Solární panely s baterií

V roce 2024 jsou solární panely s baterií revolučním trendem pro udržitelnou alternativní energii.

Díky technologickým pokrokem a zvýšené poptávce po čisté energii, solární panely s baterií nabízejí sofistikované, energeticky účinné a dlouhodobě stabilní řešení pro domácnosti i podniky. Tyto systémy jsou ideální pro vytváření udržitelného, nezávislého a ekonomicky efektivního zdroje energie.

Brožury, recenze a zákaznická svědectví ukazují, že solární panely s baterií jsou robustní a spolehlivé, přičemž poskytují vysokou úroveň výroby energie s minimálními náklady na údržbu. Kombinace této technologie se zelenými inovacemi a politickými stimuly způsobila, že solární panely s baterií se staly atraktivní investicí pro budoucnost.

Solární panely s baterií v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč koupit solární panely s baterií od firmy Mobis?

  Firma Mobis nabízí vysoce kvalitní solární panely doplněné o využití baterií pro skladování energie. Našim hlavním cílem je přinést našim zákazníkům energetickou soběstačnost a umožnit jim maximalizovat využití solární energie. Naše solární panely s baterií jsou navrženy tak, aby generovaly jak maximální elektrický výkon, tak také dlouhou životnost.

 • Jaké jsou výhody solárních panelů s baterií od firmy Mobis?

  Solární panely s baterií od firmy Mobis poskytují mnoho výhod. Jedná se o ekonomické řešení, které vám současně umožní snížit svou ekologickou stopu. Díky baterii můžete využívat vyrobenou energii nejen během dne, ale také ve chvílích, kdy je slunce zakryto nebo během noci. Díky našim prvotřídním solárním panelům s baterií budete moci dokonce prodávat nepotřebnou energii zpět do sítě.

 • Proč je ekologické a finančně výhodné investovat do solárních panelů s baterií od firmy Mobis?

  Investice do solárních panelů s baterií od firmy Mobis je výhodná jak z ekologického, tak z finančního hlediska. Naše solární panely využívají obnovitelný zdroj energie, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Finanční výhodnost této investice spočívá v dlouhodobých úsporách na nákladech za energie, které v průběhu doby převýší počáteční investici do solárního systému. Navíc, díky možnosti prodeje přebytečné energie zpět do sítě, můžete svou investici ještě více zefektivnit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely s baterií v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Ve světle nových trendů v roce 2024 se dostávají do popředí solární panely s baterií. Ty přinášejí možnost nejen vyrobit si vlastní elektřinu během dne, ale i uskladnit její nadbytek do baterie pro použití v noci. Tato možnost je velmi atraktivní především pro majitele rodinných domků, kteří tak mohou dosáhnout výrazných úspor na spotřebě elektrické energie.

Nicméně, investice do takového systému není malá. Při rozhodování o koupi solárního panelu s baterií je nutné zvážit nejen počáteční náklady na pořízení a instalaci systému, ale také jeho údržbu a předpokládanou dobu návratnosti. Velký význam má také kvalita samotného panelu a baterie, které mohou výrazně ovlivnit efektivitu celého systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V roce 2024 se solární panely s baterií stávají stále populárnější volbou pro domácnosti hledající alternativní zdroje energie. Nicméně, správná instalace je klíčem k jejich efektivitě, a proto je třeba vzít v úvahu některé faktory, včetně velikosti a orientace střechy, materiálu střechy a stavební statiky.

Velikost a orientace střechy jsou dva klíčové aspekty zaručující maximální výrobu energie - pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, dochází k významnému snížení energetické efektivity solárních panelů s baterií. Mimo to, materiál střechy může také ovlivnit úspěšnost instalace - některé materiály, jako je eternit, mohou být problematické pro instalaci solárních panelů.

V neposlední řadě je třeba se zaměřit na statiku střechy. Střecha musí být schopna nést váhu solárních panelů a konstrukcí bez vzniku deformací. Pro bezpečnou a účinnou instalaci solárních panelů s baterií doporučujeme využívat bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu, které provádí naši odborní technici.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely s baterií se stávají stále oblíbenějším řešením pro domácnosti, protože nabízí možnost samostatné výroby elektrické energie. Provozovatelé solárních elektráren mohou v rámci programu Nová zelená úsporám dosáhnout na dotační podporu, která může pokrýt až 90% nákladů.

V rámci změn těchto podmínek, které nastupují od 1.9.2024, se však mění i podmínky pro získání dotace na solární panely s baterií. Aktuálně platí, že pro získání dotační podpory je potřeba spolehlivý a kvalitní systém, a tak je nutné se obrátit na ověřeného dodavatele.

Pamatujte, že vytvoření projektu a následná instalace solárních panelů s baterií může trvat až několik měsíců, proto v případě zájmu o dotační podporu je důležité začít se zajímat co nejdříve. Neztrácejte čas a začněte se o svou budoucnost starat již dnes!

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Instalace solárních panelů s baterií začíná nabývat na popularitě jak u domácností, tak i u podniků. Je to způsob, jak získat nezávislost na dodavatelech energie a snížit náklady na elektrickou energii. Ale mnoho lidí se ptá, zda je možné připojit jejich fotovoltaickou elektrárnu do sítě místního distributora a zda jsou k tomu pracovníci distributora vůbec ochotni.

Připojení solárních panelů s baterií do sítě distributora je technicky možné a běžně se provádí, ale vyhovující připojení závisí na konkrétních podmínkách dané lokality. V případě přesycení kapacity sítě může dojít k tomu, že distributor nebude schopen přijmout další připojení. Takové situace je možné vyřešit buď zvýšením kapacity sítě, nebo instalací solárních panelů s baterií na stavbách, které nejsou na síť připojeny.

Aby se toto nestalo, je důležité zjistit dostupnost připojení před samotnou instalací solárních panelů s baterií. Na tuto otázku vám může odpovědět provozovatel distribuční soustavy. V případě, že kapacita sítě je již vyčerpaná, by mělo být možné upravit plány tak, aby se předešlo případným komplikacím. Vysoce doporučujeme o tuto možnost připojení požádat až poté, co si najdete spolehlivého dodavatele solárních panelů.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely s baterií se staly atraktivní alternativou k tradiční energetice, a to nejen z ekologického hlediska, ale také z ekonomické perspektivy. Otázka, zda se Vám vyplatí investovat do solární elektrárny v roce 2024, závisí na řadě proměnných, kapacitě provedení energetické náročnosti vašeho domu a velikosti disponibilní střešní plochy pro instalaci panelů.

Vždy byste měli zvážit výši počáteční investice, očekávané úspory a možnosti státních a evropských podpor. Výpočty návratnosti investice jsou sice přibližné, ale nicméně důležité pro rozhodování. I přes principiální variabilitu těchto hodnot lze říci, že solární panely s baterií se ekonomicky vyplatí, pokud plánujete zůstat v daném objektu minimálně 10 let.

Mnoho solárních panelů s baterií přináší návratnost investice v horizontu 7-12 let, což činí z nich konkurenceschopnou alternativu k tradiční energetice. Růst cen elektřiny a pokles cen za solární panely vedou k tomu, že fotovoltaický systém se stává stále lákavějším bonusem pro majitele nemovitostí. Důležitým kritériem je však nastavení legislativy a možnosti provozování nových instalací na zelenou elektřinu, což může vlivem politických rozhodnutí kolísat.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování investice do solárních panelů s baterií, je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Kompatibilita nemovitosti, dostupnost slunce a kapacitu instalace by měli být na vrcholu vašeho seznamu při přemýšlení o instalaci fotovoltaické elektrárny.

Dalším rozhodujícím faktorem je financování a návratnost investice. Investice do solárních panelů s baterií může být nákladná, ale existují různé dotace a programy, které mohou pomoci snížit počáteční náklady. Ačkoli se návratnost investice liší, v průměru může být 7-10 let.

Dostupnost a kvalita servisu je další kritickou oblastí k zvážení. Je důležité se ujistit, že poskytovatel služby má dostatečnou kapacitu a schopnost správně instalovat a servisovat vaše solární panely s baterií. Zajistěte, že poskytovatel, kterého si vyberete, nabízí vynikající záruky a servis po prodeji.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin