Solární panel karavan

Jste v roce 2024 a uvažujete o nákupu solárního panelu pro karavan? Gratulujeme k tomuto chytrému rozhodnutí! Díky pokrokům v technologii, jsou solární panely pro karavany nyní efektivnější, cenově dostupné a snadno instalovatelné.

Solární panely pro karavany jsou ideální pro ty, kteří tráví hodně času na cestách a potřebují stabilní zdroj energie. Bez ohledu na to, zda jdete na víkendový výlet nebo plánujete dlouhodobý road trip, solární panel karavan vám zajistí dostatek energie k napájení všech vašich zařízení.

Investice do solárního panelu pro karavan nejen že významně sníží váš ekologický dopad, ale také vám umožní ušetřit peníze na nákladech za energie. Ať už jste začátečník s karavanem nebo zkušený cestovatel, solární panel karavan je must-have pro každý karavan.

Solární panel karavan v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč je výhodné pořídit si solární panel na karavan od firmy Mobis?

  Solární panely na karavan od naší firmy Mobis jsou ideálním řešením pro všechny, kteří chtějí být na cestách nezávislí na elektrické síti. Nabízíme široký výběr kvalitních fotovoltaických panelů, které jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a mají dlouhou životnost. Díky naší vysoké technické a odborné úrovni vám garantujeme optimální výkon panely při minimálních nárocích na údržbu.

 • Jaké výhody přináší použití solárního panelu na karavanu?

  Použití solárního panelu na karavanu přináší mnoho výhod. Kromě nezávislosti na elektrické síti se jedná také o ekologické a ekonomické řešení. Solární panely vám umožní ušetřit za energie a zároveň přispějí k ochraně životního prostředí. Navíc, pokud se rozhodnete pro solární panel od naší firmy Mobis, získáte produkt s dlouhou životností, vysokou účinností a minimálními nároky na údržbu.

 • Jaké typy solárních panelů pro karavany nabízí firma Mobis?

  Naše firma Mobis nabízí široký výběr solárních panelů pro karavany, které vyhoví každému zákazníkovi. V naší nabídce najdete monokrystalické a polykrystalické solární panely, které se liší především svou účinností a cenou. Všechny naše panely jsou však vysoce kvalitní, odolné a snadno instalovatelné. Naši odborníci vám rádi pomohou vybrat ten nejlepší solární panel přímo pro vaše potřeby.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel karavan v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panel karavan je perfektní řešení pro ty, kteří chtějí být na cestách nezávislí na elektrické síti. Je důležité vědět, že hlavní výhodou tohoto řešení je možnost využití čisté, obnovitelné energie k zásobování vašeho karavanu elektrickou energií, ať už jste kdekoliv.

Při výběru solárního panelu karavan je třeba zvážit několik faktorů, jako například velikost a kapacitu panelu, která musí být v souladu s vaší spotřebou elektrické energie. Dále je důležitá kvalita materiaálů a technologie použité při výrobě panelu, protože tyto faktory ovlivňují životnost a efektivitu panelu.

Celkově lze říci, že nákup solárního panelu karavan je investicí do budoucnosti a šetrné cesty, jež promění váš karavan v nezávislý, ekologický a funkční domov na kolečkách.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud uvažujete o investici do fotovoltaiky a vlastníte karavan, solární panel karavan může být ideální řešení pro vás. Tento typ solárního panelu je navržen tak, aby vyhovoval specifickým potřebám karavanů, včetně jejich menší velikosti a potřeby snadné instalace a demontáže.

Solární panel karavan může poskytovat nezbytnou energii pro řadu zařízení v karavanu, včetně osvětlení, chladicího zařízení a nabíječky mobilních telefonů. Je důležité vědět, že výkon solárního panelu závisí na několika faktorech, včetně orientace vůči slunci, typu panelu a hodin intenzivního slunečního svitu.

Navíc solární panel karavan může pomoci snížit vaši závislost na externích zdrojích energie a tím snížit vaše provozní náklady. Přesný úspor energie a nákladů však bude záviset na konkrétním modelu a způsobu použití.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární panel karavan umožňuje snížit energetické náklady a zvyšuje autonomii karavanu na cestách. Využitím solárního panelu karavanu můžete využít energii slunce k napájení spotřebičů, osvětlení a dalších zařízení.

Účastníci dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů mohou získat finanční podporu na nákup a instalaci solárního panelu karavanu. Je důležité si uvědomit, že podmínky pro získání dotace mohou být průběžně aktualizovány.

Investicí do solárního panelu karavanu také přispíváte ke snižování emisí CO2 a podpoře udržitelných zdrojů energie. Investice do solárního panelu karavanu se tak může stát i investicí do zdravějšího a udržitelnějšího prostředí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud máte v plánu investovat do fotovoltaické elektrárny, jedním z hlavních faktorů, který je třeba vzít v úvahu, je otázka: "Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu?". Bez tohoto kritického kroku bude vaše elektrárna fungovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, což znamená, že veškerá produkce elektrické energie zůstane pro vlastní spotřebu, aniž byste mohli prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě se výrazně liší v závislosti na geografické lokalitě. Bez efektivního nástroje pro předpověď této kapacity je těžké určit, jaká je možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Naštěstí existuje nástroj poskytovaný EGD, který se označuje jako mapa připojitelnosti, a využívá se k predikci dostupnosti kapacity distribuční sítě.

I přes funkčnost mapy připojitelnosti se však doporučuje žádost o připojení, která poskytne 100% přesný přehled o možnosti připojení vaší elektrárny. My, jako specializovaná společnost na fotovoltaické elektrárny, můžeme toto řízení za naše zákazníky vést a zajistit tak pohodlnější proces instalace vaší fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Hlavní výhodou investice do solární elektrárny je snížení nákladů na elektřinu. Získáte tak dlouhodobé zajištění vlastních energetických zdrojů, které jsou významně levnější než standardní dodávky elektřiny.

Vhodnost zřízení panelů na konkrétním pozemku či střeše závisí na řadě faktorů. Důležité je umístění objektu, orientace střechy, úhel sklonu, stínící prvky v okolí, ale také stav elektroinstalace. Tyto faktory mohou významně ovlivnit efektivitu a tedy i ekonomickou návratnost solárního panelu karavanu.

Dotační programy pro fotovoltaické systémy jsou také významným faktorem, který může výrazně snížit počáteční investici do solárního panel karavanu. Tyto programy nabízejí finanční podporu pro osoby, které se rozhodnou investovat do obnovitelných zdrojů energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před zakoupením solárního panelu pro karavan se zběžně seznámte s několika základními faktory. První a základní věcí k přemýšlení je, kolik energie potřebujete, to znamená, jaký je váš denní odběr energie. Zahrnujte do této kalkulace všechny spotřebiče, které plánujete používat.

Taktéž je důležité zvážit, jak velký solární panel karavan může unést. Současně by měl být tento panel schopný splnit vaše energetické potřeby. Dále, zvažte jestli váš solární panel karavan chcete pevně instalovat, nebo volit variantu přenosnou, kterou za sluníčkem přenášíte.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin