Solární panely

V roce 2024 jsou solární panely nedílnou součástí budoucnosti udržitelné energie. Jde o cenově dostupnou, ekologicky přátelskou a dlouhověkou technologii, která získává na globální popularitě.

Vedle poklesu nákladů na výrobu a instalaci, výkon solárních panelů výrazně roste, což je důsledek stále efektivnějších technologií. Více lidí tak nachází v této formě energie výhodnou alternativu pro rozhodnutí, jak zásobovat své domovy a podniky energií.

V neposlední řadě, investice do solárních panelů se stávají atraktivnějšími i díky nabídce státních podpor a grantů na obnovitelné zdroje energie. Využívejte potenciálu solární energie a přidejte se k zelené revoluci.

Solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl investovat do solárních panelů od firmy Mobis?

  Investice do solárních panelů od Mobis je chytrou volbou pro každého, kdo hledá dlouhodobé řešení své energetické spotřeby. Naše solární panely vám dodají stabilní a bezpečnou energii pro vaši domácnost, a to za příznivé ceny. Mobis nabízí prvotřídní solární panely, které jsou vysoce energeticky účinné a navrženy pro dlouhou životnost a spolehlivost. Investice do našich solárních panelů se nejen rychle vrátí, ale také přispěje ke snížení vaší uhlíkové stopy.

 • Jaký je rozdíl mezi solárními panely od Mobis a ostatními na trhu?

  Firma Mobis poskytuje solární panely nejvyšší kvality, které jsou výsledkem nejnovějších technologických výzkumů a vývoje. Naše solární panely jsou vysoce efektivní, odolné a navrženy tak, aby poskytovaly maximální výkon po dlouhou dobu. Kromě toho, naše odborné poradenství, instalace a podpora zákazníkům jsou dalšími aspekty, které nás odlišují od konkurence.

 • Jaké jsou přínosy použití solárních panelů od Mobis pro moji domácnost nebo firmu?

  Použití solárních panelů od Mobis pro vaši domácnost nebo firmu přináší množství výhod. Především ušetříte na nákladech na energii, protože využíváte sluneční energii, která je zdarma dostupná. Díky našim solárním panelům můžete být také nezávislí na dodavateli elektrické energie. Naše panely jsou navíc ekologické a pomáhají snižovat emise CO2. S Mobisem můžete snadno a efektivně přejít na udržitelné zdroje energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panely jsou bezesporu nejpopulárnějším z obnovitelných zdrojů energie v roce 2024. Investice do solárních panelů je považována za klíčovou v kontextu rostoucích cen elektrické energie, nestability dodávek energie a environmentálních cílů Green Dealu. Využití solární energie je navíc aktivně podporováno instalatérskými společnostmi.

Před instalací solárních panelů je však nutné zvážit několik důležitých faktorů. Především je nutné pečlivě analyzovat ekonomickou návratnost investice a možnosti instalace na konkrétním objektu. Společnosti nabízející instalaci solárních panelů by měly poskytnout komplexní poradenství včetně technické a ekonomické analýzy investice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V roce 2024 solární panely již nejsou novinkou, avšak jsou stále relevantními nástroji pro udržitelnou a efektivní výrobu energie. Před instalací je však nutné zohlednit několik klíčových aspektů ohledně střechy, na které budou panely umístěny.

První důležitou otázkou je velikost střechy: pokud je střecha příliš malá, nemůže hostit dostatečný počet solárních panelů k efektivní výrobě energie. Dalším důležitým faktorem je orientace střechy; pokud je špatně orientována, může to negativně ovlivnit potenciální výrobu energie.

Při volbě solárních panelů je také důležité zohlednit typ materiálu střechy, na který budou panely instalovány. Například střechy z eternitu mohou být problémové, jelikož po instalaci často zatéká. A konečně, je důležitá také statika střechy: musí být schopna unést dodatečné zatížení solárních panelů a konstrukcí. Pro technické posouzení střechy pro instalaci solárních panelů je nejlepší obrátit se na odborníky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panely jsou nejen udržitelnou volbou pro generování energie, ale také skvělým způsobem, jak ušetřit peníze na energetických nákladech. Potenciál pro úsporu je ještě vyšší, pokud máte možnost využít státních dotací na jejich instalaci.

Dotace na solární panely jsou k dispozici prostřednictvím různých státních programů, jako jsou například programy RES+ a OP TAK. Tyto programy poskytují finanční podporu pro instalaci solárních panelů pro občany i podniky. Významným programem pro rodinné a bytové domy je "Nová zelená úsporám".

Je důležité poznamenat, že program "Nová zelená úsporám" prochází změnou od 1.9.2024, tudíž je dobré si detailně prostudovat podmínky pro získání dotace. Díky těmto dotačním programům na fotovoltaiku se doba návratnosti vaší investice do solárních panelů může výrazně zkrátit.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Ve světle stále rostoucí populárnosti solárních panelů stojí za zmínku otázka, zda distributor připojí vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě v roce 2024. Připojení k distribuční síti je klíčovým faktorem pro úspěch jakékoliv fotovoltaické instalace, jelikož to umožňuje prodej přebytečné energie zpět do sítě.

V České republice nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ) nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který dodává předběžné informace o dostupnosti kapacity v daných oblastech. Tato mapa je však pouze orientační a konečný verdikt o možnosti připojení lze získat pouze podáním žádosti o připojení k distributorovi.

Výhodou je využití služeb společností specializovaných na instalaci solárních panelů, které běžně zajišťují kompletní vyřízení žádosti o připojení k distributorovi. Udržet krok s aktuálními změnami v legislativě a technických požadavcích připojení může být pro laickou veřejnost náročné, proto je výhodné svěřit tuto část projektu odborníkům.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely jsou jednou z nejpřitažlivějších alternativ pro výrobu elektrické energie pro domácnosti a firmy. Přestože počáteční náklady na instalaci mohou být značné, dlouhodobé ekonomické přínosy jsou rozhodně stojí za zvážení.

Návratnost investice do solárních panelů je závislá na mnoha faktorech, jako je velikost systému, úroveň slunečního svitu, cena elektrické energie a státní podpora. Mnohé studie ukazují, že návratnost investice může být dosažena během 7 až 12 let, v závislosti na těchto faktorech.

Nicméně, je důležité započítat také další benefity, které mohou výrazně zkrátit dobou návratnosti investice. Mimořádně atraktivní může být možnost prodeje nadbytečné energie zpět do sítě. Díky této možnosti mohou solární panely představovat velmi výnosnou investici.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panely představují v roce 2024 jednu z nejperspektivnějších investic do udržitelné energie. Před zakoupením je však nutné zvážit několik faktorů, které mohou ovlivnit jejich výkon a návratnost. Kompatibilita vašeho domu, orientace střechy a místní povětrnostní podmínky jsou klíčové faktory při instalaci panelů.

Cena solárních panelů se stále snižuje, nicméně jejich pořizovací náklady mohou být stále vysoké. Důležitým faktorem je také zkoumat, jaké jsou možnosti financování a zpětných dotací od vlády. Daňové úlevy, státní granty nebo úvěry mohou výrazně snížit náklady na instalaci.

Konečně, údržba a dlouhodobá spolehlivost solárních panelů by neměla být přehlížena. Před investicí je nutné porovnat různé typy solárních panelů a jejich výrobce. Je také důležité se ujistit, že installer a poskytovatel služeb má hodnověrné reference a působí na trhu dlouhodobě.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin