Solární panel na karavan

Instalace solárního panelu na karavan nabízí řadu výhod pro cestovatele. Je to ekologická a ekonomická volba pro energii na cestách a její popularita v roce 2024 roste.

Solární panel na karavan je nenáročný na údržbu a umožňuje cestovatelům získávat energii na osvětlení, vaření, nebo nabíjení zařízení i v místech bez připojení k síti. Stále více karavanistů tak volí trvale udržitelné řešení pro své cesty.

Solární panel na karavan v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych si měl pořídit solární panel na karavan od firmy Mobis?

  Investice do solárního panelu na karavan od firmy Mobis vám přinese řadu výhod. Máme širokou škálu panelů optimálně navržených pro karavany, které jsou lehké, kompaktní a snadno se instalují. Naše panely jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči těžkým podmínkám a poskytly vám konstantní zdroj energie pro všechna vaše zařízení, ať jste kdekoli. Navíc naše společnost poskytuje prvotřídní záruku a servis, takže v případě potřeby budeme k dispozici pomoci.

 • Jaké jsou hlavní výhody solárního panelu na karavan od firmy Mobis?

  Solární panely na karavan od Mobis nabízejí mnoho výhod. Nepotřebujete žádné připojení na elektrickou síť, takže můžete cestovat a zůstat kdekoliv chcete, aniž byste museli řešit zdroj energie. Budete mít neustále dostatek energie pro běh svých elektrických zařízení a přístrojů. Panely Mobis jsou navíc energeticky účinné, snižují vaši ekologickou stopu a umožňují vám ušetřit na nákladech na elektřinu. Navíc, naše solární panely jsou navrženy tak, aby vydržely dlouhou dobu, takže jsou skvělou dlouhodobou investicí.

 • Jaké solární panely na karavan nabízí firma Mobis?

  Firma Mobis přináší široký výběr solárních panelů na karavan pro různé typy potřeb a rozpočtů. Nabízíme vše od malých, kompaktních panelů pro ty, kdo potřebují jen minimální množství energie, po velké, výkonné panely pro ty, kdo potřebují energii pro více zařízení. Všechny naše solární panely pro karavany jsou vyrobeny s využitím nejnovější solární technologie, aby poskytovaly nejvyšší možnou energetickou účinnost a odolnost v náročných podmínkách.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na karavan v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvně, důležitým faktorem je výběr správného solárního panelu na karavan. Měli byste se zamyslet nad rozměry, hmotností, výrobním materiálem a také efektivitou přeměny sluneční energie na elektrickou. Rovněž je třeba zvážit vaše energetické nároky během karavaningu a podle toho zvolit kapacitu baterie a výkon solárního panelu.

Dalším kritickým bodem je orientace solárního panelu na karavanu vůči slunci. Optimalizace výroby energie zajišťuje, že karavan bude mít dostatečné množství energie k dispozici. Instalace může být natrvalo nebo může být solární panel na karavanu připevněn flexibilně, pomocí speciálních držáků, aby mohl být v průběhu dne polohován směrem k slunci.

Konečně, významnou roli hraje cenová dostupnost solárního panelu na karavan. Je důležité posoudit, zda jsou úspory energie, které solární panel na karavan přináší, adekvátní k počáteční investici. Je také možné získat dotace nebo jiné státní podpory, které mohou pomoci snížit náklady.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při volbě solárního panelu na karavan v roce 2024 je potřeba vzít v úvahu několik faktorů. Prvním z nich je právě velikost a orientace střechy karavanu - solární panel je potřeba umístit efektivně, aby byl schopen co možná nejlépe využít slunce pro výrobu energie.

Dále je nutné zkontrolovat, zda je materiál střechy vhodný pro instalaci takového zařízení. Některé materiály, například eternit, jsou nevhodné pro upevnění solárního panelu, jelikož se po instalaci může stát, že do karavanu zatéká.

Solární panel na karavan také nesmí přetěžovat střechu karavanu. Jde o důležitou připomínku, do jejíhož vyhodnocení je nejlépe zapojit odborníka, přičemž mnoho firem poskytuje bezplatné technické zhodnocení pro potřeby instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel na karavan je ideální dovolenkovou investicí pro ty, kdo chtějí při cestování šetřit na elektřině. Ten recykluje energii získanou ze slunce pro napájení TV, lednice či jiných spotřebičů.

Existují různé typy solárních panelů pro karavany, od těch nejlepších kvalitnějších s vyšším výkonem a dlouhou životností, až po ekonomičtější panel, který pokrývá základní potřeby. Hodně záleží na tom, jak moc budete panel využívat a jaké máte energetické potřeby.

Výběr solárního panelu na karavan by měl proběhnout stejně důkladně, jako výběr samotného karavanu. Měli bychom si být jisti, že si vybíráme ten pravý panel pro naše cestování a uspokojení našich potřeb. Zvažte všechny aspekty a potřeby a uvidíte, jak solární panel na karavan může z vašich dovolenkových dní udělat opravdový zážitek.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pro rok 2024 je stále nezbytné se obrátit na provozovatele distribuční soustavy, pokud chcete připojit vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě. Bez tohoto kroku je možné elektrárnu spustit pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená absence možnosti prodeje přebytků energie do distribuční sítě.

Kapacitu distribuční sítě naleznete pomocí mapy připojitelnosti, kterou poskytuje EGD. Modře označené území na mapě značí plné kapacity, což znamená, že v dané oblasti již není možnost dalšího připojení fotovoltaických elektráren. Nicméně, definitivní potvrzení možnosti připojení elektrárny do sítě se dozvíte až když podáte žádost o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panel na karavan se stává stále populárnějším řešením pro osamostatnění se na cestách. Přináší výhodu v podobě možnosti dobíjení zařízení během cestování, bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Silnou stránkou solárního panelu na karavan je především jeho schopnost nabíjet baterii karavanu během celého dne, a to dokonce i za špatných světelných podmínek. Důležitým faktorem při výběru je určení správné kapacity panelu, která by měla odpovídat spotřebě elektrické energie v karavanu.

Investice do solárního panelu na karavan představuje ekologickou a dlouhodobě úspornou alternativu k běžnému způsobu zásobování energií. Je však vhodné detailně zvažovat, zda se investice do solárního panelu na karavan vyplatí z hlediska individuálních potřeb a stylu cestování.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panel na karavan je skvělým řešením pro cestovatele, kteří si chtějí užívat svobodu na cestách bez nutnosti hledání elektrických zásuvek pro nabíjení svých zařízení. Tento systém umožňuje využití obnovitelné energie ze slunce a přeměnu této energie na elektrickou energii, kterou lze využít pro dobíjení elektronických zařízení, osvětlení a další účely.

Při výběru solárního panelu na karavan je důležité zvážit několik faktorů. Mezi ty patří vaše energetické potřeby, dostupný prostor na střeše karavanu, klimatické podmínky ve vaší oblasti cestování a také váš rozpočet.

Je také důležité mít na paměti, že instalace solárního panelu na karavan může vyžadovat určité technické dovednosti. Pokud nejste technicky zdatní, doporučuje se najmout odborníka na instalaci těchto systémů. Řádná instalace a údržba solárního panelu je klíčová pro jeho dlouhou životnost a efektivitu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin