Solární panely do oken

V roce 2024 se solární panely do oken staly hlavním trendem v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Jejich jedinečný design umožňuje využívat přírodní světlo pro generování energie, aniž by narušoval výhled z oken.

Technologie za solárními panely do oken je inovativní. S využitím průhledných solárních buněk jsou tyto panely schopné absorbovat světlo a proměnit ho v energii, přičemž stále umožňují průhlednost skla.

Díky jejich efektivitě a estetickému designu je očekáván další růst popularity solárních panelů do oken i v následujících letech. Tyto panely představují skvělou alternativu k tradičním solárním panelům a přispívají k větší udržitelnosti a energetické efektivitě budov.

Solární panely do oken v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat solární panely do oken od Mobis?

  Mobis je přední poskytovatel řešení pro solární energii na českém trhu. Naše solární panely do oken jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí snížit svůj ekologický dopad a zároveň ušetřit na energii. Panely jsou designově velmi atraktivní a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních, odolných a energeticky efektivních materiálů.

 • Jak fungují solární panely do oken od Mobis?

  Solární panely do oken od Mobis jsou výsledkem inovativní technologie, která umožňuje snadnou instalaci a efektivní sběr sluneční energie. Tyto panely jsou umístěny přímo na okenní sklo, kde zachycují sluneční svit a přeměňují ho na elektrickou energii. Takto vyrobená energie může být využita k provozu vašich domácích spotřebičů nebo pro ohřev vody, což vede k významnému snížení vašich energetických nákladů.

 • Jaké jsou výhody solárních panelů do oken od Mobis?

  Výhody solárních panelů do oken od Mobis zahrnují především snížení energetických nákladů a ekologickou šetrnost. Tyto panely jsou navíc velmi disktrétní a esteticky přitažlivé, což z nich činí skvělý doplněk pro jakýkoliv domov nebo komerční objekt. Jsou vysoce flexibilní a lze je instalovat na jakékoliv okno bez nutnosti složitých a nákladných stavebních úprav. Navíc, u Mobis nabízíme také komplexní servis a podporu, takže se můžete spolehnout na to, že vám pomůžeme s instalací a údržbou panelů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely do oken v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely do oken představují moderní a neobvyklou formu získávání energie z obnovitelných zdrojů. Patří mezi nejnovější trendy v oblasti fotovoltaických řešení, přičemž jejich hlavní předností je minimalizace prostorových nároků.

Tento inovativní způsob využití solární energie spočívá v umístění speciálně navržených solárních panelů přímo na okna. Nejenže tak stávající plochy budov slouží k získávání energie, ale současně jsou takové solární panely do oken esteticky přitažlivé.

Přesto je nutné vzít v úvahu několik faktorů při rozhodování o instalaci solárních panelů do oken - orientaci budovy vzhledem ke slunci, velikost a typ použitých oken a také očekávanou návratnost investic. Pomocí těchto parametrů se pak můžete rozhodnout, zda jsou pro vás solární panely do oken tou správnou volbou.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Elektrárnami nové generace pro rok 2024 se stanou solární panely do oken. Tato alternativa využívá technologii, která umožňuje přeměnu světla na elektrickou energii přímo ve stěnách vašeho domu. Nejenže je to jedinečná inovace, ale také zcela mění naše současné představy o tom, jak vypadá obnovitelná energie.

Už žádná složitá instalace na střeše, solární panely do oken nabízejí jednoduchou a efektivní metodu pro výrobu čisté energie. Tyto panely jsou navrženy tak, aby pohlcováním slunečních paprsků generovaly elektrickou energii a zároveň umožňovaly průhlednost okna. To představuje revoluční krok v oblasti solárních technologií a přináší řadu výhod v porovnání s tradičními solárními paneli na střechách.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely do oken se stále více těší oblíbenosti a mají obrovský potenciál v oblasti udržitelné energie. Kromě toho nabízí skvělou příležitost pro ty, kteří chtějí snížit svou energetickou stopu a ušetřit na účtech za elektřinu.

Investice do solárních panelů do oken se může zdát nákladná, ale existují různé způsoby financování, které tuto investici usnadňují a zpřístupňují. Pokud navíc plánujete tuto technologii implementovat v průběhu roku 2024, měli byste se podrobně seznámit s možnostmi dotační podpory.

V České republice se pro rok 2024 očekávají různé dotační programy na podporu obnovitelných zdrojů energie, včetně solárních panelů do oken. Děkujeme dotačním programům, jako je například RES+, OP TAK a zejména Nová zelená úsporám, může se doba návratnosti Vaší investice do solárních panelů do oken výrazně zkrátit.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024 se může provozovatel distribuční soustavy, ať už chcete v České republice jakékoli, rozhodnout připojit vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě. Toto rozhodnutí bude však záležet na kapacitě dané distribuční sítě a je tedy nutné prověřit možnosti připojení.

Zpětný prodej přebytků do sítě by nebyl možný bez tohoto připojení, což by mělo za následek, že vaše fotovoltaická elektrárna by mohla být v režimu ostrova, tedy samostatně fungovat bez připojení k distribuční síti. Kapacita každé distribuční sítě se liší a z tohoto důvodu je důležité zjistit, zda vaše fotovoltaická elektrárna může být připojena.

Mapa připojitelnosti, kterou nabízí EGD (Energetický regulační úřad), je vynikajícím a relativně přesným nástrojem k určení, zda je možné vaši fotovoltaickou elektrárnu připojit k distribuční síti. Tento nástroj Vám ukáže, zda je kapacita distribuční sítě ve vašem místě již vyčerpána. Skutečnou možnost připojení však můžete ověřit pouze žádostí o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V roce 2024 se stávají solární panely do oken účinným a udržitelným zdrojem energie, který přináší ekonomickou výhodnost roste s vysokými cenami energie a dostupnými dotacemi. Využití solárních panelů může vést ke snížení vaší roční účty za energii, zároveň zlepšovat energetickou efektivitu vaší nemovitosti a přispívat k ochraně životního prostředí.

Návratnost investice do solárních panelů do oken je závislá na řadě faktorů, včetně velikosti a typu instalovaného systému. Instalační firmy často inzerují krátké doby návratnosti, ale tyto jsou často orientační a ne zcela přesné. Bezplatnou ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny vám můžeme vypracovat pomocí nejpřesnějších dat a předpovědí cen.

Učinění rozhodnutí o investici do solárních panelů do oken je důležité vzhledem k finančnímu i ekologickému aspektu. I přesto, že se jedná o odhad, správná analýza a zhodnocení výhodnosti může být rozhodujícím faktorem. Využití solární energie je ekonomický trend, který neztrácí na důležitosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je nutné zvážit několik klíčových faktorů, aby se tato investice vyplatila. Je důležité posoudit orientaci a sklon střechy, intenzitu slunečního záření v dané lokalitě a mít na paměti i možné stínění objektem.

Neméně důležitý je také výběr solárních panelů do oken, které hrají klíčovou roli v efektivitě celé elektrárny. Na trhu je dnes široká škála solárních panelů do oken různých výrobců a s různými parametry, proto je vhodné se nechat odborně poradit.

Finální rozhodnutí by mělo záležet nejen na počáteční investici, ale především na provozních nákladech a návratnosti investice. Je tedy třeba zvážit životnost solárních panelů do oken, jejich údržbu a také případné státní dotace či daňové úlevy, které mohou celou investici výrazně zlevnit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin