Solární systémy na chatu

Solární systémy na chatu se stávají stále více populárními v roce 2024. Solární systémy na chatu jsou udržitelným řešením pro ty, kteří hledají energeticky efektivní možnosti pro své rekreační nemovitosti. Díky novým technologickým pokrokům jsou tyto systémy cenově dostupnější a efektivnější než kdy dříve.

Výhodou instalace solárního systému na chatu je možnost vytvářet vlastní energii a zároveň snížit závislost na tradičních zdrojích energie. Také je to krok ke snížení uhlíkové stopy a podpoře udržitelného rozvoje. Investice do solární technologie se může navíc dlouhodobě vyplatit díky úsporám na nákladech za energie.

Důležitý je také výběr dodavatele. Při výběru dodavatele solárního systému je důležité zvolit firmu s dlouholetou zkušeností, která nabízí kvalitní produkty a servis. Jejich odborníci vám pomohou s výběrem nejvhodnějšího systému, s jeho instalací a budou vám k dispozici i pro případnou údržbu.

Solární systémy na chatu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč investovat do solárních systémů od naší firmy Mobis pro mou chatu?

  Solární systémy na chatu od společnosti Mobis poskytují vynikající výkon a dlouhou životnost. Kombinujeme špičkové technologie a suroviny s pečlivou instalací a skvělým zákaznickým servisem. Naše solární panely jsou tedy spolehlivou, udržitelnou a výkonnou volbou pro každou chatu. Navíc solární energie umožňuje osvětlit a vytápět chatu levně a efektivně, což přináší úsporu nákladů a snížení emisí CO2.

 • Jaké jsou přínosy solárních systémů na chatu od firmy Mobis?

  Náš solární systém umožňuje generovat vlastní energii přímo na vaší chatě. Tím významně snižuje energetické náklady a zároveň přispívá k ochraně životního prostředí, neboť solární energie je čistá a obnovitelná. Solární systémy od firmy Mobis jsou navíc vysoce odolné a přizpůsobené pro těžké klimatické podmínky. S námi získáte kompletní servis včetně poradenství, instalace a údržby.

 • Jaký je postup pro pořízení solárního systému na chatu od firmy Mobis?

  Proces je velmi jednoduchý. Nejdříve se s námi spojte, abychom probral vaše energetické požadavky a provedl technický průzkum vaší chaty. Následně vám připravíme individuální nabídku na míru. Po schválení nabídky se postaráme o kompletní instalaci a uvádění do provozu. A to je vše - můžete začít využívat čistou energii ze slunce!

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární systémy na chatu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární systémy na chatu představují chytrou investici pro ty, kteří hledají efektivní a ekologický způsob, jak pokrýt své energetické potřeby. Díky výraznému poklesu cen solárních panelů za poslední roky a zlepšení v jejich účinnosti se instalace stává přístupnou i pro majitele menších objektů, jako jsou chaty a chalupy.

Při vašem rozhodování o investici do solárního systému je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Především je potřeba zhodnotit klimatické podmínky vaší lokality, jako je množství slunečního svitu během roku. Dále je třeba zohlednit velikost dostupné plochy pro instalaci panelů a vaše aktuální a budoucí energetické potřeby. Vaše rozhodnutí by mělo také reflektovat vaše dlouhodobé plány a očekávání návratnosti investice.

K dispozici je i mnoho státních a regionálních finančních pobídek pro instalaci solárních systémů na chatu, které mohou významně snížit počáteční náklady a zkrátit dobu návratnosti investice. Doporučujeme se proto obrátit na odborníky v oblasti solární energie, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace a poradenství ohledně nejlepších možností pro vaši situaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární systémy na chatu jsou stále častěji využívanou alternativou k tradičnímu způsobu získávání elektřiny. V roce 2024 se očekává další hospodářský růst v této oblasti.

Při rozhodování o instalaci solárních systémů na chatu je důležité zvážit několik faktorů. Začíná to s hodnocením střechy - její velikost, orientace a materiál jsou klíčové prvky pro úspěšnou instalaci. Nejlépe je využít odborných služeb pro prověření způsobilosti střechy.

Statika střechy je dalším důležitým aspektem, který může ovlivnit rozhodnutí o instalaci solárního systému na chatu. Zatížení panelů a konstrukcí nesmí deformovat střechu. Profesionální technické zhodnocení domu může vyřešit možné úskalí a zajistit hladký průběh instalace solárního systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární systémy na chatu jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří hledají ekologické a úsporné řešení pro své druhé bydliště. Umožňují nám snížit náklady na energii, zatímco zároveň produkujeme čistou, obnovitelnou energii.

Nákup a instalace solárních systémů na chatu mohou být finančně náročné, ovšem díky dostupným dotačním programům se stávají dostupnější. Tyto dotace mohou pokrýt část nákladů na pořízení a instalaci solárních panelů, což může výrazně snížit dobu návratnosti investice. Je důležité si ovšem podmínky pro získání dotací důkladně prostudovat.

Existují různé dotační programy pro podporu obnovitelných zdrojů energie, včetně programů RES+, OP TAK, nebo programu Nová zelená úsporám. Ten je určen pro rodinné a bytové domy a od 1.9.2024 prochází změnou. Zajímavou alternativou pro majitele chalup a chat jsou i solární systémy na chatu podporované přímo z evropských fondů.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V digitálním věku se stále více lidí rozhoduje pro investici do solárních systémů na chatu. :) Při instalaci těchto systémů je klíčové zjistit, zda vás provozovatel distribuční soustavy může ,,připojit" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což ale znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a energie ze solárních systémů na chatu by se nevyužila naplno.

Relativně přesný nástroj pro zjištění kapacity síťového připojení nabízí EGD v podobě mapy připojitelnosti. V této mapě lze jednoduše zjistit, zda již není kapacita sítě ve vašem lokalitě vyčerpána. Zákazníci mohou také požádat o určení možnosti připojení k síti, což pro ně naše společnost ráda vyřídí.

Proto je nezbytně nutné se před připojením solárních systémů na chatu ujistit, že je možné se připojit k síti. Tento krok vám umožní získat maximum z vaší investice do solárních systémů a zaručí, že vaše energie nebude zbytečně promarněna.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V dnešní době se solární systémy na chatu stávají stále oblíbenějšími díky své efektivitě a šetrnosti k životnímu prostředí. Solární panely generují elektrickou energii z nevyčerpatelného zdroje - slunce, a pomocí netradičních zdrojů energie může být výrazně uspořeno na nákladech za energie.

Ekonomika instalace těchto systémů se však liší v závislosti na specifikách konkrétního projektu. Celkový náklad na instalaci solárních systémů na chatu zahrnuje cenu za solární panely, invertory, montáž a další komponenty potřebné pro úspěšnou instalaci. Daňové úlevy a dotace, které jsou často dostupné pro tento typ instalace, mohou také výrazně ovlivnit konečné náklady a atraktivitu solárních systémů na chatu. Rovněž zvýšené ceny elektřiny mohou urychlit návratnost investice do solárního systému.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před instalací solárních systémů na chatu je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Nejprve je třeba posoudit geografickou polohu chaty a množství slunečního světla, které dostává - například, pokud je chatka obklopena stromy nebo jinými budovami, solar systém nemusí být efektivní.

Dále je důležité zvolit správný typ solárního systému. Existuje řada různých technologií, ale všechny mají své vlastní výhody a nevýhody - například, jak moc elektřiny potřebujete, jakou máte k dispozici plochu pro instalaci a jaké jsou vaše celkové energetické požadavky.

Konečně, důležité je také zvážit finanční aspekty solárních systémů na chatu. Náklady na instalaci se mohou lišit v závislosti na velikosti a typu systému, ale také je třeba vzít v úvahu náklady na údržbu a další exploatační náklady. Správně zvolený a nainstalovaný solární systém však může přinést významné úspory na nákladech za elektřinu a přispět k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin