Solární panel 12v

V roce 2024 se stává zelená technologie včetně solárních panelů 12V stále populárnější a její využití je široké. Solární panely 12V nejenže dodávají čistou energii, ale také významně přispívají k snižování nákladů na energii.

Solární panel 12V je hlavně využíván pro malé a mobilní aplikace, jako je napájení menších domácích spotřebičů, osvětlení v karavanech nebo na lodích a pro dobíjení telefonů nebo notebooků. Díky své kompaktnosti a vysoké účinnosti je tento typ solárního panelu velmi oblíbený.

To je důvod, proč jsou solární panely 12V správnou volbou pro ty, kdo hledají efektivní a flexibilní řešení pro napájení menších zařízení na solární energii. S rostoucím zájmem o udržitelnost a zelenou energii se očekává, že poptávka po těchto typech solárních panelů bude nadále růst.

Solární panel 12v v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč je solární panel 12V ideální volbou pro můj dům?

  Solární panel 12V značky Mobis je ideální volbou pro váš dům z několika důvodů. Především nabízí trvale udržitelný zdroj energie, který snižuje vaši energetickou stopu a pomáhá ochránit životní prostředí. Díky jeho efektivitě a cenové dostupnosti vám také pomůže ušetřit na nákladech za elektřinu. Navíc, náš solární panel 12V je snadno instatlovatelný a nevyžaduje téměř žádnou údržbu, což z něho dělá praktickou a bezstarostnou volbu pro každý dům.

 • Jaký je výkon solárního panelu 12V od firmy Mobis?

  Solární panel 12V od firmy Mobis je vysoce výkonný a efektivní. Využívá napředovale technologie pro maximalizaci vynaloženého slunečního záření a jeho přeměnu na elektrickou energii. Jeho výkon závisí na množství přijatého slunečního svitu, ale za optimálních podmínek může generovat dostatek energie pro běžný provoz domácnosti. Pokud potřebujete specifické informace týkající se výkonu našich solárních panelů, neváhejte nás kontaktovat a rádi vám podrobněji poradíme.

 • Proč bych měl koupit solární panel 12V právě od firmy Mobis?

  Při výběru solárního panelu je kromě jeho technických specifikací také důležité zvážit kvalitu služeb, které nabízí prodejce. Firma Mobis se může pochlubit dlouholetými zkušenostmi a odbornými znalostmi v oblasti solární energie. Nabízíme vysokou kvalitu našich produktů, profesionální montáž a průběžnou zákaznickou podporu. Kromě toho se snažíme neustále inovovat a vyvíjet naše produkty, abychom vám mohli nabídnout nejnovější a nejefektivnější řešení na trhu. Pokud hledáte spolehlivého dodavatele pro váš solární panel 12V, Mobis je pro vás tou správnou volbou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solární panel 12v v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární panel 12v je jednou z možností, kterou byste měli zvážit při výběru komponent pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Při výběru je důležité vzít do úvahy jak kvalitu panelu, tak i jeho výkon, což je dáno množstvím solární energie, kterou dokáže panel přeměnit na elektrický proud. K dispozici jsou různé typy solárních panelů, včetně monokrystalických, polykrystalických a tenkovrstvých, a každý z nich má své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit.

Dalším důležitým faktorem je výběr správného regulátoru nabíjení, jelikož ten má za úkol nejen chránit akumulátor proti přebití, ale také optimalizovat výkon solárního panelu. Dále je důležité vzít v úvahu i další komponenty systému, jako je například akumulátor, který slouží k uchování vytvořené energie, a také invertor, který přeměňuje stejnosměrný proud z panelu na střídavý.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je lokace instalace. Výkonnost solárního panelu 12v je totiž ovlivněna mnoha faktory, jako je geografická poloha, úhel naklonění panelu, směr orientace a také množství a intenzita slunečního svitu. Pokud zvážíte všechny tyto faktory, budete moci maximálně využít výhod solárního systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Krátce se podívejme na některé z klíčových vlastností solárního panelu 12v. Solární panel 12v je ideální pro malé aplikace, jako je napájení kempinkového zařízení, nabíjení baterií ve venkovních systémech nebo pro nouzové napájení.

Z hlediska technických specifikací je jeho výkon obvykle v rozmezí 10 až 100 wattů a pracuje na jednosměrný proud. Je třeba zdůraznit, že účinnost převodu takového panelu může dosahovat až 23%. Při výběru solárního panelu 12v by měla být zohledněna jeho odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je sníh, déšť a silný vítr.

Velké výhody solárního panelu 12v spočívají v jeho mobilnosti, jednoduchosti instalace, schopnosti účinně produkovat elektrickou energii i za oblačného počasí a v environmentálním přínosu pro naši planetu pomocí čisté, obnovitelné energie. Pokud máte zájem o solární panel 12v, měli byste zvážit všechny tyto faktory a pečlivě vyhodnotit vaše konkrétní potřeby a očekávání.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Výše dotací z programu Nová zelená úsporám, který je určený primárně pro rodinné a bytové domy, může pokrýt až 90% nákladů na instalaci solárního panelu 12v. Důležitým kritériem pro získání dotace je, aby bylo zařízení nové, nepoužité a určené k dlouhodobému provozu, takže pozor na nákup použitých panelů.

Je také nutné dodržet připravenou dokumentaci pro žádost o dotační podporu, která obsahuje potvrzení o vlastnictví nemovitosti a souhlas s definovanými podmínkami programu. Doba provozu solárního panelu 12v musí být nejméně 20 let.

Jednoduše řečeno, pokud splníte všechna dotčená kritéria, vaše šance na získání dotace na solární panel 12v je vysoká. Účelem těchto dotačních programů je podpořit přechod k obnovitelným zdrojům energie a snížit tak ekologickou stopu, kterou naše civilizace zanechává na Zemi.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V současné době se mnoho majitelů nemovitostí v České republice rozhoduje pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Připojenívaší elektrárny k distribuční síti ovšem může být někdy komplikováno limity kapacity danou lokality.

Tady přichází na řadu mapa připojitelnosti oferovaná Energetickým regulačním úřadem (ERÚ), která ukazuje místa, kde je kapacita sítě již naplněna. Pokud je váš region označen modrou barvou, znamená to, že je kapacita již vyčerpána. Tato mapa představuje orientační nástroj, ale se 100% přesností možnost připojení zjistíte až po podání žádosti o připojení.

Při plánování instalace vaší fotovoltaické elektrárny, je tedy důležité nejen zvážit velikosti a typy solárních panelů, jako je například solární panel 12V, ale také se informovat o dostupnosti kapacity na místě instalace. Konkrétní žádost o připojení vyřizujeme pro naše zákazníky my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Při uvážení základních faktorů jako jsou celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny a dotační podpora, můžete snadno posoudit, zda je finanční investice do solárního panelu 12v pro vás výhodná. Vybírat byste měli především podle vaší spotřeby a plánovaného využití, ať už jde o solární panel 12v do karavanu, na chatu nebo na domov.

Mějte na paměti, že instalační firmy často slibují krátkou dobu návratnosti investice, ale tyto výsledky jsou často silně orientační. Pro nejpřesnější analýzu a předpověď výhodnosti investice do solárního panelu 12v vám můžeme bezplatně vyhotovit ekonomickou analýzu.

I když se při analýze ekonomické výhodnosti investice do solárního panelu 12v jedná jen o odhad, tento odhad je důležitý pro vaše konečné rozhodnutí. Je tedy důležité zvážit všechny dostupné informace a při rozhodování nezanedbat žádné detaily.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny může být významným krokem k ekologické životní úsporě a soběstačnosti, ale vyžaduje základní technický náhled a pochopení některých klíčových aspektů. Hlavní faktory, které je třeba zvážit, zahrnují vhodnost umístění, velikost a typ solárního panelu, finanční náklady a návratnost.

Umístění hraje klíčovou roli v efektivitě solárního panelu 12v. Je třeba zvážit směr, ve kterém bude solární panel 12v orientován, množství stínu v průběhu dne a klimatické podmínky v dané oblasti.

Dále je třeba pečlivě zvážit velikost a typ solárního panelu 12v, který odpovídá vašim energetickým potřebám a rozpočtu. Finanční náklady a návratnost investice do solárního panelu 12v se mohou značně lišit v závislosti na místních podmínkách a možných dotacích a podporách.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin