Výkon solárních panelů

Pro rok 2024 odborníci očekávají růst výkonu solárních panelů. Rychlé technologické pokroky v oblasti fotovoltaických technologií přinášejí stále efektivnější panely, což zvyšuje jejich výkon a snižuje náklady na jejich instalaci a provoz.

Za řadu vylepšení mohou také nové materiály jako je perovskit, který zvyšuje výkon solárních panelů tím, že umožňuje zachycovat více slunečního záření. Dále, vynořující se technologie jako je tandemová fotovoltaika mohou dále zdvojnásobit výkonový potenciál.

Kromě toho, investice do výzkumu a vývoje solárních technologií jsou na vzestupu a je očekáváno, že tyto investice povedou k dalšímu zvyšování výkonu solárních panelů. Touto cestou bude pokračovat trend zvyšování efektivity a s tím souvisejícího nárůstu výkonu solárních panelů v roce 2024 a dále.

Výkon solárních panelů v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký výkon lze očekávat od solárních panelů z nabídky Mobis?

  Solární panely z naší nabídky jsou vysoce efektivní a inovativní. V závislosti na typu, velikosti a umístění instalace lze dosáhnout výkonu až do desítek kilowattů. Detailní specifikace provozních parametrů lze nalézt na našem webu nebo se na nás můžete obrátit s konkrétními požadavky a rádi Vám poskytneme individuální kalkulaci výkonu.

 • Jaký vliv má kvalita solárních panelů na jejich výkon?

  Kvalita solárních panelů má zásadní vliv na jejich výkon a efektivitu. V naší firmě Mobis nabízíme pouze produkty od předních světových výrobců, kteří se zaměřují na vývoj a výrobu kvalitních a trvanlivých solárních panelů. Díky jejich vysoké účinnosti a odolnosti vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám můžete očekávat optimální výkon po mnoho let.

 • Jak dlouho solární panely z vaší nabídky udrží svůj maximální výkon?

  Doba, po kterou solární panely udrží svůj maximální výkon, závisí na mnoha faktorech, včetně kvality panelů, podmínek, ve kterých jsou provozovány, a údržbě. V Mobis se snažíme zajistit, že naše solární panely jsou navrženy tak, aby udržely svůj výkon co nejdéle. Většina našich panelů má záruku výkonu 25 let a mnoho z nich může fungovat efektivně i mnohem déle. Poskytujeme také profesionální poradenství a podporu v oblasti údržby a péče o solární panely, aby byl jejich výkon udržován co nejúčinněji.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Výkon solárních panelů v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Výkonnost solárních panelů je jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování o investici do fotovoltaiky. Solární panely výkon nabízí široký rozsah, který závisí na technologii použité na panelech, jejich kvalitě a údržbě, stejně jako na podnebných podmínkách a orientaci elektrárny.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výkon solárních panelů, je jejich umístění. Jejich orientace směrem k jihu a úhel sklonu mohou významně ovlivnit celkový energetický výkon fotovoltaického systému.

Poslední klíčový prvek při rozhodování o investici do solární elektrárny je výběr dodavatelské firmy. Firma nejen instaluje solární panely, ale také zajišťuje jejich údržbu a servis, které jsou nezbytné pro dosažení maximálního výkonu solárních panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely výkon odráží účinnost a výrobu energie, která může být ovlivněna několika faktory, které je třeba vzít v úvahu při plánování instalace. Nejdůležitějším faktorem je orientace střechy, protože pokud je nesprávně orientována, může to negativně ovlivnit výkon solárního panelu. Velikost střechy také hraje klíčovou roli, protože na menší střechy se nevejde dostatek panelů k dosažení optimálního výkonu.

Dalším důležitým aspektem je material střechy. Některé materiály, jako je eternit, nejsou vhodné pro instalaci solárních panelů, protože mohou způsobit problémy se zatékáním po instalaci. Kromě toho je nutné zvážit také statiku střechy, protože těžké solární panely a konstrukce by mohly střechu deformovat.

Pro prověření technických aspektů vaší střechy pro instalaci solárních panelů nabízíme bezplatné technické zhodnocení domu. Náš technik posoudí veškeré aspekty, které mohou ovlivnit výkon solárních panelů, včetně velikosti, orientace a materiálu střechy, a pomůže vám učinit nejlepší rozhodnutí pro vaši instalaci fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely výkon a návratnost investice jsou stěžejní kritéria při rozhodování o instalaci fotovoltaického systému. Díky dotační podpoře může být tato investice mnohem výhodnější, než si lidé často myslí. Existuje několik dotačních programů, které mohou pomoci zkrátit dobu návratnosti, a tedy i významně snížit počáteční náklady na instalaci.

Programy podpory jako RES+, OP TAK a zejména Nová zelená úsporám jsou klíčové pro získání finanční podpory pro instalaci solárních panelů. Tato podpora pokrývá nejen náklady na samotné solární panely, ale i další související investice, jako je úprava střechy, elektroinstalace, apod. Zvlášť program Nová zelená úsporám je určený pro rodinné a bytové domy.

V rámci tohoto programu je však důležité zdůraznit, že od 1. září 2024 dojde k jeho změně. Detaily těchto změn zatím nejsou známy, nicméně je nezbytné sledovat aktuální informace a před instalací solárních panelů se důkladně informovat o podmínkách podpory. To zajistí, že maximálně využijete dostupnou dotační podporu pro zvýšení výkonu Vaší solární elektrárny.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete investovat do fotovoltaických panelů v roce 2024, je důležité se informovat, zda distributor připojí vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě. Připojení do sítě je klíčové pro optimalizaci výkonu vašich solárních panelů, neboť bez něj budete moci využívat solární panely výkon pouze v tzv. ostrovním režimu, a tedy nebudete moci prodávat příbytek energie zpět do sítě.

Při rozhodování o instalaci solárních panelů je essenciální zkontrolovat, zda je možnost připojení do sítě dostupná ve vaší lokalitě. Energetický regulační úřad (ERÚ) poskytuje mapu připojitelnosti, což je nástroj, který ukazuje aktuální kapacitu distribuční sítě a dopoví vám, zda je připojení v dané lokalitě možné. Přesto je dobré mít na paměti, že jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení do distribuční sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je stále více populární, ale mnoho lidí se ptá, zda se jejich investice do tohoto typu obnovitelné energie opravdu vyplatí. Průměrná doba návratnosti solárních panelů se dnes pohybuje přibližně od 7 do 12 let, což je i přesto, že solární panely výkon neustále zlepšují.

Přestože výroba elektřiny ze slunečního záření je ekologická, bezemisní a tichá, váš skutečný úspěch záleží na mnoha faktorech. Mezi tyto faktory patří maximální roční výkon solární elektrárny, spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpory a další. Nezanedbatelným faktorem je také dostupnost a intenzita slunečního záření, které ovlivňuje solární panely výkon.

Do výpočtu se tedy musí zahrnout mnoho proměnných, a proto je těžké dát jednoznačnou odpověď. Nicméně pokud nespoléháte pouze na teoretické výpočty, ale necháte si udělat detailní analýzu od profesionální společnosti, získáte nejpřesnější odhad výhodnosti. Tímto způsobem můžete dojít k závěru, zda se Vám investice do solárních panelů ekonomicky vyplatí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování nákupu a instalace solárních panelů je důležité zohlednit několik klíčových faktorů, zejména výkon solárních panelů. Poloha a orientace střechy, místní podnebí a roční spotřeba energie ovlivňují celkový výkon a účinnost solárního systému.

Je také nutné zvážit optimální velikost systému pro vaše energetické potřeby a úspory, které může přinést. Různé typy solárních panelů nabízí různý výkon solárních panelů, takže je důležité provést podrobný výzkum a porovnat různé možnosti.

Znát výkon solárních panelů je zásadní také pro zajištění vhodné kapacity bateriového úložiště a pro zajištění, že váš systém funguje co nejefektivněji. Zvážit byste měli také varianty financování a případné dotace na instalaci solárních panelů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin