Solární panel na ohřev bazénu

Představte si, že si užíváte příjemné koupání ve svém bazénu uprostřed léta, ale bez nákladných účtů za elektřinu. To může být skutečností s solárním panelem na ohřev bazénu, který se stává stále oblíbenějším jak pro svou účinnost, tak pro svou ekologickou šetrnost.

Solární panel na ohřev bazénu je v roce 2024 tou nejlepší volbou pro ohřev bazénu, jelikož využívá obnovitelné solární energie. Kromě šetření zdrojů má tato metoda ohřevu výhodu také v nižších nákladech na provoz, neboť jediným nákladem je pořizovací cena zařízení.

Solární technologie pokračují v rozvoji a solární panel na ohřev bazénu už není jen věcí velkých plaveckých areálů. Stává se stále přístupnější i pro majitele menších bazénů, což předznamenává, že v roce 2024 se stane ještě populárnější.

Solární panel na ohřev bazénu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký je přínos solárního panelu na ohřev bazénu?

  Solární panel na ohřev bazénu představuje nejen úsporné, ale také ekologické řešení pro každého majitele bazénu. Využívá obnovitelnou energii slunce, což znamená snížení nákladů na energii pro ohřev bazénu. Tento systém je také považován za dlouhodobou investici, která se během let vrátí, a má velmi nízké náklady na údržbu. Navíc firma Mobis Vám nabízí nejen vysoce kvalitní a udržitelný produkt, ale také profesionální a rychlou instalaci.

 • Jak funguje solární panel na ohřev bazénu?

  Solární panely pro ohřev bazénu pracují na principu absorpce slunečního světla a jeho přeměny na teplo. Toto teplo je pak přeneseno do bazénové vody pomocí cirkulačního systému. Když sluneční světlo dopadne na solární panel, voda, která prochází přes tento panel, se ohřívá a vrací zpět do bazénu. Naše firma Mobis nabízí řadu solárních panelů, které jsou optimalizovány pro vysokou výkonnost a dlouhou životnost.

 • Je instalace solárního panelu na ohřev bazénu komplikovaná?

  Instalace solárního panelu na ohřev bazénu vyžaduje odborné znalosti a dovednosti. Ale nebojte se, proto tu jsme my. Naše firma Mobis má tým odborníků s nezbytnými dovednostmi a zkušenostmi. Zajistíme, že instalace proběhne hladce a efektivně, abyste si mohli co nejdříve užívat pohodlí ohřátého bazénu. My se o vše postaráme, od zajištění správných materiálů až po samotnou instalaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na ohřev bazénu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Vlastníkům bazénu přináší solární panel na ohřev bazénu řadu výhod, mezi které patří ekonomické úspory a příspěvek k ochraně životního prostředí díky snižování emisí CO2. Před zakoupením takovéhoto zařízení je však důležité zvážit několik faktorů, jako je konkrétní účel využití bazénu, jeho velikost a umístění.

Investice do solárního panelu na ohřev bazénu se může rychle vrátit, pokud máte bazén často v provozu a jste v oblastech s vysokou mírou slunečního záření. Je důležité poradit se se specialistou před tím, než se rozhodnete pro typ a velikost solárního panelu, aby odpovídal vašim potřebám a zajistil efektivní využití sluneční energie.

Poslední klíčový bod ke zvážení je umístění solárního panelu na ohřev bazénu. Ideální umístění je na střeše domu nebo jiného objektu, který je převážnou část dne vystaven slunci bez stínu. Vypořádat se se všemi těmito faktory může být složité, proto je důležité poradit se s odborníkem, který vám poskytne nezbytné informace a pomůže vám s instalací.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panel na ohřev bazénu se stává stále populárnějším řešením, jak efektivně a ekologicky ohřívat bazén. Společnosti jako Intex Solar a SunHeater vyvíjejí vysoce účinné panely, které dokáží vodu v bazénu ohřát až o 15 stuňů Celsius.

Při výběru solárního panelu na ohřev bazénu je důležité zohlednit velikost vašeho bazénu, polohu a expozici sluníčka. Pro malé bazény postačí menší solární panel, zatímco pro velké bazény je vhodný panel o rozměrech až 2mx20m. Důležité je i správné umístění panelu, ideálně ve směru na jih a bez stínů.

Investice do solárního panelu na ohřev bazénu se obvykle vrátí během několika let díky úsporám na nákladech za energii. Navíc se jedná o ekologicky šetrnou alternativu, která výrazně snižuje uhlíkovou stopu. V roce 2024 se očekává další růst trhu s těmito solárními panely, jak se zvyšuje poptávka po udržitelných technologiích.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel na ohřev bazénu patří mezi zajímavé investice spojené s využítím obnovitelných zdrojů energie. Tyto technologie jsou stále relevatní a důležitou roli hraje možnost získání finanční podpory formou dotací.

Mohou za tím stát různé zdroje, od státních programů, až po projekty financované Evropskou unií. Je tedy klíčové pravidelně sledovat aktuální výzvy a informovat se o podmínkách pro získání případné podpory na nákup a instalaci solárního panelu na ohřev bazénu.

Jednou z účinných možností ke snížení konečné ceny za instalaci solárního panelu na ohřev bazénu je aplikovat na dotace z programu Nová zelená úsporám. Ten podporuje využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech, a tak umožňuje získat finanční prostředky na různé ekologické projekty, včetně instalace solárního panelu.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny v roce 2024, jedním z klíčových kroků je získání potvrzení o připojení elektrárny do distribuční sítě od provozovatele distribuční soustavy. Bez tohoto připojení nemůžete prodávat přebytky energie zpět do sítě a vaše elektrárna by byla v tzv. ostrovním režimu, tedy "odříznutá" od hlavní sítě.

Naštěstí existuje nástroj poskytovaný Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) nazývaný mapa připojitelnosti, který vám umožní zjistit, jestli je v dané oblasti dostatečná kapacita distribuční sítě k připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Modré území na mapě značí oblasti, kde je kapacita již vyčerpaná.

Je důležité podotknout, že konečné rozhodnutí o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení. Tento proces může být komplikovaný, ale naše společnost je připravena vám s tím pomoci a zařídí vše potřebné za vás. Vaše fotovoltaická elektrárna může být tedy připojena do sítě bez zbytečného stresu z administrativních záležitostí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny by se mohla vyplatit ekonomicky v roce 2024 a to z několika důvodů. První takový je stále rostoucí cena elektřiny, která zvyšuje náklady na energii a zároveň zvyšuje úspory z vlastního výrobního systému.

Dalším faktorem je rostoucí výkonnost a pokles nákladů na instalaci solárního panelu na ohřev bazénu. Když zvážíte rostoucí účinnost solárních panelů a stále snižující se náklady na jejich instalaci, solární elektrárna může být stále udržitelnější a nákladově efektivnější.

Nicméně, je důležité před jakoukoli investicí pečlivě zvážit celkovou spotřebu elektrické energie a cenu elektřiny. Pro každého, kdo uvažuje o investici do solárního panelu na ohřev bazénu, je nezbytné rozumět ekonomické situaci a provést důkladný průzkum trhu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panel na ohřev bazénu je efektivním řešením pro vytápění bazénu, ať už jde o malý rodinný bazén nebo velký komerční komplex. Tato technologie představuje zelenou alternativu k tradičnímu vytápění pomocí elektřiny nebo plynu a může významně snížit provozní náklady bazénu.

Při výběru solárního panelu na ohřev bazénu je důležité zvážit několik faktorů. K těm nejvýznamnějším patří velikost a typ bazénu, poloha a orientace solárních panelů, klimatické podmínky v místě instalace a také typ a výkon solárního panelu.

Využití solárního panelu na ohřev bazénu je však jen jedním z mnoha způsobů, jak využít solární energii. Solární technologie se neustále vyvíjejí a rozšiřují se i do dalších oblastí, včetně výroby elektrické energie, ohřevu vody pro domácnost nebo dokonce jako zdroj energie pro elektrická vozidla. Je důležité zůstat v kontaktu s nejnovějšími trendy a vývojem v oblasti solární technologie, a to nejen v kontextu solárního panelu na ohřev bazénu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin