Střídač fotovoltaika

Střídač fotovoltaika je klíčovou součástí jakékoliv fotovoltaické soustavy. Střídač fotovoltaika transformuje stejnosměrný proud, který generuje solární panel, na střídavý, který je použitelný v běžné elektroinstalaci.

V roce 2024 očekáváme značný pokrok v efektivitě a odolnosti těchto střídačů. Průlom v technologii střídač fotovoltaika bude mít zásadní vliv na celkovou efektivitu a návratnost investic do solárních panelů.

Aktualizované modely budou mít lepší možnosti monitoringu a regulace, což umožní uživatelům snadno sledovat a optimalizovat výkon jejich fotovoltaické soustavy. Kvalita a spolehlivost střídačů fotovoltaika bude rozhodujícím faktorem pro budoucí vývoj trhu s fotovoltaikou.

Střídač fotovoltaika v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký je význam střídače v fotovoltaickém systému?

  Střídač hraje v systému fotovoltaiky klíčovou roli. Jeho hlavním úkolem je přeměnit stejnosměrný proud, který vytváří fotovoltaický panel, na střídavý proud používaný v běžné elektrické síti. Střídač také zajišťuje, že systém pracuje s maximálním možným výkonem. Mobis vám nabízí vysokokvalitní střídače, aby váš fotovoltaický systém fungoval conejefektivněji.

 • Proč bych měl koupit střídač pro fotovoltaiku od firmy Mobis?

  Mobis je odborník na oblast fotovoltaických systémů. Prodáváme pouze vysoce kvalitní a spolehlivé střídače, které vám poskytnou dlouhou životnost a vysoký výkon vašeho fotovoltaického systému. Díky našim expertům vám můžeme nabídnout profesionální poradenství a pomůžeme vám vybrat nejlepší střídač pro vaše potřeby.

 • Jaký typ střídače bych měl vybrat pro můj fotovoltaický systém?

  Volba správného typu střídače závisí především na velikosti a konfiguraci vašeho fotovoltaického systému. Naše široká nabídka střídačů od Mobis zahrnuje řadu modelů, které jsou vhodné pro různé velikosti a typy fotovoltaických systémů. Ať už hledáte střídač pro malý domácí systém nebo rozsáhlý komerční projekt, naši odborníci vám pomohou najít ideální řešení.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Střídač fotovoltaika v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Střídač fotovoltaika je zásadní součástí každé fotovoltaické elektrárny. Jeho hlavním úkolem je přeměna energie získané z fotovoltaických panelů na střídavý proud, který je již kompatibilní s elektrickou sítí.

Rozhodování o vhodném střídači pro vaši solární elektrárnu by mělo být založeno na několika faktorech. Důležitými faktory jsou zejména kapacita vaší fotovoltaické elektrárny, typ sítě, do které střídač zapojíte a také výrobce střídače.

Výběr správného střídače může významně ovlivnit výkonnost vaší fotovoltaické elektrárny, ale také její životnost. Proto je důležité pečlivě zvážit potřebnou kapacitu a odolnost střídače a také zvolit renomovaného výrobce s dlouhou tradicí a pozitivními recenzemi.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Střídač fotovoltaika je nezbytnou součástí solárních systémů. Slouží k přeměně stejnosměrného proudu, který produkuje fotovoltaický panel, na střídavý proud, který je kompatibilní s běžnou elektrickou sítí.

Volba správného střídače je klíčová pro optimální výkon celkového fotovoltaického systému. To znamená, že střídač by měl být vybrán na základě kapacity solárních panelů a potřebných výstupů energetického systému.

V roce 2024 očekáváme pokračující růst v oblasti fotovoltaických střídačů, jak co do technologických inovací, tak co do šíření použití v domácnostech a průmyslu. Technický pokrok nám umožňuje vytvářet menší, účinnější a spolehlivější zařízení, která jsou stále přístupnější pro běžného spotřebitele.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Zásadním prvkem při instalaci solární elektrárny je střídač fotovoltaika. Střídač je základním prvkem systému, který přeměňuje energii z panelů na střídavý proud pro využití v domácnosti. Důležitý je i kvalitní regulér, který optimalizuje výkon podle aktuálního stavu baterie a načerpává do baterií maximální možné množství energie.

Nakupovat střídač fotovoltaika je důležité u prověřených firem. Tím se můžete vyhnout možným komplikacím a nekvalitnímu zboží. Záruka a servis jsou další manžetou volby správného dodavatele. Jednotka střídače by měla být minimálně na polovinu výkonu všech panelů.

Moderní systémy dnes umožňují i propojení s chytrým měřením, takže můžete průběžně sledovat výkon své elektrárny. Také práce se střídačem fotovoltaika lze díky intuitivnímu ovládání zvládnout i laik. Při správné instalaci a nastavení vám tak solární elektrárna poskytne spousty volně dostupné energie.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V dnešní době je stále více lidí, kteří se rozhodují pro instalaci fotovoltaických elektráren. Především díky možnosti následného prodeje přebytku energie zpět do sítě. Zároveň je důležité zjistit, zda vás distributor do sítě opravdu propojí, aby jste se nestali obětí zbytečného nákladu.

Před realizací projektu fotovoltaické elektrárny je důležité ověřit dostupnost kapacity sítě, zda je možné vaši elektrárnu připojit. Nevhodné by bylo provozovat elektrárnu v tzv. ostrovním režimu, kde nejsou energie odebírány ze sítě a přebytečná produkce není prodávána zpět do sítě.

To, zda má distributor kapacitu pro připojení vaší fotovoltaické elektrárny, můžete snadno zjistit pomocí mapy připojitelnosti od EGD. Mějte ale na paměti, že 100% přesnost zjistíte až žádostí o připojení. Tuto žádost vám ochotně zařídíme a pomůžeme vám na cestě k střídači fotovoltaika, který bude plně funkční a propojený se sítí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je z ekonomického hlediska stále více atraktivní. Ceny solárních panelů stále klesají, zatímco jejich účinnost roste, což urychluje dobu návratnosti investice. Rozhodnutí o investici by však mělo být založeno na podrobné ekonomické analýze.

Střídač fotovoltaika je důležitou složkou dané investice. Ten přeměňuje stejnosměrný proud generovaný solárními panely na střídavý, který je pak možné využívat v běžné síti. Kvalita a účinnost střídače může mít zásadní vliv na výkonnost celého systému a tím i na rychlost návratnosti investice.

Při plánování investice do solárního systému je třeba zohlednit celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny a také dotační podporu. Instalační firmy mnohdy slibují velice krátkou návratnost investice, ale veškeré výstupy z těchto analýz jsou často silně orientační. Nicméně dokonce i takový odhad je důležitý pro zhodnocení výhodnosti investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před rozhodnutím investovat do fotovoltaické elektrárny v roce 2024 je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Především je nutné posoudit, zda je střecha vašeho domu dostatečně slunná, aby dosáhla efektivní produkce energie a zároveň je schopna unést váhu instalace. Dále je také potřeba porozumět technickým požadavkům a legislativním náležitostem spojeným s tímto typem investic.

Střídač fotovoltaika představuje jeden z nejdůležitějších komponentů celého systému, proto je důležité před realizací projektu pochopit, jak funguje. Střídač převádí stejnosměrný proud, který je vyroben solárními panely, na střídavý, který může být použit v domácích elektrických systémech a také prodán do veřejné sítě.

Na závěr, důkladná analýza nákladů a možných návratnosti investice je nezbytným krokem. Existuje řada dotací a dalších forem finanční podpory, které mohou značně snížit počáteční náklady a zkrátit dobu návratnosti investice do solárního systému, včetně střídače fotovoltaiky. Důkladně se informujte a využijte možnosti financování, které vám mohou pomoci zefektivnit celkové náklady a maximalizovat přínosy z vaší investice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin