Solární panel na vodu

V roce 2024 je solární panel na vodu stále více oblíbený díky svým environmentálním a finančním výhodám. Tyto panely využívají sluneční energii k ohřevu vody, což je čistý a obnovitelný zdroj energie.

Hlavní výhody solárního panelu na vodu zahrnují snížení nákladů na energie a významný přínos k ochraně životního prostředí. Kromě toho, tyto systémy jsou často jednoduché na instalaci a údržbu.

Pokud hledáte efektivní a udržitelný způsob, jak ohřívat vodu, solární panel na vodu je ideální volbou. Investice do solárního ohřevu vody nejen sníží vaše náklady, ale také přispěje ke zlepšení stavu naší planety.

Solární panel na vodu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaká jsou hlavní výhody solárního panelu na vodu od naší firmy Mobis?

  Naše solární panely na vodu jsou vysoce efektivní a šetrné k životnímu prostředí. Představují ideální řešení pro snížení energetických nákladů a produkci šetrné, obnovitelné energie. Umožňují nejen snížení nákladů na vodu, ale také zajištění nezávislosti na dodavatelích energie. Navíc naše solární panely na vodu jsou snadno instalovatelné a odolné vůči nejrůznějším druhům počasí. Vysoce hodnotíme a dbáme na spokojenost našich zákazníků, což se odráží v naší kvalitě a servisu.

 • Jak velká je účinnost solárního panelu na vodu od Mobis?

  Naše solární panely na vodu jsou vysoce účinné a garantují vysokou úrovně výkonu i v oblačné dni. Vyrábíme je pomocí nejnovějších technologií a předních postupů, což nám umožňuje dosáhnout maximálního výkonu a dlouhé životnosti. Naše solární panely na vodu byly navrženy pro co nejlepší absorpci slunečních paprsků a minimální ztráty energie, což zajišťuje maximální výkon a účinnost po celou dobu provozu.

 • Proč právě vybrat solární panel na vodu od firmy Mobis?

  Firma Mobis je předním poskytovatelem solárních panelů na vodu na trhu. Jsme hrdi na to, že nabízíme vysokou kvalitu, spolehlivost a inovace v našich produktech. Naše panely jsou vyráběny s použitím nejnovějších technologií a jsou důkladně testovány, aby bylo zajištěno jejich skvělé výkonnostní charakteristiky a dlouhodobá odolnost. Kromě toho poskytujeme vynikající zákaznický servis a podporu před, během a po nákupu. Naším cílem je poskytnout našim zákazníkům nejen výrobky, ale také komplexní řešení a uspokojit tak jejich individuální potřeby a očekávání.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na vodu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Tím nejdůležitějším faktorem je lokalita, kde bude solarni panel na vodu instalován. Optimum výstupu elektrické energie dosahujeme, pokud je instalován na slunném místě odkloněným na jih. Nezapomínejte, že při instalaci musí být respektovány platné normy pro instalaci zařízení.

Dalším faktorem je typ solárního panelu. Existují různé typy panelů, jako jsou monokrystalické, polokrystalické a tenkovrstvé panely. Každý typ má své výhody a nevýhody, je tedy potřeba zvolit ten nejvhodnější pro vaše specifické podmínky a požadavky.

Neméně důležité je také zvážit náklady a výnosy. Návratnost investice do solarniho panelu na vodu závisí na mnoha faktorech, např. na typu panelu, jeho umístění a využití vyráběné elektřiny. Velmi důležitý je také výběr dodavatele a instalatéra, neboť rozhoduje o kvalitě a životnosti celého systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panel na vodu představuje revoluční způsob jak efektivně a udržitelně získávat teplou vodu. Tento technologický klenot nabízí řešení pro snížení energetických nákladů a současně přínos pro životní prostředí.

V roce 2024 je solární panel na vodu již běžnou součástí mnoha domácností. Moderní výroba a smluvní garance dlouhé životnosti těchto součástek, povzbuzuje stále více lidí k jejich zavedení v běžném životě.

K instalaci solárního panelu na vodu je třeba zvážit několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří vhodnost povrchu pro instalaci a dostatečný přísun slunečního svitu. Proto je zásadní odborná instalace a prověření místa instalace profesionálem v oboru.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel na vodu může být skvělou investicí pro rodinné a bytové domy. Nejenže může ušetřit na nákladech za energii, ale také přispívá k ochraně životního prostředí. Je ale důležité mít na paměti, že pro získání dotační podpory na takovou investici jsou určité podmínky.

V roce 2024 se otevřely nové možnosti pro získání dotační podpory. Program Nová zelená úsporám se od 1.9.2024 mění a nabízí tak nové příležitosti pro ty, kteří rozvažují o nákupu solárního panelu na vodu. Je důležité důkladně se seznámit s podmínkami tohoto programu a neváhat se poradit s odborníky na oblast fotovoltaiky.

Dotace na fotovoltaiku můžou výrazně zkrátit dobu návratnosti investice. Proto i přes počáteční náklady na nákup a instalaci solárního panelu na vodu může být tato investice výhodná. Nikdy ale nezapomínejte, že ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ obnovitelného zdroje energie, důležitým kritériem pro výběr musí být jeho efektivita a dlouhodobá udržitelnost.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické panely se v poslední době těší nebývalé popularitě, nicméně proces jejich instalace není úplně přímočarý. Jednou z klíčových otázek, které je třeba řešit, je připojení instalace k distribuční síti.

Solární panel na vodu a ostatní druhy elektráren musejí být připojeny do distribuční sítě, aby byla energie, kterou vyprodukovaly, účinně využita. Bez tohoto připojení by byla výroba elektrické energie z elektrárny omezená, protože neprodaný přebytek energie by se nevyužil. V případě, že je v daném místě kapacita sítě již vyčerpaná, je provoz solárního panelu na vodu v takové lokalitě naprosto nemožná.

Je důležité vědět, že připojení elektrárny k síti není automatické a vyžaduje řadu administrativních úkonů. Pro zjistění možnosti připojení je vhodné využít například nástroj EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Pro 100% jistotu je ale nejlepší podat žádost o připojení u provozovatele distribuční soustavy.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panel na vodu je jednou z oblíbených alternativ pro výrobu energie, která je ekonomicky i ekologicky přijatelná. Je třeba zohlednit faktory jako náklady na start, účinnost panelů a očekávanou návratnost investic.

V roce 2024, se zdá, že investice do solárního panelu na vodu je stále ekonomicky výhodná. Ceny za elektřinu stále stoupají a technologie solárních panelů na vodu se stále zlepšují, čímž zvyšují efektivitu a snižují náklady. Nicméně, je důležité pečlivě zhodnotit specifické podmínky a možnosti dotací a grantů.

I přes všechny pozitiva, je nutné mít na paměti, že návratnost investice do solárního panelu na vodu závisí na mnoha faktorech. Mimo jiné na geografické poloze, místních podmínkách a nákladech na údržbu. Proto je důležité získat komplexní představu o celkových nákladech a přínosech před rozhodnutím o investici.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panel na vodu je inovativní technologie, která konvertuje sluneční energii na teplou vodu pro domácnost. Její výhodou je snižování nákladů na energii a příspěvek k ochraně životního prostředí.

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit několik aspektů. Zahrnují geografickou polohu, množství slunečního záření a dostupnost prostoru pro instalaci solárních panelů. Finanční návratnost a možné dotace nebo zvýhodněné úvěry jsou dalšími důležitými faktory.

Profesionální poradenství může pomoci ujasnit všechny tyto aspekty a usnadnit rozhodovací proces. Pokud zvažujete pořízení solárního panelu na vodu, neváhejte obrátit se na odborníky pro bezplatnou konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin