Střídač pro fotovoltaiku

Střídač pro fotovoltaiku je klíčovou součástí jakéhokoli solárního systému. Jeho úkolem je přeměnit stejnosměrný proud, který vytvářejí solární panely, na střídavý proud, který lze využít v běžné elektrické síti.

V roce 2024 střídač pro fotovoltaiku nabízí vylepšené funkce a pokročilé technologické řešení, které zvyšují efektivitu fotovoltaických systémů. Vysoce kvalitní střídače nyní disponují také sofistikovaným softwarovým řízením s možností dálkové kontroly a odhalování případných poruch.

Při výběru střídače pro fotovoltaiku je důležité zohlednit kapacitu solárního systému, funkčnost střídače a jeho schopnost pracovat za různých klimatických podmínek. Investice do kvalitního střídače tak představuje zásadní krok na cestě k efektivnímu a dlouhodobému využití solární energie.

Střídač pro fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč je dobré zvolit střídač pro fotovoltaiku od Mobis?

  Střídač pro fotovoltaiku od naší společnosti Mobis je tou nejlepší volbou pro ty, kteří hledají kvalitu a spolehlivost. Naši střídače jsou vysoce efektivní a robustní, mají dlouhou životnost a jsou navrženy tak, aby optimálně využívaly energii z vašeho fotovoltaického systému. Jsme hrdí na to, že nabízíme nejen produkty, ale také vynikající zákaznický servis a podporu po celou dobu životnosti vašeho systému.

 • Jaký význam má střídač pro fotovoltaiku?

  Střídač je jedním z nejdůležitějších součástí fotovoltaického systému. Jeho hlavní funkcí je přeměna stejnosměrného proudu z fotovoltaických panelů na střídavý proud, který může být využit v domácnosti nebo v síti. Kvalitní střídač, jako je ten od Mobis, zajišťuje maximální efektivitu přeměny a tím umožňuje nižší energetické náklady.

 • Jaké jsou přednosti střídačů pro fotovoltaiku od Mobis?

  Naši střídače pro fotovoltaiku se vyznačují několika přednostmi. V prvé řadě je to vysoká účinnost přeměny, jež vede k optimalizaci výroby elektrické energie. Dále nabízíme široký sortiment střídačů pro různé velikosti instalací, od malých domácností po velké komerční projekty. Všechny naše střídače jsou navíc vyrobeny podle nejvyšších standardů a splňují všechny legislativní požadavky. A to vše za přijatelné ceny a s vynikající zákaznickou podporou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Střídač pro fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Střídač pro fotovoltaiku je jedním z nejzákladnějších a zároveň nejdůležitějších komponentů solární elektrárny. Jeho úlohou je převést stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů na střídavý, který lze využít v domácnosti nebo odeslat do elektroenergetické sítě.

Při výběru střídače pro fotovoltaiku je potřeba zvážit několik důležitých aspektů. Jedním z nich je jeho výkon, který by měl odpovídat celkovému výkonu vašich fotovoltaických panelů. Dále je důležitá účinnost střídače, protože od ní závisí, kolik energie získáte z vašich panelů. Kromě toho by měl střídač disponovat ochranou proti přepětí a jiným technickým nedostatkům, které by mohly poškodit vaši elektrickou instaci.

V neposlední řadě je také důležité, aby střídač pro fotovoltaiku odpovídal technickým a legislativním požadavkům dané země. Ty se mohou lišit v závislosti na místě a způsobu, jakým se elektrická energie z fotovoltaických panelů využívá. Proto doporučujeme při výběru střídače vždy konzultovat s odborníkem nebo se obrátit na renomovanou firmu, specializující se na prodej a instalaci fotovoltaických systémů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Střídač pro fotovoltaiku je kritický komponent, který převádí stejnosměrný proud generovaný solárními panely na střídavý, který je připojen k domácí nebo komerční elektrické síti. Ve většině případů je střídač také vybaven řídicím systémem, který monitoruje energetickou výrobu, optimizuje výkon a poskytuje důležitá data o výkonnosti systému pro správce.

Při výběru střídače pro fotovoltaiku je důležité zvážit několik faktorů, včetně kapacity, odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a kompatibilitě se solárními panely. Rovněž je důležité vzít v úvahu servis a údržbu daného zařízení. Dnešní střídače jsou často vybaveny inteligentními funkcemi, které automatizují procesy monitoringu a údržby, čímž snižují počet potřebných servisních návštěv a zvyšují celkovou efektivitu systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležitým aspektem při získávání dotace je kvalitní střídač pro fotovoltaiku, který je jedním z klíčových komponentů solárního systému. Střídač pro fotovoltaiku obdrží dotacionovanou cenu odvlídavající mnoho aspektů, včetně jeho výkonu, účinnosti a spolehlivosti. Pokud jde o výběr střídače pro fotovoltaiku, výběr by měl padnout na produkt, který je plně certifikován a splňuje normy a pravidla daná programem podpory.

Podmínkou pro získání dotace je, že střecha domu musí být orientovaná k jihu, musí mít sklon 20 až 60 stupňů a na střeše nesmí být stín. Parametry panelů a střídače pro fotovoltaiku musí odpovídat účelu, tedy pokrýt vlastní spotřebu domácnosti.

Overall, střídač pro fotovoltaiku je nezbytný pro fungování solárního systému a efektivní využití dotace. Důkladné plánování a vhodný výběr všech komponentů pomůže zajistit, že solární systém bude efektivní a splní všechny potřebné požadavky pro získání dotace.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny, jedním z důležitých aspektů je, zda vaše elektrárna bude připojena k distribuční síti prvovovatelem distribuční soustavy. Bez tohoto nezbytného kroku by bylo možné provozovat elektrárnu pouze v tzv. "ostrovním režimu", což znamená, že by nebylo možné prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Je také důležité vědět, že kapacita distribuční sítě se může v různých oblastech lišit a existuje nástroj, který může poskytnout přibližné informace. Jedná se o mapu připojitelnosti, kterou nabízí EGD. Díky této mapě si můžete ověřit, zda kapacita sítě ve vaší oblasti není již vyčerpána.

Nicméně, 100% přesné informace o možnosti připojení k síti získáte až po podání žádosti o připojení. Takové žádosti pomáháme pro naše zákazníky vyřizovat a zajistit tak hladký průběh připojení jejich fotovoltaických elektráren k distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny je v roce 2024 jednou z nejvýhodnějších forem ekologického investování. Náklady na instalaci solárních panelů jsou v současnosti na historickém minimu a díky stále se zvyšujícím cenám elektřiny lze očekávat rychlou návratnost investice.

Při plánování investice do solární elektrárny je důležité zohlednit nejen cenové faktory, ale také výkon a životnost jednotlivých komponentů. Klíčovým prvkem solárního systému je střídač pro fotovoltaiku, který přeměňuje stejnosměrný proud z panelů na střídavý, který lze využívat v domácnosti. Kvalitní střídač pro fotovoltaiku dokáže výrazně prodloužit životnost celého systému a optimalizovat jeho výkon.

Před investicí do solární elektrárny je vždy nutné provést důkladný výzkum a získat odbornou radu. Je třeba pečlivě zvážit všechny proměnné, včetně velikosti a umístění panelů, střídače pro fotovoltaiku a možností získání dotace. Výsledkem bude nejenom ekonomicky výhodný projekt, ale také výrazný přínos pro životní prostředí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je třeba zohlednit několik klíčových aspektů. Důležitými faktory jsou financování, umístění a velikost instalace, výběr správného vybavení a potřebné úpravy na nemovitosti.

Důležitésou také další technické aspekty jako je výběr střídače pro fotovoltaiku, který je klíčovou součástí systému. Střídač pro fotovoltaiku převede stejnosměrný proud, který generují solární panely, na střídavý proud, který můžete využít v domácnosti nebo odevzdat do sítě.

Rozhodně je však důležité získat odbornou poradu a provést detailní analýzu nákladů a výnosů projektu před rozhodnutím o investici. Vždy se ujistěte, že volíte kvalitní a spolehlivý střídač pro fotovoltaiku, protože je to klíčový prvek, který může výrazně ovlivnit výkon a životnost vaší fotovoltaické elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin