Solární panely na balkon

Solární panely na balkon se stávají v roce 2024 stále oblíbenějšími. Tento trend v sobě spojuje snahu o úsporu energie a využívání obnovitelných zdrojů energie přímo v místě bydlení.

Výhodou solárních panelů na balkon je snadná instalace a možnost nezávislosti na dodavateli elektrické energie. Díky kompaktním rozměrům se solární panely na balkon vejde i na malé plochy.

S přibývajícími technologickými pokroky a rostoucí poptávkou se očekává další snížení nákladů na solární panely na balkon. Tak se stává čistá a obnovitelná energie dostupná pro širokou veřejnost.

Solární panely na balkon v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych si měl vybrat solární panely na balkon od firmy Mobis?

  V MOBISu vyrábíme a distribuujeme solární panely nejvyšší kvality. Naše solární panely na balkon jsou navrženy tak, aby optimalizovaly příjem slunečního světla a maximálně snížily energetické náklady. Kromě poskytnutí vysoké účinnosti, splňují také nejpřísnější normy bezpečnosti. Ať už máte malý nebo velký balkon, jsme schopni nabídnout vám řešení na míru, které splní vaše energetické potřeby.

 • Jaké jsou výhody solárních panelů na balkon od firmy Mobis?

  Výhody využití solárních panelů na balkon od firmy Mobis jsou četné. Zaprvé, nabízíme vysoce kvalitní solární panely, které vyrábí maximální množství energie i v obdobích nižšího slunečního záření. Zadruhé, náš důraz na vysoce kvalitní zákaznický servis zahrnuje rychlé dodání a instalaci, stejně jako podporu v případě jakýchkoliv dotazů nebo potřeb po prodeji. Nakonec se setkáte s výrazným snížením vašich energetických nákladů. S našimi solárními panely na balkon začnete okamžitě šetřit peníze tím, že vyrábíte vlastní energii.

 • Jaké jsou klíčové faktory, které bych měl zvážit při výběru solárních panelů na balkon?

  Při výběru solárních panelů na balkon je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Tyto faktory zahrnují kvalitu a výkon panelů, možnosti instalace, zákaznický servis a cenu. V MOBISu vám nabízíme nejlepší ve všech těchto oblastech. Naše solární panely na balkon jsou vysoce efektivní a dlouhotrvající, jednoduché na instalaci a jsou podporovány naším silným týmem zákaznické podpory. Navíc je nabízíme za konkurenceschopné ceny, takže můžete získat vysoký výkon za skvělou hodnotu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely na balkon v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely na balkon jsou efektivní řešení pro všechny, kdo hledají alternativní zdroj energie pro vlastní bydlení. Zastřešení balkonu solárními panely může snížit náklady na energii a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Při rozhodování je však důležité vzít v úvahu polohu balkonu, velikost panely a regulační předpisy dané lokalitě.

Před instalací solárních panelů na balkon je nutné zjistit pravidla dané oblasti a získat potřebná povolení. Nezapomeňte, že k instalaci solárních panelů je nezbytná správná orientace na slunce a dostatečná mocnost, aby panely poskytly potřebný výkon.

Při rozhodování o instalaci solárních panelů na balkon je tedy potřeba zvážit několik faktorů, včetně nákladů, možné úspory energie a místního regulation. Zařízení na balkoně jsou výhodná ve městech, kde nejsou k dispozici větší plochy pro instalaci solárních panelů. Zároveň nezapomeňte, že investice do solárních panelů je investicí do budoucnosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Rok 2024 přinesl nový rozměr využití obnovitelné energie: solarni panely na balkon. Tato alternativa využívá dostupný prostor a světlo na balkonech pro výrobu čisté energie. Zároveň tato varianta usnadňuje překonání omezení týkajících se velikosti, orientace nebo materiálu střechy.

Při výběru solarni panelů na balkon je důležitévzít v úvahu několik faktorů jako jsou velikost balkonu, množství přímého slunečního světla a typy panelů pro balkonové zavěšení. Většina dodavatelů alternativních energetických systémů poskytuje bezplatné konzultační služby ohledně potenciální instalace a zhodnocení místa.

Instalace solarni panelů na balkon může maximalizovat efektivitu energie a minimalizovat spotřebu fosilních paliv. Pokud se rozhodnete pro tuto volbu, budete zároveň přispívat k udržitelnosti životního prostředí a k tvorbě čisté energie pro budoucí generace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Rádi Vám představíme možnosti, jak získat dotační podporu na solární elektrárnu v roce 2024. Důležité je podotknout, že šance na úspěšné získání dotace se zvyšují s důkladnou přípravou a znalostí podmínek dotace.

Prvním krokem je vybrat si vhodný dotační program. Mezi nejznámější patří RES+, OP TAK nebo program Nová zelená úsporám, který je konkrétně určen pro podporu instalace solárních panelů na rodinných a bytových domech. Je důležité si uvědomit, že každý dotační program má své specifické podmínky a ty se mohou od 1.9.2024 měnit.

Důležitým faktorem pro získání dotace je také kompetentní projektová dokumentace a solární panely na balkon musí splňovat všechny technické normy a standardy. Je proto nezbytné se o dotačních programech dozvědět co nejvíc informací a připravit se na proces žádosti o dotaci důkladně.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Přemýšlíte o instalaci fotovoltaické elektrárny, ale nejste si jisti, zda vás provozovatel distribuční sítě "připojí"? Jste na správném místě. Ujistěte se, že se vám odpovídá na tuto pálenou otázku.

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je kritický krok pro její provoz. Bez připojení by aplikace, jako jsou solární panely na balkon mohly fungovat pouze v ostrovním režimu, což by znamenalo, že by byly "odříznuty" od sítě a nemohly by prodávat přebytek energie zpět do sítě.

Důležitým faktorem je kapacita distribuční sítě v určité oblasti. Pro online ověření této informace můžete využít nástroj od EGD nazývaný mapa připojitelnosti. Tento nástroj vám přibližně ukáže, zda je kapacita sítě ve vaší oblasti již vyčerpaná. Ale pro 100% jistotu je nutné podat žádost o připojení, což za vás můžeme zpracovat my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely na balkón se stávají stále oblíbenější volbou pro výrobu elektrické energie. Jsou to ideální prostředky k získání udržitelné a ekologické energie přímo v komfortu vašeho domova.

Investice do solárních panelů na balkón se mohou rychle vyplatit díky úsporám na nákladech za elektřinu. Nicméně, návratnost investice se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou místo instalace, místní ceny elektřiny a dostupnost slunečního svitu.

Navzdory všem těmto proměnným, solární panely na balkón jsou v roce 2024 skvělou investicí pro ty, kteří hledají udržitelné a finančně výhodné řešení pro výrobu energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je klíčové zvážit několik základních faktorů. Prvním z nich je geografická poloha nemovitosti a orientace střechy směrem k slunci, která má vliv na efektivitu a výkonnost solárních panelů.

Druhou záležitostí, kterou je důležité vzít v úvahu, jsou právní a regulativní aspekty dané lokality. Instalace solárních panelů na balkon nebo jiný objekt může vyžadovat stavební nebo jiné povolení, což může způsobit dodatečné náklady a časové zdržení.

Závěrem je také důležité posoudit finanční aspekty dané investice. Náklady na instalaci solárních panelů, potenciální dotace a státní podpory, stejně jako návratnost investice, jsou zásadním faktorem při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny, včetně solárních panelů na balkon.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin