Solarne panely na ohřev vody

V roce 2024 pokračuje rostoucí trend používání solárních panelů na ohřev vody, což je ekologické a energeticky úsporné řešení pro domácnosti i průmysl. Jedním z klíčových faktorů tohoto trendu je stále se zlepšující účinnost solárních panelů a pokles jejich nákladů, což je činí finančně dostupnějšími.

Technologie solárních panelů na ohřev vody průběžně pokračuje v inovacích. Solární panely na ohřev vody jsou nyní schopné pracovat efektivně i v oblačné počasí nebo v méně slunečných částech světa, čímž se rozšiřuje jejich možnosti využití.

Navíc, vlády po celém světě nabízejí různé typy pobídek pro instalaci solárních panelů na ohřev vody, což podporuje jejich širší implementaci. Toto řešení tak nabízí nejen ekologické benefity, ale také významné úspory na nákladech za energie.

Solarne panely na ohřev vody v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl zvolit solární panely na ohřev vody od firmy Mobis?

  Využití solární energie pro ohřev vody je nejen ekonomicky výhodné, ale také šetrné k životnímu prostředí. Společnost Mobis je jedním z předních poskytovatelů tohoto řešení na trhu. Naše solární panely patří mezi absolutní špičku díky své energetické účinnosti, dlouhé životnosti a snadné instalaci. Pravidelně investujeme do výzkumu a vývoje, abychom vám mohli nabídnout ještě lepší technologie v oblasti solárního ohřevu vody.

 • Jaké mohou být úspory při použití solárních panelů na ohřev vody od firmy Mobis?

  Přestože počáteční investice do solárních panelů na ohřev vody mohou být vyšší, úspory na nákladech za energie jsou významné. Uživatelé mohou očekávat, že se jim investice vrátí během několika let a pak mohou těžit z výhod bezplatné sluneční energie. S našimi solárními panely můžete snížit své náklady na ohřev vody o 50 až 80 %. Samozřejmě to závisí na konkrétních podmínkách, jako je poloha domu či spotřeba teplé vody.

 • Je instalace solárních panelů na ohřev vody od firmy Mobis složitá?

  Při vývoji našich solárních panelů klademe velký důraz na jednoduchost jejich instalace. Nejdříve provedeme profesionální analýzu vašich potřeb a podmínek, na základě které navrhneme nejoptimálnější řešení pro vaši nemovitost. Instalace je poté prováděna našimi certifikovanými techniky, kteří zajišťují, že bude systém správně fungovat a přinášet vám očekávané úspory. U Mobis máte jistotu perfektního servisu a komplexní péče.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Solarne panely na ohřev vody v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V roce 2024 jsou solární panely na ohřev vody jedním z předních způsobů, jak snížit energetické náklady a přispět k životnímu prostředí. Důležité je vybrat správného dodavatele a kvalitní technologii, jelikož se stále objevují nové technologické inovace, které mohou výrazně zvýšit efektivitu těchto systémů.

Dalším důležitým faktorem při rozhodování o instalaci solárních panelů na ohřev vody je lokalita a orientace stavby. Optimum pro instalaci je směrování na jih a sklon 30 až 45 stupňů. Důležitým faktorem je také absence stínících prvků jako jsou stromy, jiné budovy, atd.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je velikost a kapacita potřebných solárních panelů na ohřev vody. Tyto parametry se odvíjí od velikosti domácnosti, počtu členů a průměrné spotřeby teplé vody. Plánování a návrh systému by měl provádět zkušený odborník, aby byla zajištěna efektivita a dlouhodobá spolehlivost systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely na ohřev vody si nacházejí stále více příznivců. S nárůstem popularity těchto systémů narůstá také důraz na kvalitu instalace a vhodnost místa jejich umístění.

Ne všechny střechy jsou však pro instalaci solárních panelů vhodné a existuje několik konkrétních faktorů, které je nutné zvážit. Pokud je střecha příliš malá nebo špatně orientovaná, může to negativně ovlivnit výrobu energie. Důležitý je také materiál střechy - některé instalační firmy odmítají instalovat panely na střechy z určitých materiálů, jako je například eternit. Statika střechy je dalším nezbytným faktorem k zohlednění, neboť přítomnost solárních panelů může způsobit deformaci střechy.

V případě jakýchkoliv pochybností je nejjednodušší možností využít bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Provedení technického zhodnocení vám může pomoci vyhnout se nákladným chybám a zabezpečit optimální výkon vašich solárních panelů na ohřev vody.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud se rozhodnete pro solární panely na ohřev vody, přispívá stát až 90% z celkových nákladů na jejich pořízení, včetně montáže. Na začátku roku 2024 bude zahájen nový druh dotací, kdy budou solární panely na ohřev vody podporovány v rámci programu Nová zelená úsporám.

To znamená, že pokud máte v plánu využít solární panely na ohřev vody, je ideální doba na to nyní. Dotace je poskytována na základě schválené žádosti, kterou je možné podat elektronicky a to jak pro novostavby, tak pro rekonstrukci stávajících systémů ohřevu vody.

Je důležité si uvědomit, že každý dotčený program má své specifické podmínky pro získání dotace. Detekce jsou určeny pro různé typy budov a různé typy solárních panelů na ohřev vody, takže je nutné detailně prostudovat podmínky každého programu samostatně. I přes to všechno dotace na solární panely na ohřev vody jsou skvělou příležitostí jak ušetřit náklady za energie a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky



Investice do solárních panelů na ohřev vody jsou stále oblíbenější. Solární panely na ohřev vody jsou efektivním řešením pro domácnosti i komerční budovy, umožňující úsporu nákladů na energii a snižující závislost na dodavatelích energií.

Jedním z důležitých faktorů rozhodujících o koupi solárních panelů na ohřev vody je jejich návratnost. Pomocí moderních technologií a systémů se doba návratnosti těchto zařízení výrazně zkrátila. Při správné instalaci a údržbě mohou být solární panely na ohřev vody skutečnou investicí pro budoucnost.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Solární panely na ohřev vody se stávají populární investicí pro rok 2024, se značnými energetickými a finančními přínosy. Tyto systémy využívají obnovitelnou energii slunce k ohřevu vody a mohou výrazně snížit vaše náklady na energii.

Nicméně je důležité udělat si dobrou představu o nákladech a návratnosti takové investice. Ceny solárních panelů na ohřev vody se mohou lišit v závislosti na velikosti systému, značce a instalatérské společnosti, ale je možné, že uvidíte úspory již do několika let po instalaci.

Při zvážení investice do solárních panelů na ohřev vody, je také důležité zohlednit dostupné státní a lokální dotace, které mohou výrazně snížit počáteční náklady. Kromě toho je pravděpodobné, že hodnota vašeho domu se zvýší po instalaci těchto šetrných technologií.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny je třeba mít na paměti několik faktorů. První je lokalita - ideální jsou slunné lokalita s minimem stínování. Dalším faktorem je velikost volné plochy k instalaci - velikost voltaických panelů se odvíjí od plochy, která je k dispozici.

Nakonec je třeba vzít v úvahu také aspekt financování. Solární panely na ohřev vody jsou velkou investicí, ačkoli přinášejí savé investory dlouhodobé úspory, a je proto třeba pečlivě zvážit možnosti financování. Navíc je třeba zvážit také možnost a podmínky prodeje přebytečné energie do sítě.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin