Solární panely do zásuvky

Solární panely do zásuvky představují revoluční řešení pro udržitelnou energetickou samostatnost každé domácnosti. Funkce těchto zařízení zahrnují transformaci energie získané ze slunce přímo do elektrické sítě domácnosti.

Inovace v oblasti solárních panelů do zásuvky v posledních letech umožnily jejich jednoduché připojení přímo k běžným zásuvkám, což usnadňuje jejich používání a instalaci. Z tohoto důvodu se stávají atraktivním řešením pro mnoho domácností, které hledají způsoby, jak snížit své energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Touto technologií lze dosáhnout vysoké efektivity a energetické nezávislosti, což dělá solární panely do zásuvky stále oblíbenějšími. Potenciál pro budoucí růst a vývoj v této oblasti je obrovský a očekává se, že v následujících letech bude jejich popularita nadále růst.

Solární panely do zásuvky v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak fungují solární panely do zásuvky od Mobis?

  Solární panely do zásuvky od společnosti Mobis jsou jednou z nejpokročilejších technologií na trhu. Principem fungování je přeměna sluneční energie na elektřinu, kterou můžete okamžitě použít pro napájení vašich elektrických spotřebičů. Panele jsou navrženy tak, aby byly jednoduše připojitelné do běžné zásuvky, čímž si zjednodušujete instalaci a používání.

 • Jaké jsou výhody použití solárních panelů do zásuvky od Mobis?

  S využitím solárních panelů do zásuvky od firmy Mobis získáte řadu výhod. Nejenže snížíte svou energetickou náročnost a tím šetříte na nákladech za elektřinu, ale také přispějete ke snížení emisí CO2. Naše panely jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které zaručují dlouhou životnost a efektivní výkon. Díky snadné instalaci do běžné zásuvky nemusíte řešit komplikované kabelové propojení a můžete je využívat kdekoliv tam, kde je přístup ke slunci.

 • Proč bych měl zvolit solární panely do zásuvky právě od Mobis?

  Společnost Mobis je lídrem v oboru fotovoltaických technologií a naše solární panely do zásuvky jsou výsledkem let výzkumu a vývoje. Oproti konkurenci nabízíme nejen vysokou kvalitu a výkon, ale také skvělý servis. Jsme tu pro vás již od prvního kontaktu, přes instalaci až po následnou podporu. Využít solární energii nikdy nebylo jednodušší a my vám ukážeme, jak na to. Zvolte Mobis a připojte se k tisícům spokojených zákazníků, kteří krok za krokem mění svět k lepšímu díky solární energii.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely do zásuvky v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely do zásuvky jsou jednou z nejnovějších trendů v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Toto řešení je unikátní kombinací tradičních fotovoltaických panelů a měniče napětí, který převádí solární energii přímo do zásuvky, což umožňuje efektivnější využití vyrobené energie.

Při plánování investic do solárních panelů do zásuvky je důležité zvážit několik faktorů. Jedním z nich je například orientace a poloha vašeho domu, jelikož ideální je mít střechu orientovanou na jih a bez stínů. Dále je potřeba myslet na výkon solárních panelů, kapacitu akumulátoru a možnosti připojení k síti.

Rovněž je důležité zvolit kvalitní instalační firmu, která nabízí služby od konzultace až po realizaci a následný servis. Při výběru solárních panelů do zásuvky rozhodně doporučujeme věnovat pozornost i zárukám a možnostem financování. Nezapomínejte, že investice do solárních panelů je dlouhodobou záležitostí a měla by se projevit i ve zvýšení hodnoty nemovitosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely do zásuvky jsou inovativním řešením pro získání čisté energie přímo z přírody. Tyto panely lze jednoduše připojit k běžné elektrické zásuvce v domácnosti, čímž se obnovitelná energie z panelu plynule integruje do systému domácnosti, snižuje energetické náklady a výrazně přispívá k ochraně životního prostředí.

Při volbě solárních panelů do zásuvky je důležité zvážit několik faktorů, mezi které patří například velikost a orientace střechy, materiál střechy a její statika. Ne každá střecha je ideální pro instalaci těchto panelů - pokud je příliš malá, mohou být omezeny možnosti umístění panelů, zatímco špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit výrobu energie.

Kvalita materiálu střechy také hraje významnou roli, protože některé materiály, jako je eternit, nejsou pro instalaci solárních panelů do zásuvky ideální. Rovněž je důležité brát v úvahu i statiku střechy, aby instalace panelů nepoškodila její strukturu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely do zásuvky se staly dostupným řešením pro ekologické vytápění, avšak mnohé domácnosti zápasí s financemi na jejich pořízení. Proto je k dispozici široká paleta státních a regionálních dotací, které mohou náklady na pořízení solární elektrárny výrazně snížit.

Hospodaření s těmito dotacemi a využití té správné, však vyžaduje podrobné studium jejich podmínek a pravidel. Nová zelená úsporám je jedním z hlavních státních podpůrných programů, který poskytuje dotační podporu na solární panely do zásuvky pro rodinné a bytové domy. Tento program se však od 1. září 2024 mění.

Mezi další dotace patří například programy RES+ a OP TAK, které také poskytují finanční podporu na využití obnovitelných zdrojů, včetně solárních panelů. Díky existenci těchto programů, by mohla být doba návratnosti Vaší investice do solárních panelů výrazně kratší.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V době rostoucího zájmu o obnovitelné zdroje energie přicházejí mnozí zákazníci s dotazem, zda je možné připojit jejich fotovoltaickou elektrárnu do distribuční sítě. Solární panely do zásuvky můžete připojit buď v ostrovním režimu, kdy jsou odříznuty od sítě, nebo je můžete nechat připojit do distribuční sítě. Připojení solárních panelů do zásuvky k distribuční síti umožňuje prodej přebytku energie zpět do sítě.

Mapa připojitelnosti je nástroj, který umožňuje zjistit, zdali je kapacita distribuční sítě v dané lokalitě již naplněna. Modré části mapy značí oblasti, kde je kapacita sítě již vyčerpaná, zatímco ostatní oblasti ukazují, kde je možné solární panely do zásuvky ještě připojit.

Nicméně, konečnou jistotu o možnosti připojení vašich solárních panelů do zásuvky získáte až po podání žádosti o připojení. Tuto žádost lze vyřešit prostřednictvím distributora, který tuto službu poskytuje svým zákazníkům.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solárních panelů do zásuvky v roce 2024 může být ekonomicky výhodné. Cena elektřiny neustále stoupá, zatímco cena instalace panelů se snižuje, což vede k rychlejší návratnosti investice.

Nicméně, důležitou roli hraje také dotační podpora a celková spotřeba elektrické energie. Odhad návratnosti investice do solárních panelů do zásuvky je mnohdy velmi orientační a měl by být vždy zohledněn při zhodnocení investice.

Výhodnost takové investice lze nejlépe posoudit pomocí ekonomické analýzy, která je založena na nejpřesnějších datech a předpovědích cen. I přesto se však jedná o pouhý odhad, který je nezbytný při zhodnocení ekonomické výhodnosti solárních panelů do zásuvky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny vyžadují zvážit následující faktory. Více než jen cenovou nabídku, je třeba se zaměřit na vyhodnocení energetické spotřeby, pozice objektu, sklon a orientaci střechy k slunci.

Dále je nutné posoudit kvalitu fotovoltaických panelů a invertoru, což jsou klíčové prvky pro dlouhodobý výkon a životnost systému. Mechanické a elektrotechnické nároky, stejně jako legislativní požadavky a možnosti dotací či úvěrů, rovněž ovlivňují rozhodování o investici.

Jednou z alternativ mohou být solární panely do zásuvky, které poskytují výhody jako jednoduchá instalace a velká flexibilita, ale také mají omezení týkající se kapacity a efektivity. Před rozhodnutím o investici do solárních panelů do zásuvky je tedy také nutné jejich charakteristiky a možnosti pečlivě prověřit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin