Solární panely k bazénu

V roce 2024 se solární panely k bazénu stávají stále atraktivnějším způsobem využití obnovitelné energie k ohřevu vody. Trend je jasný - tato technologie nabízí ekonomické a ekologické přínosy, přičemž umožňuje majitelům bazénů snížit provozní náklady a zároveň snižovat emise uhlíku.

Konkrétně umožňují solární panely k bazénu využít energii slunce k ohřevu vody v bazénu, což eliminuje potřebu využívání tradičního, mnohdy neekologického zdroje tepla. Díky pokroku v technologii, se solární panely pro bazény stávají efektivnější a cenově dostupnější.

Investice do této technologie tak nyní nabízí rychlou návratnost spolu s dlouhodobými úsporami. Ať už jde o malé domácí bazény, nebo velké komerční plavecké komplexy, výběr solárních panelů k bazénu je inteligentní a udržitelnou volbou pro rok 2024 a nadcházející léta.

Solární panely k bazénu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak mohou solární panely od Mobisu přispět k efektivnímu vytápění mého bazénu?

  Solární panely od společnosti Mobis jsou designovány tak, aby využívaly energii slunce pro vytápění vody v bazénu. Tím může dojít ke snížení energetických nákladů a prodloužení sezóny využití bazénu. V našem sortimentu naleznete různé modely solárních panelů, které se hodí pro různé typy a velikosti bazénů.

 • Proč bych měl zvolit solární panely k bazénu od společnosti Mobis?

  Mobis je firma, která je známá svou odborností a kvalitním servisem. Naše solární panely jsou efektivní, trvanlivé a snadno se instalují. Kromě toho naše firma nabízí i komplexní služby - od konzultací a plánování až po instalaci a údržbu. Naše dlouhodobě spokojení zákazníci jsou důkazem naší odbornosti a kvality servisu.

 • Jaký je návratnost investice do solárních panelů k bazénu od Mobisu?

  Náklady na pořízení a instalaci solárních panelů k bazénu se mohou lišit v závislosti na mnoha faktorech, včetně velikosti a typu bazénu. Avšak díky tomu, že solární panely od společnosti Mobis výrazně snižují náklady na energii pro vytápění bazénu, je návratnost investice obvykle velmi rychlá. Pro více detailní kalkulaci návratnosti vám naši odborníci rádi pomohou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely k bazénu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely k bazénu se stávají stále oblíbenější a v roce 2024 budou pravděpodobně nezbytností pro všechny majitele bazénů, kteří chtějí šetřit na nákladech za energii a současně chránit životní prostředí.

Prvním faktorem, který je třeba zvážit, je dostupnost slunce. Pokud je vaše lokalita obvykle zastíněná, solární panely k bazénu nemusí být nejefektivnější volbou. Mějte na paměti, že solární panely vyžadují přímé slunce pro výrobu energie.

Dalším faktorem, který by měl být zvážen, je velikost vašeho bazénu. Solární panely k bazénu by měly být dostatečně velké na to, aby byly schopny zahřát celý objem vody v něm. Zvažte také, zda máte dostatek místa pro jejich instalaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely k bazénu jsou v roce 2024 stále populárnější volbou pro udržitelné vytápění bazénů a také pro snížení nákladů na energii. Kromě toho, že tato možnost má výrazný pozitivní dopad na životní prostředí, také umožňuje vlastníkům domů a bazénů úspory v řádu tisíců korun ročně.

Při uvažování o instalaci solárních panelů k bazénu je důležité zvážit několik faktorů, které by mohly ovlivnit efektivitu systému. Orientace a velikost střechy, materiál střechy a její statika jsou klíčové aspekty, které je třeba vzít v úvahu při plánování instalace. Bez správné velikosti a orientace střechy nemusí být systém dostatečně efektivní a následně tak nebude schopen generovat dostatek tepla pro vytápění bazénu.

Vzhledem k jednotlivým specifikům každé střechy je nejvhodnějším řešením vyhledání odborné pomoci pro zhodnocení vaší situace a možností. Profesionálové poskytnou veškeré potřebné technické zhodnocení a doporučí nejoptimálnější řešení instalace solárních panelů k bazénu na Vaší střeše. Tímto způsobem můžete maximalizovat výhody, které tyto systémy nabízejí, a zároveň minimalizovat jakékoliv potenciální nevýhody nebo rizika.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dosáhnete na dotační podporu na solární elektrárnu? v roce 2024 se jeví jako otázka s pozitivní odpovědí. Díky dotacím na fotovoltaiku vám Vaše investice do solárních panelů k bazénu přinese rychlý návrat investice a motivační stimuli Government.

Existují různé dotační programy pro podporu obnovitelných zdrojů energie, včetně těch, které podporují solární panely k bazénu. Mezi tyto programy patří například RES+, OP TAK, a pro rodinné a bytové domy je tu Nová zelená úsporám. Je důležité si uvědomit, že počínaje 1. zářím 2024 budou některé z těchto programů podléhat změnám.

Před investicí do solárních panelů k bazénu je nezbytné podrobně prostudovat podmínky pro získání dotací k fotovoltaice. Tímto způsobem se můžeme ujistit, že naše investice přinese maximální výnosy a přispěje k ochraně životního prostředí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v roce 2024, jedním z klíčových aspektů je otázka připojení vaší elektrárny do distribuční sítě. Bez oprávnění od distributora může být vaše elektrárna omezena jen na ostrůvkový režim, to znamená, že nebudete schopni prodat přebytečnou energii zpět do sítě.

V České republice, kapacita pro připojení se liší v závislosti na lokalitě. Užitečným nástrojem pro zjištění připojitelnosti je takzvaná mapa připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Modrá barva na mapě ukazuje oblasti, kde je kapacita sítě již naplněna.

Finální odpověď na otázku, zda vám distributor povolí připojení vaší fotovoltaické elektrárny do sítě, však zjistíte až po podání žádosti o připojení. Důležité je také zdůraznit, že bezproblémový průběh celého procesu může zajistit specializovaná firma.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely k bazénu mohou být ekonomicky výhodnou investicí v roce 2024. Značné úspory na nákladech za vytápění, dlouhá životnost a ekologický přínos jsou hlavními výhodami solárního vytápění bazénů.

Při koupi solárních panelů k bazénu je důležité zvážit celkové náklady na jejich pořízení a instalaci, včetně výpočtu plánovaných úspor. Vzhledem k rostoucím cenám energií se investice do solárního vytápění bazénu může vrátit během několika let.

Nicméně, je třeba pečlivě sledovat trh a využívat nabídek od renomovaných dodavatelů. Ačkoli náklady na pořízení solárních panelů k bazénu mohou být vyšší, dlouhodobě se investice může vyplatit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaická elektrárna je značnou investicí, kterou je potřeba důkladně zvážit, než se do ní pustíte. V první řadě je třeba zjistit, jaká je orientace a sklon střechy, kvalita slunečního záření v dané lokalitě, možnosti připojení k elektrické síti a finanční návratnost investice.

Navíc je důležité se pozorně podívat na stávající legislativu v oblasti fotovoltaiky a zjistit, jaké jsou možnosti dotací a daňových úlev. Při výběru dodavatele je třeba vybírat pečlivě a ověřovat referencemi a certifikáty, protože jakákoli závada nebo nekvalitní instalace může výrazně snížit výkon a životnost fotovoltaické elektrárny.

Rovněž stojí za to zamyslet se nad možností instalace solárních panelů k bazénu. Tyto panely mohou využívat přebytečnou elektrickou energii pro ohřev vody v bazénu, čímž odpadá potřeba dalšího zdroje tepla. To může být výhodné zejména pro majitele nemovitostí s bazénem, kteří plánují instalovat fotovoltaickou elektrárnu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin