Solární panely 12v

Vývoj technologie v posledních letech znamená, že solární panely 12v jsou stále efektivnější a cenově dostupnější pro široké spektrum uživatelů. Tyto systémy jsou ideální pro kemping, lodě, karavany, ale také pro malé domácnosti, kde je potřeba ušetřit na energetických nákladech.

Základem všech solárních panelů 12v jsou kvalitní fotovoltaické buňky, které přeměňují sluneční světlo na elektrickou energii. Spolu s vhodnými nabíječkami a bateriemi tvoří spolehlivý zdroj energie, který je schopný produkovat elektřinu bez připojení k tradiční síti.

Investice do solárních panelů 12v se vyplatí díky jejich dlouhé životnosti a nízkým provozním nákladům. Navíc, díky stále se zlepšujícím technologiím a rostoucí poptávce po udržitelných energetických řešeních, lze očekávat, že se tyto systémy stanou ještě dostupnějšími a efektivnějšími v následujících letech.

Solární panely 12v v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody používání solárních panelů 12V od firmy Mobis?

  Solární panely 12V od firmy Mobis mají řadu výhod. V první řadě jsou vysoce efektivní a spolehlivé, díky využití špičkových technologií. Výhodou je také snadná instalace a nízká údržba, takže se vám investice rychle vrátí. Panely od firmy Mobis jsou také odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a nabízejí dlouhou životnost. V neposlední řadě, s využitím solárních panelů potřebujete menší množství energie z tradičních zdrojů, což vede ke snížení vaší energetické náročnosti a uhlíkové stopy.

 • Proč bych měl vybrat solární panely 12V od firmy Mobis namísto jiných značek?

  Solární panely Mobis představují kombinaci kvality, výkonu a hlavně dlouhodobé spolehlivosti. Díky použití nejnovějších technologií a vysoké úrovni kvality výroby, solární panely Mobis garantují optimální výkon i za méně ideálních podmínek, například při nižší intenzitě osvětlení. Mobis také nabízí excelentní zákaznickou podporu a služby, včetně profesionální instalace a servisu, což vám zaručuje bezproblémové využití solárních panelů po celou dobu jejich životnosti.

 • Jaký je rozdíl mezi solárními panely 12V a jinými solárními panely?

  Solární panely 12V jsou ideální pro menší aplikace a systémy, jako jsou solární osvětlení, nabíjení malých zařízení, zahradní osvětlení, chataření, camping nebo karavany. Jsou také skvělým řešením pro místní napájení systémů v odlehlých místech, kde není k dispozici síťová elektřina. Na rozdíl od větších solárních panelů, panely 12V jsou kompaktnější, snadno přenositelné a také cenově dostupnější, a přitom stále nabízejí spolehlivou a trvalou energetickou efektivitu. Solární panely 12V od firmy Mobis jsou navíc vyrobeny s důrazem na trvanlivost a odolnost a je jimi možné snadno poskládat solární systém podle individuálních potřeb.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely 12v v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely 12v se stávají stále oblíbenějším řešením pro ty, kterým záleží na životním prostředí, chtějí snížit náklady na energie nebo hledají nezávislost na dodavatelích elektrické energie. Díky moderním technologiím a neustálému výzkumu se neustále zlepšuje jejich účinnost a snižuje jejich cena, což jim umožňuje stát se dostupnými pro širokou veřejnost.

Před investicí do solárních panelů 12v je důležité zohlednit několik faktorů. Mezi ty nejzásadnější patří poloha a orientace domu, stínování střechy, velikost a typ střechy, spotřeba elektrické energie a požadavky na rezervovaný výkon. Také je třeba vzít v úvahu technickou životnost systému a náklady na jeho údržbu.

Investováním do solárních panelů 12v nejenže přispíváte ke zlepšení životního prostředí, ale i snižujete své náklady na elektrickou energii a stáváte se nezávislými na dodavatelích energie. Ve světle současných trendů se zdá, že budoucnost patří obnovitelným zdrojům energie a solární panely 12v jsou jedním z nejdostupnějších a nejefektivnějších řešení.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely 12v se stávají stále populárnějšími zdroji obnovitelné energie vzhledem k jejich efektivitě a snadné instalaci. Stojí však za zmínku, že výběr správného místa pro instalaci těchto panelů může mít významný dopad na jejich celkovou výkonnost.

Jednou z hlavních věcí, které je třeba zvážit při výběru místa pro solární panely 12v, je velikost a orientace střechy. Pro maximalizaci výkonu, je ideální umístit solární panely na dostatečně velkou, jihovýchodně až jihozápadně orientovanou střechu. Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, může to významně snížit potenciální výrobu energie.

Dalším důležitým faktorem je materiál střechy. Některé materiály, jako je eternit, mohou způsobit problémy při instalaci solárních panelů 12v a mohou vést k tomu, že do střechy zatéká. Kromě toho je nutné zohlednit statiku střechy, aby zatížení panelů a konstrukcí střechu nedeformovalo. Pro zajištění bezpečnosti a efektivity instalace je doporučeno využít bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu ze strany odborníků.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely 12v se stále častěji objevují na střechách rodinných a bytových domů a jejich popularita neustále roste. Důvodem je nejen ekologický aspekt, ale také možnost získání atraktivních dotací ze státních fondů a fondů Evropské unie. Je důležité se včas informovat o podmínkách jednotlivých grantových programů, které se mohou rok od roku měnit.

V roce 2024 se mění podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám, který je zaměřen na podporu obnovitelných zdrojů, jako jsou právě solární panely 12v. Před instalací takovýchto panelů je důležité veškeré informace důkladně prostudovat a podat žádost až po analýze všech dostupných možností.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V dnešní době je problematika připojení fotovoltaických elektráren k distribuční síti stále aktuální. Připojení do sítě je klíčové především u zařízení provozovaných na principu dobíjení a vybíjení, jako jsou například solární panely 12v. Bez možnosti připojit se k síti by tyto zařízení fungovaly pouze v izolovaném režimu, což není vždy efektivní.

Otázka, zdali vás distributor vaší elektrické energie připojí do sítě, se týká kapacity distribuční sítě ve vaší lokalitě. Distributoři mají nástroje, jako je například Mapa připojitelnosti od Energetického regulačního úřadu (ERÚ), která může poskytnout představu o dostupné kapacitě. Avšak jediným způsobem, jak získat 100% informace, je podání žádosti o připojení.

Pokud jste tedy vlastníkem malé fotovoltaické elektrárny vybavené solárními panely 12v, měli byste se obrátit na svého distributora a zjistit možnosti připojení. Alternativou může být také konzultace s odborníky na fotovoltaiku, kteří jsou schopni vám poradit a pomoci při řízení o připojení k místní distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely 12v se stávají stále oblíbenějšími díky své efektivnosti a ekonomické výhodnosti. Díky poklesu cen solárních panelů a zvyšování cen elektřiny z tradičních zdrojů, se u mnoha domácností a či podnikatelů výrazně snižuje doba návratnosti investice do solárních panelů.

Při výpočtu ekonomické efektivity investice je důležité zvážit několik faktorů včetně: ceny za instalaci solárních panelů 12v, ceny za nákup a prodej elektrické energie, využití vyrobené energie, životnosti solárních panelů, údržby a možných dotací. V porovnání s tradičními způsoby výroby energie, nabízí solární panely méně nákladnou a ekologičtější alternativu.

Nicméně, konečná efektivita a ekonomická výhodnost investice do solárních panelů 12v se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a využití systému. Je důležité konzultovat investici s odborníky, aby byla zajištěna optimální konfigurace systému v souladu s individuálními potřebami a podmínkami.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investování do solárních panelů 12v vyžaduje značné množství předběžného výzkumu a plánování. Je důležité vzít v úvahu náklady na instalaci, účinnost energie, umístění pro maximální expozici slunci a možnost střešního prostoru rovněž hraje klíčovou roli.

Dalším aspektem ke zvážení je udržitelnost. Kvalitní solární panely 12v by měly být schopny poskytnout stabilní výkon po mnoho let. Možnosti financování, dostupné granty a návratnost investice jsou také klíčové body k zvážení.

Před rozhodnutím o instalaci solárních panelů 12v se doporučuje poradit s odborníky na solární energii, kteří vám mohou pomoci najít nejlepší řešení pro vaše specifické potřeby a očekávání. Poslední dobou se totiž mohou výrobci a dodavatelé lišit v kvalitě a efektivitě jejich produktů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin