Solární panely ohřev vody

V roce 2024 se staly solární panely ohřev vody klíčovým prvkem v oblasti udržitelného bydlení. Jejich rostoucí popularita je důsledkem kombinace faktorů, jako jsou významné úspory energie, snížené emise skleníkových plynů a zvyšující se cenová dostupnost.

S použitím solárních panelů ohřev vody, majitelé domů a podniky mohou výrazně snížit svou energetickou náročnost a šetřit na nákladech. Kromě toho, tyto solární panely poskytují spolehlivý zdroj teplé vody po celý rok, dokonce i v obdobích vysoké spotřeby nebo nízkého slunečního záření.

Investice do solárních panelů ohřev vody je také dlouhodobě výhodná, neboť se jedná o technologii s dlouhou životností a minimálními provozními náklady. Osvojením této zelené technologie nejen zlepšíte energetickou efektivitu vaší domácnosti nebo podniku, ale také přispějete k ochraně naší planety.

Solární panely ohřev vody v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký je význam solárních panelů pro ohřev vody pro můj domov?

  Solární panely pro ohřev vody představují inovativní, ekologickou a ekonomicky výhodnou alternativu k tradičním způsobům ohřevu vody. Využitím energie slunce pro ohřev vody můžete výrazně snížit spotřebu elektřiny, což se pozitivně projeví na vašich účtech za energie. Společnost Mobis nabízí špičkové solární panely, jejichž instalace se rychle vrátí díky úsporám, které přinesou.

 • Proč bych měl zvolit solární panely pro ohřev vody od společnosti Mobis?

  Společnost Mobis je jedním z předních dodavatelů solárních panelů pro ohřev vody na trhu. Nabízíme panely nejvyšší kvality s dlouhou životností a vysokou účinností. Díky našemu profesionálnímu týmu vám garantujeme rychlou a bezproblémovou instalaci panelů, stejně jako komplexní servis a podporu. Investice do solárních panelů od Mobis vám přinese nižší náklady na energie, nezávislost na dodavatelích elektřiny a přispěje k ochraně životního prostředí.

 • Jak rychle se investice do solárních panelů pro ohřev vody vrátí?

  Doba návratnosti investice do solárních panelů pro ohřev vody se může lišit v závislosti na několika faktorech, jako je například velikost domácnosti, spotřeba vody a intenzita slunečního záření v dané lokalitě. Průměrně se však může říci, že se investice do solárních panelů od společnosti Mobis vrátí již za 3 až 6 let, díky úsporám na nákladech za energie. Navíc, s našimi solárními panely získáte bezúdržbové a dlouhotrvající zařízení, které vám bude sloužit po mnoho let.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely ohřev vody v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely ohřev vody jsou stále více upřednostňovány domácnostmi i firmami, neboť představují udržitelný a ekonomicky efektivní způsob získávání teplé vody. Důležitými faktory, které by měly být zváženy před jejich instalací, jsou orientace budovy, dostupnost slunečního světla a vaše energetické potřeby.

Při výběru solárních panelů pro ohřev vody je nutné také vzít v úvahu jejich účinnost, životnost a náklady na údržbu. Také je důležité zvolit správný typ solárního systému - solární ohřívače vody jsou obecně dvou typů: aktivní a pasivní. Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody, které je třeba zvážit.

Inovace v oblasti solárních panelů pro ohřev vody nabízejí lepší výkon a dlouhověkost, což dělá tuto investici ještě více životaschopnou. Spolu s rostoucím zájmem o udržitelné technologie, lze očekávat, že stále více lidí se rozhodne pro tuto alternativu tradičnímu způsobu ohřevu vody. Pro ty, kdo se rozhodnou pro tuto cestu, mohou nabídky od různých poskytovatelů sloužit jako užitečný nástroj při rozhodování.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely ohřev vody se stávají stále populárnějšími, s rokem 2024 je tato technologie na vrcholu. Důvodem je zvýšená dostupnost, výkonnost a snižující se pořizovací náklady. Také se stávají atraktivním řešením pro domácnosti hledající cesty k samostatné energetické soběstačnosti a snížení své uhlíkové stopy.

Místo instalace je však klíčovou otázkou. Ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů, které přeměňují sluneční energii na elektřinu k ohřevu vody. Je nutné zvážit faktory, jako je orientace a velikost střechy, materiál střechy i její statika. Například střechy vyrobené z eternitu mohou představovat komplikace pro instalaci.

Pro prověření vhodnosti vaší střechy lze využít bezplatné služby technického zhodnocení. Tyto služby pomohou rozhodnout, zda je střecha vhodná pro instalaci solárních panelů pro ohřev vody, a zajistit tak efektivní výrobu energie. Je důležité mít na paměti, že správná instalace a výběr solárních panelů jsou klíčové pro maximalizaci jejich výkonnosti a dosažení úspor v nákladech na energie.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotační podmínky pro solární elektrárny v roce 2024 se podle dostupných informací mění. Ústřední dotační program pro instalaci solárních panelů s názvem "Nová zelená úsporám", pod který spadají také solární panely ohřev vody, nabízí finanční podporu majitelům rodinných a bytových domů.

Dostupná výše dotace závisí na konkrétním instalovaném systému a jeho výkonu. Výhodou dotací je zkrácení doby návratnosti investovaných prostředků do solárních panelů na ohřev vody. Doba návratnosti se může výrazně snížit závislosti na výkonu instalovaného systému a dokonce může dosáhnout na jednotky let.

Podmínky pro získání dotace na solární panely ohřev vody je nutné detailně prostudovat u relevantních institucí. Mezi další dotace na obnovitelné zdroje patří RES+ a OP TAK. Na těchto programech se může také vyplatit aktivně participovat pro zvýšení šance na získání finanční podpory.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud zvažujete instalaci fotovoltaické elektrárny, jedním z největších rozhodovacích faktorů bude, zda vás provozovatel distribuční soustavy bude moci "připojit" do distribuční sítě. Bez tohoto kritického kroku by bylo možné spustit fotovoltaickou elektrárnu pouze v takzvaném ostrovním režimu, což značně omezuje její využití.

Situace se ale liší takřka od místa k místa, protože kapacita distribučních sítí není všude stejná. Naštěstí existuje užitečný nástroj od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) známý jako mapa připojitelnosti, která může dát představu o kapacitě sítě ve vašem konkrétním regionu.

Avšak s jistotou se možnost připojení vašeho solárního panelu ohřev vody dožvíte až pomocí žádosti o připojení. Tuto žádost rádi za naše zákazníky zpracováváme a pomáháme tak s jejich snem o vlastní fotovoltaické elektrárně.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny v roce 2024 má potenciál být velmi rentabilní, pokud zohledníte několik klíčových faktorů. Za prvé, návratnost a výhodnost takové investice záleží na celkové spotřebě elektrické energie, ceně elektřiny, dostupnosti dotační podpory a velikosti a typu navrženého systému.

I přesto, že installační firmy často slibují krátkou návratnost, je důležité připomenout, že takové předpovědi jsou často pouze orientační a mohou se lišit od skutečnosti. Naopak, pomocí důkladné ekonomické analýzy, založené na nejpřesnějších datech a předpovědích cen, můžeme vytvořit co nejpreciznější odhad výhodnosti investice do solární elektrárny.

Nicméně, i odhad je důležitý pro zhodnocení, zda se investice do solární elektrárny vyplatí. Z tohoto důvodu je důležité provést důkladný výzkum a konzultovat s odborníky před rozhodnutím o finální investici.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panely ohřev vody se stávají stále ptávali volbou pro udržitelné řešení domácností a firem na celém světě. Mají mnoho výhod, včetně snižování nákladů na energie, zvyšování hodnoty nemovitosti a omezení emisí uhlíku.

Při plánování investice do solárních panelů pro ohřev vody, je důležité zvážit několik faktorů. Tyto zahrnují dostupnost přímého slunečního světla, velikost střechy a aktuální energetické nároky domácnosti nebo podniku. Dále je také nutné zohlednit počáteční náklady na instalaci a možné úspory z dlouhodobého hlediska.

Konečně, při výběru dodavatele solárních panelů pro ohřev vody je nezbytné provést důkladný průzkum trhu. Je důležité si vybrat dodavatele, který nabízí kvalitní produkty, spolehlivou instalaci a podporu po celou dobu životnosti systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin