Solární panel na balkon

Solární panel na balkon se stává stále oblíbenější možností pro ty, kteří se snaží minimalizovat svou karbonovou stopu a snížit náklady na energii. Pro firmy i jednotlivce může být instalace solárního panelu na balkon efektivním řešením pro využití obnovitelných zdrojů energie, zvláště pokud buňky solárního panelu nabízejí vysokou účinnost a jsou schopny produkovat dostatečné množství energie.

Je důležité vzít v úvahu, že solární panel na balkon vyžaduje dostatek slunečního světla pro optimální výkon, a proto je umístění klíčovým faktorem. Balkony směřující na jih jsou ideální pro maximalizaci výkonu těchto zařízení.

Kromě toho, nejenže je instalace solárního panelu na balkon ekologicky vědomé rozhodnutí, ale také může přinést finanční výhody. Spotřebitelé, kteří se rozhodnou pro tuto možnost, mohou potenciálně snížit své měsíční náklady na energii, což může vést k úsporám v průběhu času.

Solární panel na balkon v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Je možné instalovat solární panel na balkoně?

  Ano, je to možné! V naší firmě Mobis nabízíme řešení pro instalaci solárních panelů na balkony rezidenčních budov nebo rodinných domů. Panel je tak navržen, aby se umístil do balkonového zábradlí nebo na stěnu. To vám umožní využívat sluneční energii pro svou domácnost, i když nemáte dostatek prostoru na střeše.

 • Jak vhodné je umístění solárního panelu na balkon?

  Umístění solárního panelu na balkon může být skvělým řešením, pokud chcete využívat sluneční energii, ale nemáte dostatek prostoru na střeše. Balkon je obvykle dobře osluněný, což zajišťuje optimální výkon panelu. Navíc v Mobisu naše solární panely využívají nejmodernější technologii pro efektivní výrobu energie i za méně slunečných dní.

 • Jaké jsou výhody instalace solárního panelu na balkoně s Mobis?

  Instalace solárního panelu na balkoně s firmou Mobis přináší celou řadu výhod. Navíc k ušetřeným finančním prostředkům na energii, instalace panelu na balkon nevyžaduje žádné stavební úpravy a je relativně rychlá a snadná. Jsme hrdí na naše know-how a zkušenosti v oblasti solární energetiky, a tak můžeme zaručit optimální výkon a dlouhou životnost našich panelů. Tímto způsobem může být váš balkon nejen příjemným místem k odpočinku, ale také aktivním přispěvatelem k udržitelnosti a energetické soběstačnosti vaší domácnosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na balkon v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panel na balkon nabízí jedinečnou možnost samostatné výroby elektrické energie přímo v bytě. V případě, že vaše spotřeba energie nepřesahuje výkon panelu, můžete se stát naprosto nezávislým na dodavateli elektrické energie.

Při výběru solárního panelu na balkon je důležité zvážit především výkon panelu a směr, kterým bude balkon orientován. Výkon by měl být dostatečný pro krýt vaši průměrnou roční spotřebu elektrické energie a směr orientace by měl být takový, aby na panel dopadalo co nejvíce slunečního svitu, ideálně jihovýchod až jihozápad.

Solární panel na balkon je také skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí podílet na ochraně životního prostředí a snižování své uhlíkové stopy. Investicí do solárního panelu na balkon investujete nejen do své finanční nezávislosti, ale také přispíváte ke snížení celkové spotřeby fosilních zdrojů a tím k ochraně naší planety pro budoucí generace.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panel na balkon je skvělou alternativou pro ty, kteří nemají optimální podmínky pro instalaci panelů na střeše. Tento trend využití balkonů k výrobě vlastní energie roste rychle a je předpovídán jeho další růst i v roce 2024.

Výhodou užití solárního panelu na balkon je jeho snadná instalace bez nutnosti stavebních úprav, možnost přesunu a také schopnost výroby energie, ať už je orientace balkonu jakákoli. Díky tomu může být solární panel na balkon řešením i pro ty, jejichž střecha či lokalita je nevhodná pro klasické fotovoltaické panely.

Při výběru solárního panelu na balkon je důležité zohlednit velikost balkonu, dostatek slunečního světla a také typ připojení do elektrické sítě. Díky modernímu designu se solární panel může stát také atraktivním prvkem balkonu, který kromě estetické funkce přináší i ekonomické a environmentální benefity.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel na balkon se stává stále populárnější volbou, ať už pro bytové domy nebo rodinné domy. Investice do solárního panelu na balkon se může stát výhodnou díky možnosti dosáhnout na dotační podporu.

Pro rok 2024 je k dispozici několik dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů energie. Jsou mezi nimi programy jako RES+, OP TAK nebo Nová zelená úsporám, který je určený pro rodinné a bytové domy a který se významně mění od 1.9.2024. Díky těmto dotačním programům se doba návratnosti investice do solárního panelu na balkon může výrazně zkrátit.

Je proto důležité detailně prostudovat podmínky pro získání dotace v roce 2024. Použití solárního panelu na balkon má nejen ekologické, ale i ekonomické přínosy a dotační podpora může přispět k ještě větší efektivitě této investice.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovým faktorem pro účinné fungování a využití solární energie. Tento proces obvykle zajišťuje provozovatel distribuční soustavy, ale kapacita pro připojení se může v různých lokalitách lišit.

Bez připojení do sítě by solární panel na balkon fungoval pouze v takzvaném ostrovním režimu, což by vylučovalo možnost prodeje přebytečné energie zpět do sítě. Mapa připojitelnosti, kterou nabízí EGD, je poměrně přesným nástrojem pro určení kapacity sítě v dané oblasti.

Avšak, konečnou potvrzení o možnosti připojení solárního panelu na balkon do sítě získáte až po podání žádosti. Tuto službu obvykle zajišťuje společnost instalující solární panely.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panel na balkon se stává stále populárnější alternativou pro domácnosti, jejichž vlastníci přemýšlejí o výhodách obnovitelné energie. Ekonomicky to může představovat atraktivní investici, zejména vzhledem k rostoucím cenám energie a stále dostupnější technologii.

Možnost využití solárního panelu na balkon využívají zejména ti, kteří žijí v bytových domech nebo mnohdy i rodinných domech bez dostatečně velké plochy na střeše. Výhoda této varianty spočívá v relativně jednoduché instalaci a možnosti přemisťování podle potřeby.

Při rozhodování o pořízení solárního panelu na balkon je dobré zvážit faktory jako je orientace balkonu vzhledem k slunci, velikost balkonovej plochy nebo typ zástavby v okolí. Pro správné zhodnocení výhod a nevýhod této možnosti je dobré se obrátit na odbornou firmu, která dokáže posoudit technickou stránku a případně pomůže s instalací.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Solární panel na balkon je výbornou možností pro zmírnění vašich energetických nákladů a zároveň přispění k omezení negativních vlivů na životní prostředí.

Při rozhodování o instalaci solárního panelu na balkon je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Především je třeba zvážit směrování vašeho balkonu, parametry panelu a praktickou instalaci.

Je rovněž důležité zvážit právní aspekty - zjistit, jestli jsou k dispozici nějaké granty nebo dotace na tento typ instalací. Pokud potom zvolíte vhodný solární panel na balkon, je možné dosáhnout úspor na elektrické energii a přispět k udržitelnému rozvoji země.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin