Solární panely na střechu

Solární panely na střechu se v uplynulých letech staly klíčovým prvkem snižování emisí a šetření energií. Kromě toho nabízí ekonomické výhody, protože snižují náklady na energii a jsou zajištěny státními dotacemi.

V roce 2024 se solární panely na střechu stanou ještě běžnějším jevem, neboť jejich cenová dostupnost roste a technologický vývoj přináší stále lepší vybavení. Pokud chcete investovat do ekologicky šetrného zdroje energie, solární panely na střechu jsou ideální volbou.

Díky solárním panelům na střechu přispíváte k ochraně životního prostředí, zároveň si můžete vychutnat nižší účty za energie. S tímto trendem je proto v roce 2024 ideální čas investovat do solárních panelů na střechu.

Solární panely na střechu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody instalace solárních panelů na střechu od firmy Mobis?

  Instalace solárních panelů na střechu vám prinese mnoho výhod. Panely od firmy Mobis jsou vysoce efektivní, šetrné k životnímu prostředí a snižují vaše měsíční náklady na energie. Navíc naši odborníci zajistí řádnou instalaci a údržbu, aby sluneční energie byla využita co nejefektivněji. Díky těmto výhodám je investice do solárních panelů skvělou investicí do budoucnosti.

 • Jaké je očekávané trvání solárních panelů na střechu od firmy Mobis?

  Solární panely na střechu od firmy Mobis jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, díky čemuž mají dlouhou životnost. S pravidelnou údržbou mohou fungovat více než 25 let. Navíc naše společnost nabízí rozsáhlou záruku, což znamená, že v případě jakýchkoliv problémů s vašimi panely nám můžete jednoduše zavolat.

 • Jaké jsou možnosti financování solárních panelů na střechu od firmy Mobis?

  Věděli jste, že výkonné solární panely na střechu od firmy Mobis jsou cenově dostupné pro každého? Nabízíme různé možnosti financování, včetně půjček s nízkým úrokem a pronájmu za výhodné ceny. Naše týmy jsou k dispozici, aby vám pomohly najít nejlepší řešení, ať už pro vaši domácnost nebo podnikání. Ušetřete na nákladech na energii a zvýšte hodnotu své nemovitosti s Mobisem.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely na střechu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Orientace střechy: Solární panely na střechu by měly být umístěny převážně na jih, aby plně využily slunce během dne. V našich zeměpisných šířkách je také vhodné panel orientovat pod úhlem 30-35 stupňů.

Stíny: Stínování je jedním z největších nepřátel solárních panelů. I malý stín může způsobit velké snížení výkonu. Proto je důležité, aby střecha, na kterou plánujete instalovat solární panely, nebyla zastíněna okolními budovami, stromy nebo jinými objekty. Je také potřeba zohlednit možný růst stromů a výstavbu v okolí, která by mohla v budoucnu solární panely zastínit.

Dostupnost slunce: Ačkoliv solární panely na střechu mohou vytvářet elektřinu i za oblačného počasí, jejich efektivita se zvyšuje s množstvím dostupného slunečního světla. Proto je důležité zvážit množství slunečního světla, kterému je vaše střecha vystavena. Střechy na jihu a západu obvykle dostávají nejvíce slunce.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V roce 2024, nainstalování solárních panelů na střechu bude stále populárnější, ale existuje několik kritérií, která musí vaše střecha splňovat, aby byla pro instalaci vhodná.

Prvním faktorem, který je třeba zvážit, je velikost střechy. Pokud je střecha příliš malá, nemusí se na ni vejít dostatek solárních panelů a není tedy vhodná pro instalaci. Dalším důležitým faktorem je orientace střechy; pokud je špatně orientovaná, může to ovlivnit potenciální výrobu energie z fotovoltaiky.

Další klíčový aspekt je typ materiálu použitého na střeše. Eternitové střechy mohou po instalaci panelů způsobit problémy se zatékáním, což je důvod, proč některé instalatérské firmy takové střechy odmítají. Poslední (& ale neméně důležitou) věcí, kterou je třeba zohlednit, je statika střechy; panelům a konstrukcím musí být střecha schopna odolat. Jde-li o potřebnou technickou prověrku střechy, nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci programu Nová zelená úsporám lze získat dotaci na instalování solárních panelů na střechu až do výše 200 000 Kč. Solární elektrárna pak může být spojena s akumulační technologií, přičemž v tomto případě je možné dosáhnout na podporu až do výše 50 000 Kč.

Podmínkou pro získání dotace je, že střešní solární panely na střechu budou instalovány odbornou firmou a zároveň bude proveden energetický audit objektu. Kromě toho je nutné dodržet minimální výkon fotovoltaického systému a budoucí vlastník musí být majitelem nemovitosti, na které solární panely na střechu instaluje.

Solární panely na střechu jsou dlouhodobou investicí, pro kterou se nyní nabízí velmi výhodné podmínky díky zmíněným dotačním programům. Proto nyní je ideální čas s touto investicí začít.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Solární panely na střechu můžou být skvělou investicí pro životní prostředí a vaši peněženku, ale je důležité zjistit, zda je možné váš systém připojit do distribuční sítě. Protože bez připojení by bylo možné využívat energii jen pro vlastní spotřebu a neprodávaly by se přebytky energie zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší míst od místa, takže je důležité prověřit možnost připojení v místě, kde plánujete instalovat solární panely na střechu. Energetický regulační úřad (ERÚ) nabízí nástroj, který se nazývá mapa připojitelnosti, a který vám může dát představu o tom, zda je kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána.

Avšak nejlepší způsob, jak zjistit s jistotou, zda je možné připojit vaše solární panely na střechu do sítě, je podat žádost o připojení k distribučnímu systému. Pokud jste naším zákazníkem, tuto žádost za vás vyřídíme a zajistíme hladký proces připojení vašeho systému k elektrické síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V roce 2024 ekonomická návratnost instalace solárních panelů na střechu zůstává klíčovou otázkou pro potenciální investory. Významné faktory, které ovlivňují hospodářský přínos, zahrnují individuální spotřebu elektrické energie, aktuální cenu za elektrickou energii, dostupné dotace a parametry konkrétní solární instalace.

Některé firmy působící na trhu slibují krátkou dobu návratnosti investice do solárních panelů na střechu, avšak vždy je důležité si uvědomit, že takové předpovědi jsou často orientační. Při vyhodnocování ekonomického přínosu budoucí solární elektrárny je nezbytné provést podrobnou a realistickou ekonomickou analýzu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro externího experta nebo jste schopni takovou analýzu provést sami, je důležité mít před očima všechna klíčová data.

I přesto se analýza návratnosti investice do solárních panelů na střechu jeví jako náročný úkol, neměli byste ji přehlížet. Výsledky analýzy Vám poskytnou významný podklad pro rozhodnutí o investici. Dokázat předvídat výhody a slabiny budoucího projektu může být klíčové pro úspěšnou realizaci investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při rozhodování o investici do solárních panelů na střechu je důležité zohlednit několik faktorů. Zaprvé, musíte provést technickou analýzu nemovitosti - je střecha dostatečně velká a slunná, je konstrukce střechy vhodná pro tuto instalaci? Dále je třeba posoudit ekonomické aspekty, jaký rozpočet máte k dispozici a jaká je očekávaná návratnost investice.

Dalším klíčovým bodem je legislativní prostředí. V roce 2024 mohou platit určité zákony nebo dotace pro majitele solárních panelů na střechu, které by mohli sloužit jako finanční motivace pro instalaci. Po technickém a ekonomickém zhodnocení je tedy nutné se obrátit na odborníka nebo právníka prostřednictvím institucí seznámených s aktuálními zákony a regulacemi.

Na závěr, při rozhodování o investici do solárních panelů na střechu by měl být zvažován také ekologický dopad. Solární energie je čistá, obnovitelná a spolehlivá technologie, která může snížit emise skleníkových plynů vaší domácnosti a také výrazně snížit náklady na energie. Nezapomeňte, že investice do solární energie není jen o penězích, ale také o péči o naši planetu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin