Solární panel na zahradu

V roce 2024 se instalace solárního panelu na zahradu stává klíčovou pro udržitelné bydlení. Díky neustálému pokroku v technologii a zlepšování efektivity těchto zařízení, jsou solární panely ideální volbou pro všechny, kdo hledají ekologický a ekonomický zdroj energie.

Je třeba se podívat na konkrétní typy solárních panelů, kde uživatelé hledají především tie, které nabízejí maximální výkon, minimální údržbu a dlouhou životnost. Není tedy překvapením, že solární panel na zahradu je v dnešní době jedním z nejvyhledávanějších klíčových slov na internetu.

Výběr správného solárního panelu na zahradu může být náročný, zvláště pokud nejste odborníkem v oblasti obnovitelné energie. Vždy si vybírejte takový panel, který je přizpůsobený vašim individuálním potřebám - ať už jde o velikost domácnosti, druh spotřebičů, které používáte, nebo zeměpisnou polohu místa, kde panel umístíte. Díky rostoucímu zájmu o solární energii jsou nyní dostupné špičkové panely, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly široké škále potřeb.

Solární panel na zahradu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat solární panel na zahradu od Mobis?

  Solární panely od naší společnosti Mobis jsou ideální volbou pro každou zahradu. Nabízíme širokou škálu produktů s nejmodernější technologií, vysokou účinností a dlouhodobou životností. Vytváříme řešení šité na míru přímo pro vaše potřeby, abychom maximalizovali výrobu energie a úspory. Kromě toho poskytujeme profesionální instalaci a komplexní zákaznický servis.

 • Jaké jsou výhody použití solárního panelu na zahradu od společnosti Mobis?

  Používání solárních panelů od Mobis na vaší zahradě přináší několik výhod. Zaprvé, můžete snížit své energetické náklady a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Naše solární panely jsou navrženy tak, aby využívaly maximum sluneční energie a přeměňovaly ji na elektrickou energii pro vaši domácnost. Zadruhé, naše produkty jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, takže můžete očekávat, že budou dobře fungovat po dlouhou dobu. A konečně, naše solární systémy jsou snadno rozšiřitelné, takže pokud budete chtít v budoucnu svůj systém rozšířit, můžeme vám s tím pomoci.

 • Jaký je proces instalace solárního panelu na zahradu od Mobis?

  Instalace solárního panelu na zahradu s Mobis je jednoduchý a bezproblémový proces. Naše odborně školený tým se postará o celý průběh od návrhu až po instalaci. Začneme konzultací, kde vyhodnotíme váš dům a zahradu, abychom určili nejlepší umístění panelů pro optimální výrobu energie. Poté naše technické týmy provedou instalaci, což obvykle trvá jen několik hodin. Na konci procesu vám poskytneme detailní přehled o fungování vašeho nového solárního systému. S Mobis máte jistotu profesionálního přístupu a vysoké kvality služeb.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na zahradu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panel na zahradu je hlavním způsobem, jak využít obnovitelné zdroje energie v soukromém prostoru. Tato možnost se stává stále dostupnější díky pokročilejším technologiím a vtupujícím zákonům podporujícím zelenou energii. Avšak, před samotnou investicí je potřeba zvážit různé faktory.

Prvně, je důležité zjistit, jaký je právě konkrétní solární potenciál vaší zahrady. Ve druhém kroku je nutno zjistit, zda máte dostatek prostoru na umístění solárního panelu na zahradu. Je také potřeba zvážit, zda vaše lokalita nemá příliš časté oblačnosti nebo zastínění, které by mohlo omezovat efektivitu solárních panelů.

Nakonec, je velmi důležité zvážit finanční rozměr celého projektu: kolik peněz jste ochotni a můžete do instalace solárního panelu na zahradu investovat? Předpokládaná návratnost investice se pohybuje kolem 8-10 let. Je to tedy dlouhodobá investice, avšak její přínosy mohou být velmi významné, nejen finanční, ale také environmentalistické povahy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Instalace solárního panelu na zahradu může být skvělým řešením pro ty, kteří nemají vhodnou střechu pro fotovoltaickou elektrárnu. Má to několik výhod, jako je snadná údržba, možnost optimalizace polohy pro co největší výkon a není nutné řešit problémy se statikou střechy.

Ale ani zahrady nejsou všechny vhodné pro umístění solárního panelu. Je nutné mít dostatek slunečního světla během celého dne, pozemek by měl být dostatečně velký pro instalaci a bez stromů, které by mohly panel zastínit. Naše společnost nabízí bezplatné technické zhodnocení vaší zahrady pro potenciální instalaci.

Celkově lze říct, že solární panel na zahradu může být dobrým kompromisem pro všechny, kteří nemají vhodnou střechu pro fotovoltaický panel. To může vést k významným úsporám na nákladech za energii a také přispět k ochraně životního prostředí.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel na zahradu je skvělým způsobem, jak snížit vaše náklady na elektřinu a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí. Solární energie je obnovitelný zdroj, který může generovat dostatek elektřiny pro běžné domácnostní potřeby i pro zahradní spotřebiče.

K mání jsou různé typy solárních panelů, včetně monokrystalických a polykrystalických, které se liší výkonem a efektivitou. Výběr správného typu solárního panelu na zahradu bude záležet na vašich specifických potřebách a požadavcích.

Instalace solárního panelu na zahradu může vyžadovat určitou počáteční investici, avšak na druhé straně může výrazně snížit náklady na energie v dlouhodobém horizontu. Existují také různé dotační programy, které mohou pomoci pokrýt některé z nákladů na pořízení a instalaci systémů využívajících solární energii.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení Vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovým faktorem pro efektivní využití solárního panelu na zahradu. Bez připojení k distribuční síti by bylo nutné elektrárnu spustit na takzvaný ostrovní režim, který neumožňuje prodej přebytků zpět do sítě.

Pro zjištění možnosti připojení ve vašem místě průběžně aktualizovaný nástroj nabízí Energetický regulační úřad - mapu připojitelnosti. Modře označená území na této mapě signalizují, že kapacita sítě je zde již vyčerpaná a nové fotovoltaické elektrárny již nemohou být do sítě připojeny.

Nicméně s definitivní jistotou o možnosti připojení fotovoltaické elektrárny právě na vašem pozemku se dozvíte až po podání žádosti o připojení. Tuto žádost je možné vyřídit také prostřednictvím dodavatelů technologií pro fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V současné době je tato otázka aktuálnější než kdy dříve - symbolizuje pokrok směrem k udržitelnému způsobu života. Solární panel na zahradu přináší nejen ekonomické, ale i ekologické výhody. Je to ideální řešení pro ty, kdo chtějí využívat obnovitelné zdroje energie a zároveň snižovat svou energetickou stopu.

Díky poklesu cen solárních panelů a technologickým pokrokům, se solární panel na zahradu stává stále přitažlivější investicí. Je důležité poznamenat, že návratnost investice do solárního panelu závisí na řadě faktorů, včetně ceny elektřiny, počtu slunečných hodin ve vaší lokalitě a velikosti a typu panelu.

Samozřejmě, úspory z solárního panelu na zahradě se mohou lišit v závislosti na konkrétních okolnostech. Ale s rostoucími cenami energie a snižováním nákladů na solární technologii je pravděpodobné, že se investice do solárního panelu na zahradu vyplatí rychleji než kdy dříve. Pomocí solárního panelu na zahradě můžete generovat svou vlastní energii a snížit tak své náklady na elektřinu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do solárního panelu na zahradu vyžaduje předchozí plánování a zvážení několika faktorů. Je důležité zjistit, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci fotovoltaického systému, zda má dostatečné množství slunečního svitu a zda vaše střecha nebo zahrada představují vhodnou plochu.

Dalším důležitým faktorem je finanční stránka. Ceny solárních panelů se v posledních letech snížily, ale stále se jedná o významné náklady. Měli byste se informovat o možnostech financování a dotací, které by mohly pokrýt část nákladů na instalaci solárního panelu na zahradu.

Nakonec je třeba zvážit, zda instalace solárního panelu na zahradu ovlivní hodnotu vaší nemovitosti. Některé studie ukazují, že domy s fotovoltaickými panely mohou mít vyšší tržní hodnotu. Mějte na paměti, že budoucí provoz a údržba solárního panelu také představují náklady, které je třeba zohlednit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin