na bydlení, hypotékou nebo úvěrem ze stavebního spoření. Naše spolupráce s Darfin Finance vám umožní získat výhodné úvěrové financování.

 • Jak zjistím, zda je instalace solární elektrárny výhodná pro mě?

  Naše online kalkulačka vám zdarma a okamžitě spočítá návratnost pořízení fotovoltaické elektrárny a celkové náklady vzhledem k rostoucím cenám elektřiny. Tuto kalkulačku můžete využít, abyste zjistili, zda je pro vás pořízení fotovoltaické elektrárny výhodné.

 • Jaké jsou další možnosti financování, pokud nemohu využít úvěr ze stavebního spoření?

  Můžete zvážit nabídky na nezajištěný nebo zajištěný spotřebitelský úvěr. Před podepsáním úvěru doporučujeme provést malý průzkum trhu, aby jste získali nejlepší podmínky.

 • Jak dlouho trvá, než se mi vrátí investice do fotovoltaiky?

  Po splacení úvěru za pět až sedm let budete mít výhody fotovoltaiky k dispozici dalších zhruba dvacet let. Během této doby ušetřítena nákladech za energii a tím se vám investice do fotovoltaiky postupně vrátí.

 • Jaké jsou výhody investice do baterie spolu se solárními panely?

  Investice do baterie vám umožní ukládat přebytečnou energii pro použití v době nedostatku slunečního záření. Navíc můžete ochránit vaše zařízení před výpadky proudu od dodavatele energie.

 • Je možné kombinovat dotace a půjčku při financování solární elektrárny?

  Ano, je možné kombinovat dotace a půjčku. Po získání půjčky můžete začít s instalací solární elektrárny a následně po obdržení dotace splácet úvěr. Díky dotacím budou splátky pokryty, což znamená, že nebudete muset navíc zatížit rodinný rozpočet žádnými dalšími výdaji.

 • Jaký je dopad fotovoltaiky na životní prostředí?

  Fotovoltaika je ekologická a udržitelná forma získávání energie, která snižuje závislost na fosilních palivech a přispívá ke snižování emisí skleníkových plynů. Tím pomáhá chránit životní prostředí a bojovat proti změně klimatu.

Mám zájem o FVE

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin