Solární panel k bazénu

Solární panel k bazenu je v roce 2024 stále oblíbenější volbou pro vlastníky bazénů, kteří chtějí snížit své energetické náklady a zároveň chránit životní prostředí. Tento eco-friendly systém využívá obnovitelnou sluneční energii k topení bazénové vody, čímž eliminuje potřebu dalších, často dražších, zdrojů tepla.

Investice do solárního panelu k bazenu s sebou přináší mnoho výhod, včetně dlouhodobých úspor na energetických nákladech a významné snížení uhlíkové stopy. Jelikož neexistují žádné provozní náklady spojené s používáním solárních panelů k topení bazénu, vratnost takovéhoto investice je obvykle velmi rychlá.

V roce 2024 jsou solární panely k bazénu navíc stále efektivnější a dostupnější. S rostoucí poptávkou po zelených technologiích se očekává, že tato trend využívání solární energie v rodinných domácnostech ještě zesílí.

Solární panel k bazénu v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat solární panel k bazénu od firmy Mobis?

  Je mnoho důvodů, proč si pro svůj bazén vybrat solární panel od firmy Mobis. Zaprvé, nabízíme vysoce kvalitní panely, které se vyznačují velkou efektivitou a dlouhou životností. Díky nim můžete ušetřit na nákladech za energii a přispět k ochraně životního prostředí. Zadruhé, poskytujeme komplexní servis, který zahrnuje nejen montáž panelu, ale také jeho údržbu a servis.

 • Jak funguje solární panel k bazénu od firmy Mobis?

  Náš solární panel funguje na principu přeměny sluneční energie na teplo, které je následně využito pro ohřev vody v bazénu. Tento proces je zcela ekologický a nezatěžuje životní prostředí. Díky moderní technologii je panel schopen efektivně využívat sluneční energii i v oblačných dnech. Navíc, náš panel je vybaven řadou funkcí, které usnadňují jeho používaní a zvyšují jeho efektivitu.

 • Kde mohu zakoupit solární panel k bazénu od firmy Mobis?

  Solární panel k bazénu od firmy Mobis můžete zakoupit přímo na našich webových stránkách. Výběr je velmi jednoduchý – můžete si vybrat z několika modelů, které se liší svou velikostí a výkonem. Stačí si vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a my se postaráme o jeho rychlou dodávku a montáž. Navíc, u nás můžete počítat s profesionálním přístupem a kvalitním servisem.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel k bazénu v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panel k bazenu se stal velmi oblíbeným řešením pro vytápění bazénové vody pomocí sluneční energie. V roce 2024 se očekává další nárůst popularity tohoto řešení, které značně šetří energii i peníze majitelů bazénů. Zájem o používání solárních panelů k bazénu narůstá i kvůli narůstající poptávce po ekologických technologiích.

Rozhodnutí o investici do solárního panelu k bazénu by mělo být založeno na dobře zvážených faktech. Upřednostněte kvalitní solární panely od renomovaných výrobců, které zaručují vysokou účinnost a dlouhou životnost. Dále je vhodné zvážit, zda investujete do solárního panelu pro vytápění bazénu nebo zda chcete odpovídající systém pro celou domácnost. Ve většině případů se ukazuje, že kombinace obou systémů je nejúčinnější a ekonomicky nejvýhodnější.

Investice do solárního panelu k bazénu může na první pohled připadat jako značný výdaj, ale nelze zapomenout na úsporu, kterou tento systém přinese. Díky využití solární energie se snižují náklady na ohřev vody a současně se výrazně snižuje ekologická stopa. Pokud tedy přemýšlíte o solárním panelu k bazénu, neváhejte, nyní je ten správný čas k investici.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panel k bazenu v roce 2024 nabízí udržitelný způsob, jak ušetřit energii a financovat veškeré chlazení a vytápění bazénů. Využití solární energie pro vytápění bazénu je přístupný a efektivní způsob, jak snížit náklady na energii a minimalizovat dopad na životní prostředí.

Pokud však vaše střecha není ideální pro instalaci solárního panelu k bazenu, může být nezbytné zvážit jiné možnosti. Střecha musí být dostatečně velká, aby na ní byl prostor pro instalaci solárních panelů, a má být správně orientovaná pro optimální výrobu solární energie.

Závěrem, než se rozhodneme pro instalaci solárního panelu k bazenu, je nezbytné provést důkladný průzkum a zhodnotit, zda je vaše střecha vhodná pro jejich instalaci. To může zahrnovat ocenění velikosti a orientace střechy, materiálu střechy a její statiky. Pomocí bezplatných služeb technického zhodnocení nabízených našimi odborníky, můžete zjistit, zda je váš dům vhodný pro instalaci solárního panelu k bazenu.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Solární elektrárna je dlouhodobým investičním závazkem, který by měl být podpořen v podobě dotačních programů. finanční podpora na solární panel k bazenu může výrazně usnadnit návratnost investice.

Důležité je si uvědomit, které dotační programy jsou k dispozici, mezi nimiž je RES+ a OP TAK, a zvláště program Nová zelená úsporám. Od 1. září 2024 se tento program mění, což ovlivňuje nemovitosti, jako rodinné domy nebo bytové domy s instalací solárního panelu k bazenu.

Detailní studium podmínek pro získání dotační podpory a poradenství s odborníkem na obnovitelné zdroje jsou klíčovými kroky k úspěšnému získání podpory pro solární panel k bazenu.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna a její připojení do sítě je významným aspektem, který je třeba zvážit při jejím plánování. Klíčovou otázkou je, zda bude váš distributor schopen připojit váš solární panel k bazenu do své distribuční sítě.

Bez připojení, bude možné spustit váš solární panel k bazenu pouze v tzv. ostrovním režimu. To znamená, že nebudete moci prodávat jakékoliv přebytky zpět do sítě a váš solární panel k bazenu bude odříznutý od distributorovy sítě.

Mapa připojitelnosti poskytovaná EGD je užitečným nástrojem pro zjištění kapacity distribuční sítě ve vašem regionu, ale konečnou jistotu o možnosti připojení získáte až v momentě podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V roce 2024 se může investice do solární elektrárny ekonomicky vyplatit, ale je důležité zohlednit několik klíčových faktorů. Primárně záleží na celkové spotřebě elektrické energie, na ceně elektřiny a na dostupných dotačních programech. Každá situace je jedinečná a vyžaduje individuální přístup.

Řada instalačních firem nabízí různé typy solárních systémů a často slibují krátkou návratnost investice, avšak výsledky těchto analýz jsou často pouze orientační. Při rozhodování o investici do solárního panelu k bazénu je tedy důležité tyto analýzy brát s rezervou.

Za účelem přesného vyhodnocení ekonomické výhodnosti investice do solárního panelu k bazénu je třeba provést podrobnou analýzu. Ačkoli se vždy jedná pouze o odhad, může taková analýza poskytnout cenný vhled do potenciálního výnosu investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je několik zásadních aspektů, které je třeba zvážit. První je výběr vhodné lokality, jelikož ne každý pozemek či střecha je pro instalaci solárního panelu ideální.

Držte na paměti, že orientace a sklon panelu, stejně jako početní podmínky a klima v dané oblasti, mohou významně ovlivnit efektivitu fotovoltaické elektrárny. Druhým aspektem je ekonomická návratnost - jaký bude výnos z Vaší investice a za jak dlouho se Vám začne investice vracet.

Posledním, ale neméně důležitým aspektem je výběr kvalitního dodavatele a správné technologie. Je důležité se spolehnout na zkušené odborníky, kteří dokážou navrhnout a realizovat projekt tak, aby maximálně splňoval Vaše potřeby a představy.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin