Cena solárních kolektorů na ohřev vody

Pokud jde o solární kolektory na ohřev vody cena, musíme brát v úvahu různé faktory, které ovlivňují konečnou cenu tohoto typu zařízení. Ceny mohou záviset na faktorech, jako je typ kolektoru, který byl vybrán, výrobce, zahrnuté instalace a další komponenty součásti systému.

Na základě aktuálních informací, průměrná cena solárních kolektorů na ohřev vody v roce 2024 se pohybuje od 35 000 do 85 000 Kč. Ale je třeba zdůraznit, že přesná cena solárních kolektorů na ohřev vody může být vyšší či nižší v závislosti na jednotlivých faktorech a potřebách konkrétního domácnosti.

Nicméně, jelikož se společnosti v tomtu odvětví stále více zaměřují na inovace a efektivitu, můžeme očekávat, že v budoucnu se solární kolektory na ohřev vody cena stane dostupnější a její hodnota se vyrovná na konkurenceschopné úrovni.

Cena solárních kolektorů na ohřev vody v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou ceny solárních kolektorů na ohřev vody od firmy Mobis?

  V naší firmě Mobis se snažíme poskytovat špičkové solární kolektory za konkurenceschopné ceny. Naše nabídka se pohybuje od cenově dostupných modelů pro rodinné domy po sofistikované systémy pro komerční využití. Protože ale chceme nabídnout řešení šité na míru vašim potřebám, doporučujeme se s námi spojit pro konkrétní cenovou nabídku.

 • Proč bych měl zvolit právě solární kolektory na ohřev vody od firmy Mobis?

  Nabízíme vysoce kvalitní a energeticky efektivní solární kolektory, které vám mohou pomoci výrazně snížit náklady na ohřev vody. Naše solární kolektory jsou navrženy tak, aby optimálně využívaly energii slunce a minimalizovaly potřebu alternativních zdrojů energie. Díky našim solárním kolektorům tak můžete nejen šetřit, ale také přispívat ke snižování emisí CO2.

 • Jaké jsou dlouhodobé úspory solárních kolektorů na ohřev vody od firmy Mobis?

  Díky využití našich solárních kolektorů můžete dosáhnout výrazných úspor. Tyto úspory se samozřejmě liší v závislosti na velikosti vaší nemovitosti a vaší spotřebě teplé vody. Nicméně v průměru mohou naše solární kolektory ušetřit až 60% nákladů na ohřev vody. Při současných energetických cenách se tak investice do solárních kolektorů může vrátit již během několika let.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Cena solárních kolektorů na ohřev vody v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Solární kolektory na ohřev vody se staly populárním rozhodnutím pro mnoho domácností a podniků jako způsob, jak snížit náklady na energii a zároveň přispět k omezení emisí CO2. Cena těchto systémů se však může značně lišit, v závislosti na požadovaném výkonu, kvalitě použitých materiálů a ceny instalace.

Uvážit je třeba také fakt, že investice do solárního ohřevu vody se obvykle vyplatí v delším časovém horizontu, obecně se hovoří o 10 - 15 letech. Doba návratnosti závisí na řadě faktorů, jako je cena elektřiny, objem využívané teplé vody a množství slunečního svitu. Celkově však můžeme říci, že solární kolektory na ohřev vody cena se stále více ukazuje jako dobře zhodnotená investice.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární kolektory na ohřev vody jsou jedním z nejrychleji se rozvíjejících segmentů trhu obnovitelné energie. Jejich popularitu v posledních letech stále více zvyšuje jejich efektivita a pokles cen.

Uvažujete-li o instalaci solárních kolektorů na ohřev vody, je důležité zvážit několik faktorů. Prvním je typ a velikost vaší střechy - pokud máte malou, špatně orientovanou nebo nevhodnou střechu (např. z eternitu), může to ovlivnit efektivitu instalace. Dalším důležitým faktorem je statika vaší střechy, která musí být schopna unést zátěž solárních panelů a konstrukcí.

Zjišťování vhodnosti vaší střechy může být komplikované, a proto je naše firma připravena poskytnout vám technické zhodnocení vašeho domu zdarma. Cena solárních kolektorů na ohřev vody se může lišit v závislosti na několika faktorech, takže je nejlépe konzultovat s odborníkem, který vám poskytne přesné informace a doporučení pro vaše konkrétní potřeby.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Cena solárních kolektorů na ohřev vody je významným faktorem při rozhodování o investici do obnovitelných zdrojů energie. S ohledem na poskytnutí dotační podpory na solární elektrárnu je tato investice ještě atraktivnější.

Dotační programy jako Nová zelená úsporám, RES+ a OP TAK jsou příklady programů, které umožňují snížení nákladů spojených s nákupem a instalací solárních kolektorů na ohřev vody. Cena je tak výrazně nižší díky přispění od státu či Evropské unie. Důležitým upozorněním je, že program Nová zelená úsporám se od 1.9.2024 mění a je tedy důležité si podrobně prostudovat nové podmínky tohoto programu.

Doba návratnosti investice do solárních kolektorů na ohřev vody je dalším ukazatelem hodnoty této investice. Díky dotačním programům a poklesu ceny solárních kolektorů na ohřev vody v posledních letech se doba návratnosti může situovat v řádu několika let. Výhodou je i dlouhodobá úspora nákladů na ohřev vody.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny jsou stále oblíbenější jako trvalkové zdroje energie. Pokud se chystáte na jejich instalaci, jednou z klíčových otázek, které byste měli zodpovědět, je, zdali Vás provozovatel distribuční soustavy může připojit do distribuční sítě.

Bez tohoto klíčového připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což ale znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by se stala "odříznutou" od sítě. Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a určit ji přesně je náročné.

Relativně přesný nástroj pro ověření možnosti připojení nabízí Energie Distributor, který se nazývá mapa připojitelnosti. Nicméně, s 100 % přesností vaší možnosti připojení zjistíte až po podání žádosti o připojení. Tento proces může být komplexní, ale profesionální dodavatelé jako jsme my, pro naše klienty tuto žádost vyřizujeme automaticky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Zvažujete-li investici do solárních kolektorů na ohřev vody, jedním z klíčových aspektů, na které byste měli dbát, je celková cena. Je důležité brát v úvahu nejen počáteční investici, ale také náklady na údržbu a potenciální dotace nebo státní podpory.

Solární kolektory na ohřev vody cena může být rozmanitá a závisí na mnoha faktorech, včetně typu kolektoru, velikosti a technologii. Náklady také ovlivňují dodavatelé a instalatéři, kvalita materiálů a množství vody, kterou chcete ohřívat.

Při vyhodnocování, zda je investice do solárních kolektorů na ohřev vody cena výhodná, je dobré rozmyslet se nad tím, jak dlouho se vám investice vrátí a zda se doba návratnosti investice ve vašem případě vyplatí. Rovněž je možné, že po nějakou dobu budete schopni využívat dotace nebo jiné formy finanční podpory, které by mohly pomoci pokrýt některé z nákladů.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při uvážení investice do fotovoltaické elektrárny je potřeba zohlednit několik aspektů. První a přední z nich je přímo související s klíčovým slovem "solární kolektory na ohřev vody cena", tedy celkové náklady na pořízení a instalaci systému. Měli byste také zvážit, jakou plochu máte k dispozici a zda ji lze využít pro instalaci fotovoltaických panelů.

Dalším důležitým faktorem je místní podmínky v rámci množství slunečního světla a energie - na tyto informace se můžete obrátit na relevantní meteorologické stanice. Rovněž se musí vzít v potaz, jak je Váš dům orientován a jestli na pozemku není něco (například strom), co by mohlo stínit panely.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin