Tepluvzdušný solární panel

V oblasti alternativního zdroje energie se ve světle současných klimatických výzev objevuje teplovzdušný solární panel jako klíčový hráč. V roce 2024 se očekávají výrazné technologické pokroky, které by mohly posunout tuto oblast na novou úroveň.

Teplovzdušný solární panel funguje na principu přeměny slunečního záření na teplo, které je pak distribuováno do interiéru budovy. Tato technologie je zvláště výhodná pro snižování nákladů na vytápění, zvláště v chladných zimních měsících.

S ohledem na stále rostoucí cenovou a environmentální náročnost fosilních paliv, se teplovzdušný solární panel stává cenným nástrojem pro každou domácnost. Jeho popularita bude pravděpodobně i v roce 2024 neustále narůstat.

Tepluvzdušný solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co je to teplovzdušný solární panel a jak funguje?

  Teplovzdušný solární panel je speciální typ solárního panelu, který využívá sluneční energii pro vytápění vzduchu. Místo toho, aby sluneční světlo měnilo přímo na elektrickou energii, jak to dělají běžné fotovoltaické panely, teplovzdušný solární panel odebírá sluneční teplo a přenáší ho do vzduchu využitím speciálního systému pro cirkulaci tohoto vzduchu. Ve firmě Mobis nabízíme moderní a efektivní teplovzdušné solární panely s nejvyšší účinností.

 • Jaké jsou výhody teplovzdušných solárních panelů od firmy Mobis?

  Teplovzdušné solární panely od Mobis nabízejí řadu výhod. Nejenže jsou vysoké kvality a nákladově efektivní, ale také mají dlouhou životnost a jsou navržené pro maximální využití sluneční energie. A co víc, poskytujeme profesionální instalaci a servis, aby byl váš panel optimálně a efektivně využíván. Pokud jde o ekologické výhody, naše panely napomáhají snížení emisí skleníkových plynů tím, že vám poskytují čistou, obnovitelnou energii.

 • Proč bych měl koupit teplovzdušný solární panel od firmy Mobis?

  Pokud si vyberete teplovzdušný solární panel od Mobis, nejenže získáte skvělý produkt za přijatelnou cenu, ale také můžete očekávat bezkonkurenční servis a odborné poradenství. Nabízíme komplexní řešení od návrhu přes instalaci po údržbu. Naše produkty jsou navrženy pro maximální efektivitu a dlouhou životnost, aby vám přinesly nejlepší návratnost investice do obnovitelných zdrojů energie. S Mobis máte jistotu, že vaše investice do zelené energie je dobrá volba.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Tepluvzdušný solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Teplovzdusný solární panel je skvělou možností pro využití obnovitelného zdroje energie. Umožňuje výrobu tepla na principu zachycení solární energie a jejího následného přeměnění na teplo. Teplo je následně využitelné pro vytápění nebo ohřev vody.

Prvním faktorem, který je nutné zvážit při plánování montáže teplovzdušného solárního panelu, je poloha nemovitosti vůči slunci. Ideální orientace zařízení je směrem na jih. Dalším důležitým aspektem je stínění solárního panelu – stromy, budovy nebo jiné překážky mohou výrazně snížit efektivitu zařízení.

Rovněž je důležité myslet na údržbu zařízení. Teplovzdušný solární panel vyžaduje pravidelné čištění a kontrolu, aby zachoval svoji vysokou efektivitu. Dále je třeba mít na paměti, že instalace systému může vyžadovat určité stavební úpravy, které mohou zvýšit původně plánované náklady.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Teplovzdušný solární panel představuje revoluční technologii využití sluneční energie pro vytápění. Utilizace slunečního záření pro ohřev vzduchu nabízí udržitelný a energeticky efektivní zdroj tepla.

V roce 2024 se očekává, že teplovzdušný solární panel bude stále více využíván v komerčních i rezidenčních budovách. Díky jeho vysoké účinnosti a příznivým ekologickým dopadům, je teplovzdušný solární panel optimální volbou pro moderní a udržitelné vytápění.

Instalace teplovzdušného solárního panelu vyžaduje odbornou přípravu a instalaci, je však důležité podotknout, že jeho provoz a údržba jsou poměrně jednoduché. Navzdory počáteční investici, teplovzdušný solární panel může přinést významné úspory nákladů na vytápění v dlouhodobém horizontu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚNová Zelená úsporám je jeden z nejvýhodnějších programů pro nákup a instalaci teplovzdušných solárních panelů. Finanční podpora tohoto programu pokrývá až 80% nákladů na nákup a instalaci panelů. Důležitým kritériem pro získání této podpory je, že vám musí být emitováno "Osvědčení o technické způsobilosti" pro váš teplovzdušný solární panel do 6 měsíců od jeho instalace.

Další možností jsou také programy RES+ a OP TAK, které nabízejí finanční podporu pro implementaci této ekologicky šetrné technologie. Pro získání dotace z těchto programů je nutné splnit konkrétní kritéria a postupovat podle stanovených pravidel. I zde je podkladem pro získání dotace Osvědčení o technické způsobilosti pro instalaci teplovzdušného solárního panelu.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024 se otevírá otázka: "Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu?" Tato otázka je klíčová pro každého, kdo uvažuje o instalaci fotovoltaické elektrárny, jelikož bez připojení by byla elektrárna schopna fungovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což by vážně omezovalo její efektivitu.

Jednou z hlavních slabin ostrovního režimu je nemožnost prodeje přebytku energie zpět do sítě, což může potenciálně ovlivnit efektivitu a návratnost investice do fotovoltaických panelů. Dále je důležité poznamenat, že kapacita distribuční sítě se může v různých lokalitách značně lišit, což následně ovlivňuje možnost připojení.

K zjištění, zda je možné se připojit k síti v konkrétní lokalitě, existuje nástroj zvaný mapa připojitelnosti, kterou poskytuje Energetický regulační úřad (ERÚ). Modře označené oblasti na mapě ukazují, že kapacita sítě je již vyčerpaná. Přesto je jedinou způsob, jak zjistit možnost připojení s 100 % přesností, podání žádosti o připojení. Tuto žádost vám mohou pomoci vyřídit odborníci na fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do teplovzdušný solární panel může být ekonomicky výhodná v závislosti na řadě různých faktorů. Prvotní náklady na instalaci a nákup můžou být vysoké, ale dlouhodobé úspory na nákladech za energii a potenciální zisky z prodeje přebytečné energie mohou tyto náklady kompenzovat.

Klíčem k posouzení výhodnosti investice do teplovzdušného solárního panelu je provedení důkladné předběžné analýzy spotřeby a cen energie. Je také důležité zohlednit další faktory, jako je poloha vaší nemovitosti, úroveň slunečního záření a typ panelu, který plánujete instalovat.

Berete-li v úvahu všechny tyto faktory, investice do teplovzdušného solárního panelu může být pro mnoho domácností i podniků moudrou ekonomickou volbou. Díky stále se zlepšující technologii a rostoucí poptávce po udržitelných zdrojích energie je pravděpodobné, že se návratnost investice do této technologie v budoucnu ještě zlepší.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při rozhodování o pořízení fotovoltaické elektrárny jsou některé aspekty naprosto klíčové. Prvním faktorem, který by měl být zohledněn, je dostatečná expozice slunci. Je to zásadní pro efektivní fungování a výkon fotovoltaických panelů. Fotovoltaické panely by měly být nainstalovány v místě, které je většinu dne vystaveno slunci, aby se vytvořil dostatek elektrické energie.

Dalším důležitým aspektem, které je třeba zvážit, je stav a velikost střechy. Obecně platí, že čím je střecha větší a s menším sklonem, tím více fotovoltaických panelů je možné na ni umístit. Důležitou roli hraje i její konstrukce a zda je střecha schopna nést váhu a zatížení panelů.

Finanční aspekt je také velmi důležitý. Investice do fotovoltaické elektrárny vyžaduje značné počáteční náklady, ale může poskytnout významné úspory na nákladech za energii v dlouhodobém horizontu. Předpovědět budoucí náklady na elektřinu může být náročné a je třeba zvážit různé možnosti financování a dotací.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin