Solární panel na auto

Solární panel na auto v roce 2024 nabízí pokročilé technologie, které přinášejí řadu výhod pro uživatele. Jednou z nejdůležitějších funkcí je možnost využití sluneční energie k napájení automobilu, což vede k výrazné úspoře paliva a snižování emisí.

Kromě toho díky novým vývojovým trendům v oblasti solárních panelů na auta, jako je zlepšená efektivita a delší životnost, jsou tyto systémy stále více vyhledávány. Navíc, solární panely na auta nyní přicházejí s inteligentními systémy ke sledování a řízení výkonu, které umožňují uživatelům maximálně využít solární energii.

Jako ekologicky šetrné a nákladově efektivní řešení, je solární panel na auto skvělou alternativou k tradičním napájecím systémům. Je to technologie, která nabízí zároveň ekonomické a environmentální výhody, takže růst její popularity v roce 2024 je vcelku předvídatelný.

Solární panel na auto v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody použití solárního panelu na auto od Mobis?

  Solární panely na auto od naší firemní značky Mobis nabízejí několik klíčových výhod. Zejména prodlouží dobu provozu vašeho automobilu tím, že poskytnou čistou energii pro jeho systémy a příslušenství. Snižují také emise, protože energie solárního panelu je čistější alternativou k fosilním palivům. Kromě toho můžete ušetřit peníze na nákladech na palivo a údržbu. Navíc, naše panely jsou vysoce účinné, odolné vůči povětrnostním vlivům a snadno se instalují.

 • Proč bych měl koupit solární panel na auto přímo od Mobis?

  Mobis je firma, která je známa svou kvalitou a spolehlivostí. Naše solární panely na auto jsou navrženy s ohledem na dlouhodobou trvanlivost a maximální efektivitu. Pracujeme neustále na vývoji a zdokonalování našich produktů, takže zaručujeme, že dostáváte to nejlepší z aktuální fotovoltaické technologie. Kromě toho poskytujeme vynikající zákaznický servis a post-prodejní podporu. Když svůj solární panel na auto kupujete přímo od Mobis, můžete být jisti, že dostáváte nejen výjimečný produkt, ale i výjimečný servis.

 • Jak jednoduché je instalovat solární panel na auto od Mobis?

  V naší firmě Mobis si vážíme snadnosti instalace našich produktů. Naše solární panely na auto jsou navrženy tak, aby byly co nejméně náročné na instalaci. I když může být potřeba profesionálního technika pro správnou instalaci a optimalizaci systému, proces je rychlý a nekomplikovaný. Kromě toho vám náš tým poskytne veškeré informace a podporu, které budete potřebovat při instalaci a provozu solárního panelu na auto.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel na auto v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvním kritériem pro instalaci solárního panelu na auto je dostupnost slunečního světla a umístění. Auta s solárním panelem potřebují dostatek slunečního světla, aby mohla efektivně vyrábět energii. Tohle je důležité zejména v zemích, kde je během roku méně slunečního světla.

Dalším faktorem je velikost a kapacita solárního panelu, který může být instalován na auto. Kapacita solárního panelu na auto závisí na povrchové ploše auta. Malá auta mohou mít menší solární panely než velká auta.

Konečně, při rozhodování o solárním panelu na auto je důležité zvážit investiční náklady a potenciální úsporu. Solární panely na auta mohou být na počátku nákladné, ale v dlouhodobé perspektivě mohou přinést úspory na nákladech za palivo a jsou v souladu s globálními trendy snižování uhlíkové stopy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panel na auto se stává stále populárnější volbou pro ekologicky smýšlející motoristy. Tato technologie nabízí možnost snížení emisí CO2 a výrazné úspory nákladů na provoz auta.

Podle očekávání, toto odvětví technologie se bude v roce 2024 nadále rozšiřovat. Mnoho auto-výrobců se již pustilo do vývoje solárních panelů na auta jako jsou Toyota, Hyundai a další. Potenciál této technologie je obrovský a nabízí novou alternativu k tradičním způsobům nabíjení.

Přesto je důležité připomenout, že přestože solární panel na auto má mnoho výhod, stále existují i nějaké technologické a praktické výzvy. Například, solární panely potřebují dostatek slunce ke generování elektřiny a některé oblasti jednoduše nemají dostatek slunečních dnů. Navíc, technologie stále prochází vývojem a zdokonalováním, takže stále existují limitace, jak efektivně mohou tyto panely přeměnit sluneční energii na elektřinu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V roce 2024, je důležitý faktor pro dosažení dotační podpory na solární elektrárnu znalost a pochopení příslušných dotačních programů. Programy jako RES+ a OP TAK jsou součástí širší palety dotačních programů pro obnovitelné zdroje energie.

Změna v předmětném programu Nová Zelená úsporám, který je vhodný pro rodinné a bytové domy, nastává od 1.9.2024. Důležité je zdůraznit, že díky dotacím na solární elektrárnu se doba návratnosti vaší investice výrazně zkrátí. Proto je nezbytné detailně prostudovat podmínky pro získání dotace.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Před instalací solárního panelu na auto, je důležité zvážit některé klíčové aspekty. Jedním z nich je schopnost panelu generovat dostatečné množství energie pro pohon vašeho vozidla a také to, zda je jeho rozloha vhodná pro vaše vozidlo.

Dále je důležité zkontrolovat, zda je solární panel na auto vyroben z kvalitních materiálů a zda je technicky a esteticky vhodný pro vaše vozidlo. Důležitá je také cena, návratnost investice a servisní zázemí firmy, u které solární panel kupujete.

Přiřazování auta k solárnímu panelu je stále populárnější a tento trend je očekáván i v budoucnosti. Ačkoliv současné nabídky jsou různé, je důležité před nákupem důkladně zvážit veškeré aspekty.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny v roce 2024 přichází do úvahy pro mnoho domácností i firem. K zodpovězení otázky, zda se tato investice ekonomicky vyplatí, je třeba vzít v úvahu několik faktorů.

Celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora jsou vysoce relevantní veličiny, které významně ovlivňují návratnost investice do solární elektrárny. Dále je potřeba vzít v potaz velikost a typ navrženého systému.

Je všeobecně známo, že instalační firmy často slibují krátkou návratnost investice, nicméně jejich analýzy obvykle mají orientační charakter. Proto doporučujeme provést vlastní ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny, kterou lze získat bezplatně pomocí nejpřesnějších dat a předpovědí cen. I přesto je třeba mít na paměti, že se jedná o odhad, který je stále důležitý při zhodnocení výhodnosti investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do solárního panelu na auto je chytrým krokem k zelenější a udržitelnější energii. Několik faktorů však je třeba zvážit před tím, než se rozhodnete pro takovou investici.

Předně je potřeba vyhodnotit dostupnost slunečního světla na vaší lokalitě, protože to přímo ovlivňuje účinnost vašeho solárního panelu na auto. Dále byste měli zvážit, jak dlouho máte v úmyslu auto vlastnit a zda se váš zvolený solární systém zaplatí v průběhu tohoto období.

Je také důležité zkontrolovat, zda vaše pojišťovna pokryje možné poškození solárního panelu na auto a jaké budou náklady na údržbu a opravy panelu. Celkově je nezbytné provést důkladný výzkum a možná konzultovat odborníka, než se rozhodnete pro tu nebo onu možnost.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin